Skocz do zawartości

Bananek

Members
 • Zawartość

  178
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

10 Good

7 obserwujących

O Bananek

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Pogoda

  zimno, ciemno i smutno. Nie ma ochoty na robienie niczego. Codzienne obowiązki i nic poza tym. Na jutro śnieg zapowiadają. Zobaczymy, może w końcu zmrozi i wykoszę kukurydzę. Żyta w mojej okolicy wyglądają w tym roku okropnie. W niektórych miejscach powymakało, w innych pływa. Na wiosnę będzie dużo do odorania. Cena skoczy pewnie. Bieda z nędzą.
 2. remont dachu

  czyli z ogólnych wypowiedzi wnioskuję, że dawanie folii przy moim budynku nie ma większego sensu. Budynek stary 25mx10m. Krokwie długości około 7m, może 7,5m Spadek (pochylenie) dość duże. Poza tym dobra wentylacja pomieszczenia z bykami. Jesli dam bez membrany, to łaty mniej wytrzymają? Co do strat to wiadomo, że dachówka cementowa może być rozłożona na mniejsze kawałki i lepiej znosi wiarty, blacha trzyma się kupy i działa jak latawiec. Natomiast najbardziej 'dochodowa" przy odszkodowaniu jest właśnie dachówka. Tak nam powiedział facet, który szacował straty po wichurze. Droga jest z racji tego, że nie idzie tego nigdzie dostać a ceramiczna wychodzi jeszcze drożej.
 3. remont dachu

  wracając do pokryć dachowych, mam pytanie: Na dniach muszę przekryć oborę (zdjąć dachówkę cementową, nabić nowe łaty i położyć blachę). Budynek ze stropem, na stropie słoma w belach. Jedna ekipa dekarzy mówi mi dawać folię pod blachę (chyba chodzi o skraplanie właśnie). Czy warto? Jakie to koszty? Łaty 35mmx60cm przy metrowym rozstawie krokwi wystarczą?
 4. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Nikt nie potrafi wyjaśnić do czego jest taki spis mając wszystkie dane na serwerach. Mi babka powiedziała o spisie w informacji ARiMR to poprosiłem o wydruk z systemu, żeby mi pokazała co mam i przy niej napisałem jaki mam stan zwierząt. Paranoja.
 5. Cena bydła 2017

  13.20zł za WBC. Za HF to nawet spoko cena.
 6. Dopłaty bezpośrednie 2017

  czy ktoś z powiatu BSK, gmina Suchowola dostał jakąś zaliczkę? Bo z tego co mi wiadomo cała gmina była do kontroli powierzchni działek. Chciałbym wiedzieć, czy wpłynęło to na wypłacanie zaliczek i opóźnienie wypłaty dopłat.
 7. Pogoda

  hehe, a myślałem, że tylko ja taki głupi odkurzyłem moto. Ale jednak ciut za zimno na dalsze wypady. Po 10 minutach jazdy wstawiłem sprzęt z powrotem do garażu.
 8. zacznij od pomierzenia krańcowki odpowiedzialnej za sygnał o pełnej komorze. Prawdopodobnie to ona padła. Jeśli nie, to szukaj dalej po kablach, może coś sie gdzieś przetarło.
 9. Cena bydła 2017

  do kogo w podlaskim można sprzedać żeby dostać cenę. HF, ale ładnej budowy. 5szt. BSK
 10. Sprzeadm Agregat uprawowy 5m

  ile do oddania i jakie zapotrzebowanie mocy?
 11. Sprzeadm Agregat uprawowy 5m

  fajny agregat, jakie okolice podlasia jesteś?
 12. Siewnik do poplonu z siewnika do trawy

  silnik z wentylatora to dobra myśl. A ten od wycieraczek musiałbyś oskubać z przekładni i tarczę zamontować bezpośrednio na wirniku silnika. Tarcza z kawalka sklejki a na to łopatki nawet z blachy ocynkowanej. Przecież do poplonów nie musi być jakaś kwasoodporna. myślę, że 15cm, max 20cm średnicy w zupełności wystarczy do siania na 3 - 4 metry szerokości. Jak zrobisz siewniczek to pochwal się zdjęciami. Może coś podpatrzę to zastosuję u siebie. Bo wszedłem w poplony i jeszcze 4 lata będę musiał siać. Teraz robię to rozsiewaczem nawozów ale to niezbyt ekonomiczne.
 13. Dopłaty bezpośrednie 2017

  ABP, do której sprzedają biorą normalnie do 30 m-cy, a po 30 miesiącach idzie łeb do badania i jest cena mniejsza.
 14. Pogoda

  a u mnie dla odmiany... ...pada w sumie to pogoda w kratkę: raz pada, raz leje...
×