Polecane posty

mikad    1136

Musisz ruszyć doopę i zobaczyć jak się podlewa ziemniaki na większym areale np 300 ha i nie rosi kroplami tylko 25mm w jednym przejeździe. To że czegoś nie widziałeś nie znaczy że tego nie ma. Poza tym podlewanie nie jest dla kundli którzy sprzedają paścia po 25 groszy. Myślisz że jak ktoś ma 200 ha to stoi z tym na giełdzie czy wozi po sklepikach, znam typa który na koniec czerwca zostawia zawsze końcówkę 1000 ton w chłodni i puszcza to na pakownię luzem minimum 80 groszy, gdzie w tym czasie młodego na giełdach oddają po 5 za worek.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
2 godziny temu, racyl napisał:

Sam się możesz przekonać porównując plony tej samej odmiany wysadzonej ziemniakiem kupionym i swoim.

sadzi się tym w zależności  od zasobności portfela i oczekiwanego plonu

Nawet lepiej dać mniej nawozu a zasadzić zdrowym sadzeniakiem

Zasadziłem 250 kg Tajfuna z Centrali. Normalnie plon rekordowy. Denara o rok starszego też mam i już mniejszy plon. Wiadomo co nowe to nowe lae jak mamy niskie ceny to naprawde trzeba gdzies ciąc koszty... U mnie na wsi sadza Bellarose 5 rok! i pożniej przejmują sie, ze juz kolor czerwony traci...

A jak z tymi opsypnikami aktywnymi? Polecacie to? Bo ponoć mniej brył jest przy kopaniu pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
3 godziny temu, racyl napisał:

no a ile Ty podlewasz ? 1,2,3 hektary ?

podlej 120ha to zobaczysz czy się da

podlewanie to jest podlewanie a nie opryskiwanie wodą w jednym przejeżdzie

za jednym polaniem wodą to masz opryskiwanie a nie podlewanie. Te twoje rozstawione deszczownie lepiej podleją ziemniaka niż te przejazdowe

 

taśmy kroplujące w warzywach cieszą sie taką dużą popularnością bo zużywają mało wody a przede wszystkim to podlewanie trwa dłużej i roślina więcej tej wody pobierze niż ta z deszczowni bo ziemia jest wolniej i dłużej podlewana. jest po prostu bardziej przesiąknięta wodą

 

Podlej 1ha i niech przyjedzie rok że będzie ziemniak po 0,30zł

przy zakładanym plonie 40t handlowego zgarniesz 12000. odjąć koszty produkcji, dystrybucji to zostanie Ci trochę więcej niż z innej uprawy

 

Przy ziemniaku roboty masz dużo więcej a zysk nie wiele wiekszy niż z innych upraw gdzie się tyle nie napracujesz

Za mały zysk żeby podlewać ziemniaki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sam się możesz przekonać porównując plony tej samej odmiany wysadzonej ziemniakiem kupionym i swoim.

sadzi się tym w zależności  od zasobności portfela i oczekiwanego plonu

Nawet lepiej dać mniej nawozu a zasadzić zdrowym sadzeniakiem

Te przejazdowe mają w farm frites. I raczej nie roszą 2czy 3hektarow. 

1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

W 2011, 2014, 2016 każdy jeden potentat jak i "kundel" mieli dupe mokrą i robili za Z racji tego ze swojej pyry mam do około grudnia później muszę kupować. I dopiero wtedy zaczynają zarabiać  na ziemniaku ci co mają jakość. A najlepiej wychodzą jak sprzedają w maju i czerwcu. Od2011 raczej nie dokładają patrząc po wyposażeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, pawelol111 napisał:

W 2011, 2014, 2016 każdy jeden potentat jak i "kundel" mieli dupe mokrą i robili za darmo.

 

pewnie że tak

ziemniak w promocjach na marketach był od 30gr to który market takiemu potentatowi by kokosów zapłacił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Te śmieci na promocję dostawcy kupują od kogo popadnie, i to jest jedyny moment kiedy praktycznie każdy może tam sprzedać, taka sytuacja jest co roku we wrześniu i październiku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, mikad napisał:

Musisz ruszyć doopę i zobaczyć jak się podlewa ziemniaki na większym areale np 300 ha i nie rosi kroplami tylko 25mm w jednym przejeździe. To że czegoś nie widziałeś nie znaczy że tego nie ma. Poza tym podlewanie nie jest dla kundli którzy sprzedają paścia po 25 groszy. Myślisz że jak ktoś ma 200 ha to stoi z tym na giełdzie czy wozi po sklepikach, znam typa który na koniec czerwca zostawia zawsze końcówkę 1000 ton w chłodni i puszcza to na pakownię luzem minimum 80 groszy, gdzie w tym czasie młodego na giełdach oddają po 5 za worek.

Paścia to masz to co wstawiasz do marketów.

Na giełdzie czy sklepiku to z takim sadzeniaczkiem marketowym to by cie wyśmiali

za 25gr nikt normalny nie będzie w ogóle pakował ziemniaka

24 minuty temu, mikad napisał:

Te śmieci na promocję dostawcy kupują od kogo popadnie, i to jest jedyny moment kiedy praktycznie każdy może tam sprzedać, taka sytuacja jest co roku we wrześniu i październiku.

Nie wmawiaj nam że śmieć w marketach jest tylko przez 2 miesiace bo to zwyczajne oszustwo

markety częściej kupują towar śmieciowy niż popadnie a co za tym idzie kierują się ceną tego ziemniaka

Tak jak twierdzisz że liczy się ten kto ma dużo powtarzalnego towaru jest nie prawdą bo jakby tak było to ten ziemniak w marketach byłby prawie cały czas taki sam a nie co tydzień innej wielkości i innej odmiany

 

Może i ten śmiec da się zjeść ale wygląd to od razu odstrasza

Dla Ciebie śmieć to tylko inna odmiana która w danej części Polski dobrze się sprzedaje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, rolnypl napisał:

Smiech jak sie to czyta jeden od drugiego madrzejszy

teraz twoja kolej. pośmiejemy się i z Ciebie

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Formujecie redliny aktywnymi opsypnikami? Zadowoleni jesteście?

Mam tez jeszcze gorsze ceny za ziemniaki. Otóż miejscowe skupy oferuja juz 3 zł/15kg zółty i 4zł/15kg za czerwonego :/ :/ normalnie dramat... Na targu o 1 zł lepiej.  Kolega mi doniósł te wieści. Kogo ciśnie to sprzeda za takie ceny.... Południowa część woj. świętokrzyskiego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, Marl napisał:

Formujecie redliny aktywnymi opsypnikami? Zadowoleni jesteście?

Mam tez jeszcze gorsze ceny za ziemniaki. Otóż miejscowe skupy oferuja juz 3 zł/15kg zółty i 4zł/15kg za czerwonego :/ :/ normalnie dramat... Na targu o 1 zł lepiej.  Kolega mi doniósł te wieści. Kogo ciśnie to sprzeda za takie ceny.... Południowa część woj. świętokrzyskiego. 

 

jak te skupy oferują te 3-4zł to wymagają aby ziemniak był gładki i  konkretnej odmiany ? czy płacą tylko zwracając uwagę na to czy jest żółty, czerwony lub biały i ma odpowiedni kalibraż ?

cena faktycznie najgorsza jaka może być

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Te skupy to po prostu prowadzą  ludzie co mają duze przechowalnie, zbudowane głownie dla zakupu na jesien po niskich cenach i majace zamiar sprzedawac po wyższych na wiosne. Mają też umowy z innymi podmiotami. Skupowane sa np: buraczki czerwone, papryka itp. I oni dają mało, chyba, ze naprawde jest potrzeba. Co do wymagań to oczywiscie są: zdrowe i kaliber powyżej 50mm. Byle co nie chcą. Rzadko kto dostarcza im w opakowaniach typu bigbag. Sprytniejsi handlują z góralami. Tam lepsze ceny. Ale taki mały co ma 2 ha to nie ma wyboru. Albo trzymać w piwnicy albo za tyle sprzedać. Co najlepsze w każdym roku Ci skupujacy mówią małym rolnikom : " sprzedawajcie, bo zamówie tira ziemniaków luzem z kujawsko-pomorskiego lub pomorza. Tam to jest dopiero tanio!" . Dwa lata temu sprowadzali cebule z Pomorza, ponoć za 12 gr/kg! To normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jeżeli masz ciśnienie żeby sprzedać to wejdź na igrit, zadzwoń do pierwszego lepszego handlarza i od ręki da Ci 50 groszy.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Marl napisał:

Te skupy to po prostu prowadzą  ludzie co mają duze przechowalnie, zbudowane głownie dla zakupu na jesien po niskich cenach i majace zamiar sprzedawac po wyższych na wiosne. Mają też umowy z innymi podmiotami. Skupowane sa np: buraczki czerwone, papryka itp. I oni dają mało, chyba, ze naprawde jest potrzeba. Co do wymagań to oczywiscie są: zdrowe i kaliber powyżej 50mm. Byle co nie chcą. Rzadko kto dostarcza im w opakowaniach typu bigbag. Sprytniejsi handlują z góralami. Tam lepsze ceny. Ale taki mały co ma 2 ha to nie ma wyboru. Albo trzymać w piwnicy albo za tyle sprzedać. Co najlepsze w każdym roku Ci skupujacy mówią małym rolnikom : " sprzedawajcie, bo zamówie tira ziemniaków luzem z kujawsko-pomorskiego lub pomorza. Tam to jest dopiero tanio!" . Dwa lata temu sprowadzali cebule z Pomorza, ponoć za 12 gr/kg! To normalnie szok!

@mikad jest jest z tych rejonów co was straszą sprowadzaniem tańszego towaru.

No i tak to wygląda z dużą ilością takiego samego towaru. skupują byle ładnie wyglądał a resztę jest nie ważna mimo że mają umowy

w jednym roku ten co ma 2ha nie ma wyboru ale w kolejnych to już nie posadzi za takie ceny co wam oferują

13 minut temu, mikad napisał:

Jeżeli masz ciśnienie żeby sprzedać to wejdź na igrit, zadzwoń do pierwszego lepszego handlarza i od ręki da Ci 50 groszy.

to wydaje Ci sie że handlarze nie przeglądają mniejszych platform handlowych, nie wiedzą że w Polsce są rejony gdzie ziemniak jest za grosze ?

nie wiem skąd czerpiesz taką naiwność że tylko pukają tylko do dużych potentatów

co to za problem przygotować towar na paletach, nie trzeba wielkich potentatów ziemniaczanych żeby załadować tira czy dwóch

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

8 lat temu wystarczyło mieć 25 ton i klient był, teraz łatwiej sprzedać 150 niz 50 ton


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, przemol87 napisał:

8 lat temu wystarczyło mieć 25 ton i klient był, teraz łatwiej sprzedać 150 niz 50 ton

To mamy rozumieć że igrit są  tylko oferty kupna ziemniaka nie mniej niż 150ton  ?

8lat temu to z tego co pamietam ziemniak miał cenę jak w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Mam na myśli ogólną tendencję w tej branży. Zamiera drobny handel detaliczny a z nim mały plantator

  • Haha 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, przemol87 napisał:

Mam na myśli ogólną tendencję w tej branży. Zamiera drobny handel detaliczny a z nim mały plantator

zamykają ci targowiska, giełdy, garmażerki, warzywniaki inne ?

takie miejsca nie zamawiają na raz 150 ton

 

garmażerek akurat przybywa

w Polsce było od zawsze przyzwyczajenie do młodego ziemniaka a markety(lidl, tesco) wprowadziły do obiegu określenie wczesnego którym handlują w sierpniu czy wrześniu

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Ja trzymam do wiosny. Może się nie oszukam za bardzo :) Każdy gada, ze susza ale jednak towaru jest. Kilka lat temu jak był "kryzys ziemniaczany" to u nas niektórzy wogóle nie kopali ziemniaków. U Was tez tak było?? Pamietam, przyjezdzali górale tirem do Skalbmierza i brali po 80gr/15kg! A worek przeciez 20 groszy :/ Jakoś w pażdzierniku to było. Ludzie się zapisywali facetowi do zeszytu na konkretny dzień  aby na darmo nie jechać, bo jeden tir i jak załadował to nie było komu sprzedać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, Marl napisał:

Ja trzymam do wiosny. Może się nie oszukam za bardzo :) Każdy gada, ze susza ale jednak towaru jest. Kilka lat temu jak był "kryzys ziemniaczany" to u nas niektórzy wogóle nie kopali ziemniaków. U Was tez tak było?? Pamietam, przyjezdzali górale tirem do Skalbmierza i brali po 80gr/15kg! A worek przeciez 20 groszy :/ Jakoś w pażdzierniku to było. Ludzie się zapisywali facetowi do zeszytu na konkretny dzień  aby na darmo nie jechać, bo jeden tir i jak załadował to nie było komu sprzedać... 

 

w tym roku to się nie oszukasz. u Ciebie jest pewnie dużo  powierzchni upraw i mało możliwości zbytu.

ja nie pamiętam żeby takie coś było.

owszem wiosną 2015 było dno coś od 20-30gr się ogłaszali

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1759
Dnia 23.09.2018 o 14:18, weroni napisał:

Komputer nie siej propagandy z tą ceną bo cena to Bronisze 9-10 zł za 15kg

wczoraj z rana to i za 8-8.50 tez kupiłeś później podobno rozciągnęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj