Polecane posty

soltys48    19718
11 godzin temu, czesio200 napisał:

Jak dostanę dobrą kasę to sprzedam proste i logiczne. Gówno to może u ciebie na podwórku stoi. Ja wiem co mam. O sprzęt dbam i jak trzeba coś wymienić to wymieniam.  Gruba kasa hahah nie ośmieszaj się 40 parę tyś za ciągnik 80km z 4x4 w takim stanie to faktycznie gruba kasa....

 

Mało za rusacza z tego roku??Ile on wtedy kosztował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

A co to ma do rzeczy ile wtedy kosztował? mf z lat 90 też są teraz droższe niż nowe kosztowały takie czasy mamy unijne wspaniałe.

Za 35 poszedł by pewne w kilka godzin za 40 pewnie w kilka dni.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

nic nic oczywiście.............

dla mnie to stanowczo za drogo, za tyle można kupić ciekawszy ciągnik o wiele lepszych parametrach

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
kurla to i mój rusacz z gakeri warty ze 35k bez tura bo tura nie oddam bo nówka

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Pewnie, że można np tanio idzie kupić mf na wypsie z półbiegami ehr itp, tylko, że będzie 10 lat starszy przebieg kilkukrotnie większy no i ewentualny koszt naprawy większy o jedno 0.

Wiadoma sprawa jeden szuka ruska na parę ha drugi szuka germańca. To już każdego indywidualna sprawa.

To chyba z każdą mszyną na af tak miałem, że co bym nie kupił to mogłeś kupić lepsze zachodnie itp. Tak samo z rekordem czy sampkiem też było. A rekord jak doszykowany pomimo swojego wieku i setek ha za sobą potrafi miło i bezawaryjnie kłaść kolejne ha. Gdize na af twierdzili, że się nie da.

Tak samo rusek praktycznie sam walczył przez cały rok i miał 3 awarie.

1 to spalona żarówka. niech będzie 10zł

2 przeciek na miedzianej uszczelce  50gr

3 pompa wspomagania po 18latach zaczęła szwankować koszt nowej 90zł i parę min roboty

Więc nie jest to chyba jakoś bardzo awaryjny sprzęt jak na ten wiek i przepracowane godziny.

 


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718

a kto mówi o mf...prosty mechaniczny z większym komfortem idzie znaleźć niewiele drożej.

Nie wmówisz mi że rusacz to komfortowy ciągnik

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

No wiesz wajchotronik i bez klimy, ale tragedii to nie ma jest dość cicho w zimę ciepło (w lato też ciepło) wspomaganie, przekaźnik bez sprzęgła podnośik dość wygodny nie ma co narzekać. W zetorze lepiej, bo ma klimę, lepszy fotel  i skrzynie synchro, jest ciszej trochę. Ale cena 2x taka i spalanie większe.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Czesio źle trafiłeś, akurat na użytkowników MTZ-ta co poznali trochę zachodniej techniki, ja także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ale co ja mam wam udowadniać? Kupiłem go na 8ha był wtedy przepaścią po przesiadce z c-360. Dzięki niemu zwiększyłem areał kilkukrotnie ciągnik tani w utrzymaniu mocny z śmieśnie małym spalaniem jak na swoją robotę. Za tą cenę nie było wtedy wyboru a o zachodzie za 100tyś nikt nie marzył  na takim areale.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

To jego sprawa za ile wystawił, kazdy ma swój rozum, jak ktos stwierdzi że za drogo ceni to poprostu go nie kupi tylko będzie szukał dalej. W tym przypadku Czesio ryzykuje tylko 20 zł które dał na ogłoszenie na olx

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Oj 30zł poszło w ogłoszenie... Ale spokojnie jeszcze mnie stać..

No skoro dla Ciebie w mtz jest jak w c-360 to współczuje jakiego miałeś mtz..

Ja miałem wiele 360 , 3p po remontach z mostami od zetorów itp  miedzy tym a ruskie jest przepaść. Tutaj jest 5x ciszej i wygodniej. oczywiście mówie o dobrej kabinie szczelnej z org matą na podłodze i skrzyni w dobrej kondycji. (jak skrzynia z odkręconym atakiem chodzi i łożyska bez kulek to będzie głośno)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
35 minut temu, soltys48 napisał:

co?Przecież rusek to wytwór fabryczny a on tylko domowe kostrukcje zwalcza

Nie jesteś na bieżąco - teraz hejtuje mała serię zetorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

coś wspominałeś że zostawisz go i coś trzeciego dokupisz do zetora i rusacza większego. Tak mi się wydaje :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
20 minut temu, daron64 napisał:

Nie jesteś na bieżąco - teraz hejtuje mała serię zetorka :)

Widocznie

, kojarze go tylko ze zdjęcia @bratrolnika

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj