Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859

a tobie o co teraz chodzi ? jak sie pytam soltysa bo ciekawy ciągnik ... a on może wiedzieć coś na temat tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Odpowiedziałeś pod moim postem, jak się odpowiada komuś sprzed x postów to się go cytuje jarzysz? 

3 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a tobie o co teraz chodzi ? jak sie pytam soltysa bo ciekawy ciągnik ... a on może wiedzieć coś na temat tych ciągników

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
49 minut temu, Ursus932 napisał:

Przypomniałeś mi z wojska prawo użycia broni 🔫  😏" kiedy Bronia sama w domu , kiedy Bronia rozebrana , kiedy Bronia się nie broni wtedy można użyć Broni "😊

Czasy się zmieniły, teraz prawo użycia broni jest dużo krótsze 

"Broń Boże użyć, broń Boże zgubić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
9 godzin temu, pawel885 napisał:

Same są tanie ogólnie.Te są już cieczą chłodzone. Pamiętam że taki przy kukurydzy we firmie jeździł to stawał co chwilę bo mu czujnik położenia pedału gazu szwankował

Czujnik położenia pedału gazu ? to raczej był Same Rubin a nie Laser , Laser to prosta maszyna chłodzona powietrzem podobna do DEUTZ-a ale to nie to samo jak niektórzy twierdzą że SAME i DEUTZ to to samo 

SAME i HURLIMAN  to są bliźniacze marki

 

  • Thanks 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
11 minut temu, Marecki2922 napisał:

Czujnik położenia pedału gazu ? to raczej był Same Rubin a nie Laser , Laser to prosta maszyna chłodzona powietrzem podobna do DEUTZ-a ale to nie to samo jak niektórzy twierdzą że SAME i DEUTZ to to samo 

SAME i HURLIMAN  to są bliźniacze marki

 

Deutz moze trochę podoby z wyglądu i dlatego takie wrażenie że blizniacza marka , sam dawniej tak myślałem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
18 minut temu, Marecki2922 napisał:

Czujnik położenia pedału gazu ? to raczej był Same Rubin a nie Laser , Laser to prosta maszyna chłodzona powietrzem podobna do DEUTZ-a ale to nie to samo jak niektórzy twierdzą że SAME i DEUTZ to to samo 

SAME i HURLIMAN  to są bliźniacze marki

 

Fakt, zmylił mnie wygląd bloku z prawej strony, nie widać typowych żeberek cylindrów jak w deutzu... Na pewno to był laser. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lasery, explorery na 100 % chłodzone wiatrem. Hurlimann to bliźniak, ale z Lamborghini też są podobne tylko lambo ma silnik chłodzony cieczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

da się kupić sam ten "wiatrołap" na chłodnicę, bo widzę tylko kompletne zestawy ?

Znalezione obrazy dla zapytania ogrzewanie 360


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
Dnia 21.09.2019 o 22:41, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

https://m.olx.pl/oferta/same-explorer-65-CID757-IDBsrBd.html

Może jutro tego pojadę obejrzeć. 

Narazie szukam na spokojnie, nie chce wpakować się w  jakąś minę. Aczkolwiek kupno używki wiąże się z dużym prawdopodobieństwem, że kupię skarbonke. Obejrzałem już trochę tych rumpci i mam dość, w ogłoszeniu niby super hiperaśne cacko, przyjeżdżasz na miejsce i sobie myślisz czy to aby ten ciągnik, albo odpalasz jak starą lokomotywe i widzisz tylko chmure dymu 

Byłeś, oglądałeś tego same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Problema mam.

Woziłem dziś wapno i w pewnym momencie trzasnął mi hydromotor. Tzn jak od dołu wychodzi z niego wałek (który przez gumowe sprzegielko napędza tarcze wysiewajaca) to na ten wałek nachodzi dekielek z oringiem i simmerringiem i jest do obudowy silnika przykręcony na 3srubki 5ki. No i ścięło mi jedna śrubę, przez co dekielek odszedł w tym miejscu i łał się olej. Myślałem, że ścięło przez to, że na tarcze spadło za dużo wapna(jest wilgotne mocno) i nie dało rady obrocic. Zjechałem do domu, rozebralem, złożyłem, wyjechałem na pole, odpalam, ruszam  - to samo. Stanąłem - rozebrałem, złożyłem. Odpalam bez ruszania - normalnie chodzi. Wsiadam do ciągnika i ruszam małym biegiem i wysiadam zobaczyć co się będzie działo - ścięło. Zjechałem do domu, rozbieram jeszcze raz, składam, odpalam - na postoju chodzi, ruszam chodzi, dodaje więcej gazu - ścina. Nóż k**wa myślę złożę jeszcze raz i może na małym gazie pojadę rozsieje. No i kolejny raz rozłożyłem, złożyłem, puszczam na postoju - leci olej. Dałem sobie spokój.

 Początku myślałem, że to przez te wapno, za dużo spadlo, nie dał rady obrócić o olej wypierniczyl w najsłabszym miejscu. Potem zacząłem iść w stronę tego, że moze coś przez "kostkę" (przewód idzie od ciągnika, na kolo załącza napęd taśmy, dalej przez taką kostkę na hydromotor i z hydromotoru też przez te kostkę do ciągnika), albo że coś z taśmą, że za.ciezkie wapno- ale tylko załączanie napędu taśmy jest hydrauliczne, potem już przez tryb i przekładnie.idzie napęd. Jeszcze myslalem, że za dużo gazu, tzn za szybko jadę, ale na postoju też wywaliło olej.

Silnik padł? Gdzie szukać przyczyny?

IMG_20190923_172757-1200x1600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
36 minut temu, jahooo napisał:

Ktoś szukał MF bez przodka

chyba @rolnik z Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Lasery, explorery na 100 % chłodzone wiatrem. Hurlimann to bliźniak, ale z Lamborghini też są podobne tylko lambo ma silnik chłodzony cieczą.

Mam Lambo chłodzone wiaterkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Nie

Raczej silnik padł. Gdzie jest produkowany to tam zadzwoń moze zregenerują. Mi w Wrocławiu regenerowali silnik do pompy wody, ale ja źle podłazcyłem tylko coś szczeliło i wywaliła symeryng, drugi raz prawdopodobnie za dużo oleju w niego poszło i też padł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Nie mam pojęcia gdzie jest produkowany, bo nie ma żadnej tabliczki. Już bym nowy kupił, tylko żebym wiedział, że to na sto procent jego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj