Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

taaa IERiGŻ  nie od dziś zajmuje sie wróżbiarstwem. Dodam tylko że ten instytut w 2014r przewidywał nasadzeniaw 2015roku na poziomie 265-270tys ha (zródło Rynek ziemniaka dr Wiesław Dzwonkowski) a tutaj rzekomo mamy 308 tys ha co daje nam 115% prognozy...

Opublikowano

10zł za 15kg   ha....ha......ha..........

 

Wiem że tanio ale przy hurcie to niezła cena

 

jak przystawisz pistolet do głowy kupującemu to wyższą sumę też da się wynegocjować

 

Jak tak lubisz negocjować cenę to widzę że interes nieźle idzie kupcy walą drzwiami i oknami

Opublikowano

Chłopaku co ty gadasz, przy hurcie taka cena, nawet na giełdach po 8zł wołają a ty pie....... że przy hurcie 10zł płacą. Hurt 7,5zł to góra a nie dycha, chyba że sąsiad przyszedł do ciebie po 50 wora i dał ci dyche, gdzie rozmowa. U nas handlarze ładują to 6 zeta i ani grosza więcej. :lol: :lol: :lol: :lol:

Opublikowano

Chłopaku co ty gadasz, przy hurcie taka cena, nawet na giełdach po 8zł wołają a ty pie....... że przy hurcie 10zł płacą. Hurt 7,5zł to góra a nie dycha, chyba że sąsiad przyszedł do ciebie po 50 wora i dał ci dyche, gdzie rozmowa. U nas handlarze ładują to 6 zeta i ani grosza więcej. :lol: :lol: :lol: :lol:

 

No takie życie jeden chce zarobić a drugi się narobić. Ja pisze jak jest ani mi nie dasz ani nie weźmiesz

Opublikowano

Chłopaku co ty gadasz, przy hurcie taka cena, nawet na giełdach po 8zł wołają a ty pie....... że przy hurcie 10zł płacą. Hurt 7,5zł to góra a nie dycha, chyba że sąsiad przyszedł do ciebie po 50 wora i dał ci dyche, gdzie rozmowa. U nas handlarze ładują to 6 zeta i ani grosza więcej. :lol: :lol: :lol: :lol:

Podając cenę należy podać również ilości jakie się za tą kwotę sprzedaje. Na tym forum są rolnicy i działkowcy, i właśnie ci drudzy zawsze mają najwięcej do powiedzenia czy to w sprawie ceny czy też profesjonalnej uprawy. Psia mać, naraziłem się działkowcom zaraz mnie zahejtują.

Opublikowano

Jak masz kupca co płaci dyche to ci podwiozę 300 worków po 8zł przeładujemy i masz 600zł zysku.

 

jeszcze jakość, odmiana,kalibraż, waga, dowóz, i faktura. A tak poza tym jestem rolnikiem a nie handlarzem. Napisałem że cena trochę podskoczyła przez mróz może przez święta można było wyciągnąć te 2 zł więcej telefon się grzał od zapytań nie każdemu pasowała cena ale było kilku którzy chcieli czy tak będzie dalej nie wiem oby tak. To że ktoś dostaje albo płaci 6 zł to nie moja wina. Każdy rolnik się cieszy jak drożeje no chyba że sprzedał wszystko taniej albo jest handlarzem. A hurt w moim przypadku to 100 worków w górę

Opublikowano

ja też sprzedaje po 70gr/kg z fakturą ale hurtem bym tego nie nazwał bo schodzi mi jakaś tona tygodniowa :)

a przy dużych ilościach jak tir to 45gr i  cieżko wiecej dostać 

Opublikowano

Hej

 

Może ja się wypowiem na temat ceny ziemniaków. Jestem rolnikiem co roku sadzę po 3 ha ziemniaków. Wszystko sprzedaje na targowisku 5 dni w tygodniu. Teraz nie stoję bo jest mróz ale przed świętami sprzedawałem woreczek 15 Kg za 12 zł. Odpady również udaje mi się sprzedać po 0,25 gr za kg. Moja rada jest taka żeby dostać dobrą cenę za ziemianki trzeba wyeliminować pośredników i Handlarzy.   

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Dominik1987
      Jaka odmianę ziemniaków polecicie na uprawę woj świętokrzyskie? 
    • Przez Pawek21
      Witam chciał bym się dowiedzieć jak wygląda opłacalność produkcji ziemniaka skrobiowego wiedząc że w skupie płacą 1zl za kg skrobi
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v