Polecane posty

jahooo    9243

Kółka w systemie kołeczkowym wysiewają zawsze porcję nasion w jednym rzucie i trudno o ich równomierne rozmieszczenie idealnie w rzędzie, ale nie powinno być przerw. Jeśli to nie cały siewnik robi takie przerwy, tylko poszczególne lejki to może jest problem z utrzymaniem głębokości siewu albo coś z grabkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeszcze może ktoś powie jak z wysiewem drobnych nasion w takim , o który pytam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
4 godziny temu, zetorki12 napisał:

Wady i zalety . Na tym z linku widzisz jakieś niedoskonałości ?

Oj mógłbym się rozpisać, ale napiszę krótko i zwięźle.

Siewnik lekki, ale rama nie jest za solidna, potrafi pęknąć na środku i przy uszach trzymających belkę, ja już mam go tam spawanego.

Zbiornik na ziarno gruby i  nie gnije, system wysiewający ma tylko taki jak na focie czyli kołeczkowy, ale to nie jest jakiś tam problem mając od licha przełożeń. Co do samej skrzyni przekładniowej to nie robi psikusów i sama od siebie się nie sypie , ale nowych części do niej w kraju nie kupisz. Rurki redlic warto mieć jakieś w zapasie ale co z tego jak ich też nie kupisz, co więcej to jest nowszy tym i ma kielichy z języczkiem do wieszania do listwy, takich nawet używek nie widziałem więc lipa.

Temu w ogłoszeniu brakuje tylko licznika hektarów i był by pełen wypas, na fotkach widzę że nawet ma  instrukcję z tabelami, standardowo posiada rynienkę do próby kręconej oraz co rzadko widuję listwę z przetłoczeniami do regulacji rozstawu redlic w różnych kombinacjach. Ogólnie bardzo podoba mi się jego stan, brak jakichkolwiek zastrzeżeń przy czym warto mieć na uwadze ewentualne spore problemy jak  się go popsuje.Cena też nie jest przesadzona choć to tylko 2,5 metrowy. W jego rok budowy nie wierzę, nie podają jej na metryczkach,

Aha ja takim śmiało sieję  drobnonasienne czyli rzepak i koniczyny, ale w polu wychodzi o ponad 10%, nawet 20%  więcej niż w próbie, a to raczej niewielki kłopot, łatwy do skorygowania

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

W razie  dalszych pytań w kwestii tego duńskiego wynalazku śmiało pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wynalazku ? He , he - Nie zabrzmiało to zachęcająco względem siewnika . No trochę już wiem . Dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629

Wali ludzi w łeb konkretnie. Powystawowy zdemontowana przednia oś no i najlepsze to brak możliwości rejestracji. Gwarancji oczywiście też nie będzie. 

I cena 82tys netto. Gdyby jeszcze papiery były to może ktoś by kupił.

https://www.olx.pl/oferta/same-model-2017-frutetto-s-90-3-o-k-a-z-j-a-same-deutz-lamborghinii-hurlimann-frutteto-s-90-3-CID757-IDvJq7t.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413
2 godziny temu, prowpek napisał:

https://www.olx.pl/oferta/domek-iglo-budka-wybieg-dla-cielat-igloo-180zl-CID757-ID31OoB.html#eb289253e7

 

kolejny Janusz biznesu "dawaj tutej zrobim dziure zlozym to do kupy paleta do góry i będzie taki niby daszek i 2 stowki za sztuke mowie ci pojdo moment śwagier ma tego cala fure za halo przemysłowo"

Pomysłowy Dobromir.....szkoda że namiotu nie rozbił

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Dla kogoś kto ma mało łąk a do tego w małych i nieregularnych kawałkach to całkiem sensowna maszyna do grabienia bo dużo łatwiejsza do przejazdów niż te ciągane na trzech kółkach od taczki no i można bez problemów cofać na łące gdy trzeba coś poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

U mnie była 4 ale zmieniona została na 7  gdyż więcej było z nią kłopotu niż roboty. Teraz co 7 stoi może ktoś kupi... Jak by ktoś był zainteresowany 600 zł jakieś tam zdjecie na końcu galerii mojej jest. Kto chce nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.10.2018 o 08:36, czesio200 napisał:

Songo to ja nie sprzedam bo on będzie oral na 9 i zaraz go zajedzie... Ja to jestem spokojny i orze na 3...

Jakbym oral na 3 to by mnie 60tka obok na polu objchala, ty to musisz wieki 1ha orac.

Dnia 10.10.2018 o 08:40, jahooo napisał:

To ja jestem jakich poj... chyba, bo MTZ-tem orzę na 6

No ja tez bo tez orze na 6 ;) na 3 zajacu sieje, ale jak przyszykuje porzadnie wom to mam zamiar na 4 leciec.

 

Ci co twierdza ze mtz jest pod wzgledem komfortu podobny do 60tki to widac ze nigdy ruskim nie jezdzili, przepasc jest wrecz ogromna

Komfortowa szczelna, spooooro cichsza kabina, wspmaganie, polbieg,  walek bez sprzegla, wygodna obsluga podnosnika, jest jeszcze regulowana kierownica w 2 plaszczyznach, normalny przelacznik kierunkow, ogarnieta deska rozdzielcza nawiewy, ogrzewanie tu nawet nie ma co porobywac, ma tez swoje wady jak podatnosc na wycieki, slaba hydraulika czy niezsynchronizowana skrzynia ale mam 60tke i ruska i dzieli jest przepasc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
7 godzin temu, songo napisał:

Jakbym oral na 3 to by mnie 60tka obok na polu objchala, ty to musisz wieki 1ha orac.

No ja tez bo tez orze na 6 ;) na 3 zajacu sieje, ale jak przyszykuje porzadnie wom to mam zamiar na 4 leciec.

 

Ci co twierdza ze mtz jest pod wzgledem komfortu podobny do 60tki to widac ze nigdy ruskim nie jezdzili, przepasc jest wrecz ogromna

Komfortowa szczelna, spooooro cichsza kabina, wspmaganie, polbieg,  walek bez sprzegla, wygodna obsluga podnosnika, jest jeszcze regulowana kierownica w 2 plaszczyznach, normalny przelacznik kierunkow, ogarnieta deska rozdzielcza nawiewy, ogrzewanie tu nawet nie ma co porobywac, ma tez swoje wady jak podatnosc na wycieki, slaba hydraulika czy niezsynchronizowana skrzynia ale mam 60tke i ruska i dzieli jest przepasc.

 

Jeszcze termos, uszatka i kufajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Wszystko zależy od rocznika i wyposażenia tego MTZ-ta, to albo jedna, albo druga strona będzie miala rację :D

Wspomaganie na serwo w wersji z przednim napędem i dodatkowym balastem chodzi tak samo, jak bez wspomagania w C-360, ale z orbitrolem aż się miło jeździ nawet z ładowaczem. Tak samo z kabiną - nie ma co porównywac kabiny z lat 199x do tej z 198x czy wczesniejszych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
14 godzin temu, Agrest napisał:

Wali ludzi w łeb konkretnie. Powystawowy zdemontowana przednia oś no i najlepsze to brak możliwości rejestracji. Gwarancji oczywiście też nie będzie. 

I cena 82tys netto. Gdyby jeszcze papiery były to może ktoś by kupił.

https://www.olx.pl/oferta/same-model-2017-frutetto-s-90-3-o-k-a-z-j-a-same-deutz-lamborghinii-hurlimann-frutteto-s-90-3-CID757-IDvJq7t.html

na przód dołoży oś od Robura i będzie śmigał🤔

14 godzin temu, Agrest napisał:

Wali ludzi w łeb konkretnie. Powystawowy zdemontowana przednia oś no i najlepsze to brak możliwości rejestracji. Gwarancji oczywiście też nie będzie. 

I cena 82tys netto. Gdyby jeszcze papiery były to może ktoś by kupił.

https://www.olx.pl/oferta/same-model-2017-frutetto-s-90-3-o-k-a-z-j-a-same-deutz-lamborghinii-hurlimann-frutteto-s-90-3-CID757-IDvJq7t.html

na przód dołoży oś od Robura i będzie śmigał🤔

14 godzin temu, Agrest napisał:

Wali ludzi w łeb konkretnie. Powystawowy zdemontowana przednia oś no i najlepsze to brak możliwości rejestracji. Gwarancji oczywiście też nie będzie. 

I cena 82tys netto. Gdyby jeszcze papiery były to może ktoś by kupił.

https://www.olx.pl/oferta/same-model-2017-frutetto-s-90-3-o-k-a-z-j-a-same-deutz-lamborghinii-hurlimann-frutteto-s-90-3-CID757-IDvJq7t.html

na przód dołoży oś od Robura i będzie śmigał🤔

14 godzin temu, Agrest napisał:

Wali ludzi w łeb konkretnie. Powystawowy zdemontowana przednia oś no i najlepsze to brak możliwości rejestracji. Gwarancji oczywiście też nie będzie. 

I cena 82tys netto. Gdyby jeszcze papiery były to może ktoś by kupił.

https://www.olx.pl/oferta/same-model-2017-frutetto-s-90-3-o-k-a-z-j-a-same-deutz-lamborghinii-hurlimann-frutteto-s-90-3-CID757-IDvJq7t.html

założy naprzód od Robura i będzie śmigał:/

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj