Skocz do zawartości

kafar191

Members
 • Zawartość

  231
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

7 Neutral

3 obserwujących

O kafar191

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pomorskie
 1.   Zawsze sie trafi ktoś inteligentny inaczej. Stwierdzi że to jest 1zł na worku więcej i już się opłaca. Znam to doskonale. Mam nadzieje że stołówka mi nie będzie fikać bo wtedy już więcej ode mnie ziemniaka nie dostaną.
 2.   Narazie cały czas każdy próbuje urwać z pola co się da a jest ciężko (w poniedziałek spadło 23 litry i narazie wjechać nie idzie) więc nikt nie sprzedaje ale z tego co zauważyłem to jeśli chodzi o ceny na trójmiasto zawsze są trochę wyższe. Mogę puki co porównać do ubiegłego roku kiedy to najniższa cena w tym kierunku była 4zł/15 i to przez krótki okres czasu. Ziemniak gnije, w każdym dołku już go nie ma a co większy dołek to woda stoi i to nie mało.
 3.   Północ stoi we wodzie. To co idzie zebrać gnije a idą deszcze. Jakość zostawia wiele do życzenia. Plon ogólny bardzo wysoki-handlowy już nie. Nie wiadomo jak to będzie leżeć więc jeszcze nie jest wszystko jasne moim zdaniem.
 4.   Mnie chwyciła nawałnica z 11 08 i masa ziemniaków odsłonięta. A jeszcze przed 11 zastanawiałem się czy pójdzie wjechać. Dzisiaj już jest wiadomo że duża część zostanie na polu chociażby dlatego że woda w każdym dołku stoi a dojechać nie idzie na parę metrów nie mówiąc już o smrodzie jaki się unosi.
 5. Ciągnik 60-80KM z turem

  Po prostu tam stać rolników na duże ciągniki i na ich utrzymanie
 6. Ciągnik 60-80KM z turem

    Gdy już zastąpi MFa235 to nawet 80KM jest dużo a co dopiero 100. A myślałeś o C360 z nowej oferty Ursusa? Tura można wstawić jak w większym  modelu no i jest trzy cylindrowy perkins więc powinien być oszczędny jak MF ;)  
 7. Ciągnik 60-80KM z turem

    stara konstrukcja to tak ale czy sprawdzona to bym polenizował.  
 8. Ciągnik 60-80KM z turem

    Przeważnie używki mają już masę godzin nastukane i ogumienie w słabej formie a cena podchodzi pod cenę netto nowego ciągnika. Ursus c380 ma 75 KM, zawsze można zastanowić się nad c360 który ma 58KM a tury kładą te same do nich. W nowym miesięczniku Farmer jest artykuł o osiemdziesiątce. Warto poczytać :)
 9. Na co zeracać uwagę kupując prosiaki

    Kupuj od sprawdzonego. Będą miały szereg szczepień (między innymi odrobaczenie i cirko). Im dłużej odsadzone tym lepiej zniosą transport i zmiane chlewa. Jeśli będą od większego gospodarza prawdopodobnie będą zabezpieczone przeciwko biegunce - co nie znaczy że zmiana otoczenia, paszy i stres nie spowodują u nich problemów pokarmowych
 10. Ciągnik 60-80KM z turem

    Sam chyba będę się rozglądać za czymś podobnym i też z turem i tak jak pisałem w innym temacie jeden rolnik z moich okolic prawie rok temu kupił trzy cylindrowego Deutza z turem za 95 Brutto prosto z wystawy. Więc jeśli sprzęt nie idzie na program to moim zdaniem mając pare mt i rocznik w tył nic nie przeszkadza tym bardziej że dali mu kredyt firmowy na zero % na 5 lat więc spłaca się lekko. Osobiście byłbym za ciągnikiem z silnikiem perkinsa -jednak trzeba szukać oszczędności również w paliwie.
 11. Ceny Ciągników 2017

    No niby tak ale wszystko zależy do jakiej pracy ma iść ten sprzęt no i mniejsze spalanie. Bo w sumie cztery cylindry do 60KM to moim zdaniem nawet za dużo.
 12. Ceny Ciągników 2017

    U nas jeden rolnik kupił jakiegoś 3cylindrowego DF o mocy 75KM z turem powystawowego podobno za 95 brutto. Zastanawiam się czy to może być prawda.
 13. Ceny Ciągników 2017

  Orientuje się ktoś jaka jest cena za majorka 60? Lub inny ciągnik podobnej mocy? Co byście polecili?
 14. Już niebawem kolejny pucki będzie na sprzedaż w internetach :D Ale nie dlatego że likwiduję uprawę. Kupiłeś nowego remprodexa?? Ile dałeś? Z domu za winetę obecnie dostaję 7zł
 15.   Dziś był u mnie facet obejrzeć ziemniaki to więcej jak 6,5 zł za vinete nie chciał dać. Trochę narzekał że w workach są trochę rozpękłe bulwy no ale niech za tą cenę nie oczekuje idealnego towaru :)
×