Skocz do zawartości

avens

Members
 • Zawartość

  102
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

12 Good

3 obserwujących

O avens

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Rolnictwo
 1. [Ursus C-360] Podnośnik.

  Czy wymieniał ktoś przewód olejowy tylnego mostu i powie mi jak do tego się zabrać? Jak najlepiej wyciągnąć stary bez uszkodzenia gniazd i jak wyoblić po wmontowaniu nowy? 
 2. W jakiej cenie można kupić u was sadzeniaki kwalifikowane (np. w klasie C1)?
 3. Dopłaty bezpośrednie 2016

  Mówię jak jest. Zadeklarowałem 9,24 dostałem do 1,60 i w sumie sam już nie wiem dlaczego. Za poprzedni rok dostałem do całości. Uprzedzam pytanie i informuję że nie nic się nie zmieniło w kwalifikowalności obszarów na których mam działki.   No i dostałem tyle ile w 2013 wtedy deklarowałem 1,60. Szkoda tylko, ze nikt o tym nie informował. Prasa, tv jak i internet nic na ten temat nie mają do powiedzenia.   https://s13.postimg.org/b7c5bxyt3/20161129_154611.jpg
 4. Dopłaty bezpośrednie 2016

    Tak, 9,24ha leży na tym obszarze. Nic się nie zmieniło. Mimo wszystko dzwoniłem do mojego biura powiatowego i dowiedziałem się że robią tak bo mają za mało środków. Osoby które pierwszy raz wystąpiły w 2013 lub później o dopłaty z tego tytuły mają je obcinane, natomiast Ci co wystąpili przed 2013 dostaną całość. Szkoda tylko, że skoro brakuje środków to tną hektary (jak im się podoba), a nie obniżą stawki i każdego sprawiedliwie podzielą. W poprzednim roku dostałem do całości - w tym niestety już nie.... szkoda, bo jakby nie patrzeć ponad 2 tyś przepadły, które zarobić w tym kraju niezwykle ciężko ;)
 5. Dopłaty bezpośrednie 2016

    Ja zadeklarowałem 9,24 do ONW a dostałem do 1,60. Nie wiem dlaczego, bo czytając decyzję którą mi przysłali nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Czy ktoś jeszcze ma taką sytucję i wie dlaczego tak się dzieje? 
 6. Pszenżyto ozime i jare

  Ja mam zamiar jeszcze siać, nakupiłem nasion to nie mam wyjścia. Do tej pory sialem 30% rzepaku 70% pszenicy i pomiędzy 5-10 % ziemniaków koztem rzepaku i w plodozmianie wychodzilo mi dosc duzo pszenicy po pszenicy z ktorej nie zawsze bylem zadowolony. Niby srednia zawsze się zgadzała, ale na stanowiskach gdzie pszenica wypadła po pszenicy to była tragedia... zaniżalo mi to plon. W tym roku postanowiłem na 6ha posiać pszenzyto no i walcze do teraz... Już pszenice mam posiane - zostało jeszcze 1,5ha po ziemniakach (nie wykopane wszystkie) no i pszenzyto na 3,5ha - za mokro.... nie wiem jak to skomentować to powiem jedynie, że masakra! Ciągle pada i pada i dolewa i mży...
 7. Pszenżyto ozime i jare

  Ja nadal mam zamiar jeszcze siać. Zostało mi 3,5ha przeznaczonych pod tą uprawę... Sam jestem ciekawy co z tego wyjdzie ;) Udało mi się w necie znaleźć doświadczenie coboru gdzie było siane 20.11 po burakach curkrowych i w doświadczeniu plon się zgadzał i nawet przekroczył wzorzec ;)   http://www.coboru.pl/PlikiWynikow/44_2014_WPDO_2_PZZ%20.pdf  
 8. Pszenżyto ozime i jare

    No ja też mam zamiar jeszcze posiać, bo kupiłem już wcześniej nasiona a tu pada i pada i końca nie widać ;p Mimo wszystko, jak będzie możliwość to będę siał. Kupiłem sobie Borowika C1 i planuje nim obsiać 6,5ha - wszystko po pszenicy oz. będzie siane. To moja pierwsza przygoda z pszenżytem. W sumie to wymarznięć tak się nie boję, bo nie pamiętam żeby jakakolwiek ozimina w moim rejonie komuś wymarzła - chociaż kiedyś musi być ten pierwszy raz... ;)
 9. Opryski rzepaku i innych oleistych

    Też stosowałem te opryski i mam wrażenie, że chwasty po wzejściu dopiero zaczynają żółknąć i tyczy się to i dwuliściennych (też mam widoczna komosę, rdest, osty) jak i samosiewów zbóż. Jak pryskałem to było bardzo sucho może to dlatego, albo po prostu tak ma być lub też będę musiał poprawiać. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie
 10. Opryski rzepaku i innych oleistych

    2,1 mln nasion MTZ 4,73 Waga jednostki 9,86kg.    2 100 000 - 9,86kg x - 1,6kg   2100000*1,6/9,86=340770 nasion na hektar Hektar = 10 000 m2   a więc:   340770/10000=34   Bardzo kolegów przepraszam, wyszło ok. 34 szt. na m2   Pozdrawiam!
 11. Amazone D7 -Jak ustawić siewnik do rzepaku?

  Panowie, kupiłem siewnik AMAZONE D7 TYP33 SUPER S. Siano nim na 3m poprzez zamkniecie skrajnych redlic tych za kołem. Wyposażony jest również w automatyczne ścieżki (na 12m 0 1 2 3) oraz znaczniki. Podczas próby kręconej siewnik wysiewa zadaną ilość nasion rzepaku. Z koleji jak pojadę w polę norma wysiewu jest praktycznie dwukrotnie zaniżona. Próbę kręconą robiłem na 1 ar oraz na 2,5 ara i wszystko wychodziło ok.    Próbę kręconą robiłem następująco: dla 1 ara kręciłem 14,5 razy kołem, a dla 2,5 ara kręciłem kołem 36 razy. Koła w siewniku mają rozmiar 16" a rzepak miałem zamiar wysiać co drugi lejek na szerokość 26,6 cm.    Co robię źle? Czy coś mam nie tak z przekładnią, że pod obciążeniem w polu oszukuje...?    PS. Denka wysiewające ustawione w pozycji 1, a zasuwy domknięte na 3/4 tak jak nakazuje instrukcja obsługi.   Pomocy!
 12. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Panowie mam problem. Wczoraj posiałem na jednym kawałku rzepak populacyjny odmiany Galileo w ilości 1,6kg/ha (ok 35 szt./m2) i opryskałem Devrinol Top 375CS + Metaz 500SC (2,5+1l). Z uwagi na fakt, że norma wysiewu wyszła mi zbyt niska o czym przekonałem się dopiero jak zbierałem graty i zważyłem sobie to co zostało mi w siewniku, mam pytanie czy mogę np. dzisiaj dosiać te 2kg/ha? Czy zastosowany herbicyd nie zaszkodzi po lekkim wymieszaniu (siewnikiem) kiełkującemu rzepakowi który zamierzam dosiać? 
 13. Owies jak uprawiać?

  Zebrałem owies. Szkoda gadać. Na pniu wyglądał rewelacyjnie, a co pokazał na wadze to kpina. Uprawiany na powierzchni 4,42ha wydał plon 12 200kg (2,7t/ha) przy wilgotności 16,3 (gdzie pszenicy w mojej okolicy miały w chwili młócenia 13-14). Aktualnie go suszę. Gęstości nawet nie sprawdzałem, ale wydaję mi się że będzie cieżko wyciągnąć te 400 kg/m3. Ziemia klasy IIIb/IVa. Stanowisko po pszenicy. Poziom nawożenia 85kg N/ha. Skracany antywylegaczem 2l/ha. Dożywiony Basfoliarem w dawce 5l/ha+siarczan Mg ok 5%. Odchwaszczany Linturem. Może nakłady nie były za wysokie, ale jakość i wysokość plonu pozostawia wiele do życzenia. Jeśli uda mi się to sprzedać to osiągne zerowy wynik finansowy, o ile znajdę chętnych którzy zapłacą mi min te 400 zł/t. To była moja pierwsza przygoda z owsem i zarazem pewnie ostatnia... Pozdrawiam plantatorów!
 14. Pszenica Ozima i jara

    Zależy gdzie. Jak sprzedasz tym co Ci zbadają to za darmo zrobią próbę, a jak chcesz tylko uzyskać informację to 20-25 pln.
 15. Żniwa 2016

  Wczoraj sprawdzałem wilgotność pszenicy z myślą, że dzisiaj coś pokoszę. Evina 14%, Bamberka 16,2. Było fajnie, słonecznie i z wiaterkiem. Dzisiaj ciapało od rana, a teraz przysła burza i pada już dobre 15 min. Także trochę sobie poczekam na żniwa ;) Mam też 5ha owsa, ale nie wcześniej jak ok 15.08 przy dobrej pogodzie do niego zajrze, słoma zielona, siałem go w kwietniu.
×