Polecane posty

pawel885    2279

Przy dobrym roku myślę że te 60 ton spokojnie się zbierze , w tym roku susza a na podlasiu pobito rekord - 78 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Susza to była chyba w tych pojebanych łbach tych płaczków skoro rekordy bili.

Susza-takie to ostatnio modne słowo. Powinni je zapisać w jakimś słowniku wyrazów popularnych razem z ogarniać, bynajmniej, generalnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

akurat w tej gminie, co ustanowiono rekord zbioru qq na podlasiu suszy w kukurydzy powyzej 5 i 6 klasy bonitacyjnej nie uwzgledniano. to w czym problem macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Susza, jako zjawisko , była. Jeśli ktoś rozsądnie postępował na polu, uniknął błędów agrotechnicznych, to jakiś plon zebrał. Bo mimo wszystko deszcze jakieś były. Może zamiast 9t ma 6t i dlatego jest niezadowolony , bo nakłady były na 9 i zysk marny ?

W mojej gminie oficjalnie suszy nie stwierdzono. Zebrałem 6-7t pszenicy ozimej, a nawet 2,2t soi co już jest niezłym wynikiem.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Na jednym z forum mundurowych był dobry komentarz, apropos słów popularnych

"Średnio i przeciętnie to powinni do roty ślubowania wpisać" :)

Pierdolenie takie, połowa nie waży zbóż i się chwali ile to nie zbierają. Ostatnio rozmawiałem z rolnikiem to mówił ile to mu owies dał - widziałem, nie był na tyle szałowy. No i w trakcie rozmowy rozwodzi się nad dokładnymi wyliczeniami, jak tec co u niego kosił mówił, że tyle i tyle pszenicy wchodzi to szybko obliczyli ile mniej owsa i jest piękny plon. Albo (to już pisałem) znajomi chłopaka, co u mnie kosił, robią u obszarnika. W tamtym roku mówili, że owies sypał im 7ton. W tym mówili mu, że owies sypał miejscami 11ton..mówię mu, że może kombajn pokazuje m³ i z 11m, jak ma 50gestosci to wtedy te ponad 5ton by było. To on, że tamci mówili o tonach z hektara. 

 

Zmiana tematu, moze komuś potrzeba. Kupiłem przez pomyłkę - miał być 3hb 3000, co jest zresztą namazane, a okazało sie, że chyba źle opisali pas, bo od starego 3hb 3000, jest ok 5cm dluzszy. 

@bratrolnika podpowiadał, że może 3hb 3050 mi dali - jak patrzyłem na internetu to taki szedł do BS i NH.  Pas został założony, wyjechaliśmy na pole, a tam heder i gardziel nie chodzi - za luz pas. W sklepie mi nie przyjmą, bo koło parę razy po nim przejechało, no i on chyba dwa kółka zrobil, wiec ma jakieś ślady użytkowania. Jakby co to mogę dokładnie pomierzyć, jakby ktoś był zainteresowany.

 

IMG_20190807_180011-1200x1600.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

http://www.mercateo.co.uk/p/6478-B117/SKF_B117_CLASSICAL_VBELT.html

Dokładnie to 3012mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A to sorry za wprowadzanie w błąd. Jak wklepalem oznaczenie, to jakaś gówno wyskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Rob355 napisał:

https://bodzio.otomoto.pl

Ktoś zna tego sprzedawcę?  jest tam spory wybór mtz- ów. 

Chłopie nawet tam nie jedź.. W okolicy ma opinie krętacza, i oszusta. Byłem tam raz i same złomy. Jest tu na forum kolega co kupił też u niego Ursusa 385 później sprzedał i  wymienił na jumza bo trafił na minę. Stanowczo odradzam tego uja z Kolbuszowej

Edit. Przepraszam to już jest Kupno a gmina Kolbuszowa, co nie zmienia faktu że gość to niezły krętacz.

Dnia 20.09.2019 o 14:54, sladan napisał:

Wczoraj jak przejeżdżałem przez Pułankowice (koło Kraśnika), stał jakiś MF serii 30, bez przedniego napędu. Przy głównej trasie, zaraz obok nowych John Deerów

Jest może gdzieś ogłoszenie w internetach???

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.09.2019 o 16:22, Marecki2922 napisał:

Rolnik_z_Podkarpacia jak szukasz takiego ciągnika to w mojej gminie z zakładu komunalnego  wkrótce będzie na sprzedaż z pługiem do śniegu , 

Z komunalki to pewnie będzie nieźle wyciarany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
10 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Siana jedzie od nas tam sporo

9 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

biogazownia to myślisz że ile płaci ...

Wiem ile płaci biogazowni w Germanii, zdziwił byś się ile

Brat robi teraz w tej firmie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Rolnik7343 napisał:

i co ? masz już jakiś ciągnik upatrzony ?

https://m.olx.pl/oferta/same-explorer-65-CID757-IDBsrBd.html

Może jutro tego pojadę obejrzeć. 

Narazie szukam na spokojnie, nie chce wpakować się w  jakąś minę. Aczkolwiek kupno używki wiąże się z dużym prawdopodobieństwem, że kupię skarbonke. Obejrzałem już trochę tych rumpci i mam dość, w ogłoszeniu niby super hiperaśne cacko, przyjeżdżasz na miejsce i sobie myślisz czy to aby ten ciągnik, albo odpalasz jak starą lokomotywe i widzisz tylko chmure dymu 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
8 godzin temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Z komunalki to pewnie będzie nieźle wyciarany??

Myślę że niekoniecznie , co prawda nie wiem jak z wymianą oleju itp. ale roboty to on przez ostatnie kilkanaście lat prawie nie widział 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeden w wioski kupił od handlarza 80kę z komunalki. Robiłem mu sprzęgło womu to widać było, że na przepalonym oleju jeździli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124
Dnia 20.09.2019 o 14:54, sladan napisał:

Wczoraj jak przejeżdżałem przez Pułankowice (koło Kraśnika), stał jakiś MF serii 30, bez przedniego napędu. Przy głównej trasie, zaraz obok nowych John Deerów

Kupiłem od tego gościa traktor. Nie picowany nie grzebany, tak jak był wyciągnięty we francji z krzaków tak go wziąłem. Wymieniam oleje i filtry i już trzeci rok tłuke. Także o ile nic sie nie zmieniło przez ten czas to polecam gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomniałeś chyba link dodać? 

Siewnik kupiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
8 minut temu, Thomas2135 napisał:

Zapomniałeś chyba link dodać? 

Siewnik kupiłeś?

Kupiłem. Tego juko co mi linka dałeś. 

 

5 minut temu, bratrolnika napisał:

Starocia do czteroletniego ciągnika porownujesz i mówisz że lepszy???

To nie samochód że wiek się liczy, ważne są motogodziny i stan . Nie pisałem że lepszy tylko że mi się bardziej podoba .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kółka ma wymienne czy dzielone? Rzepak czy koniczynę dałbyś radę wysiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kółka ma z zębami skośnymi, w tabeli jest koniczyna, tymotka, rzepak od 4-6kg na A1 i przekładnie przekręcasz na odpowiednie położenie plus zasuwki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj