mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek277    916

Na owsik jak du*a swędzi to są jakieś kropelki bo to takie małe robaczki

A na owies głuchy to np. Axial/puma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3298
13 minut temu, krzysiek277 napisał:

A na owies głuchy to np. Axial/puma

A owsa to axial nie spali. w etykiecie nie ma ze można pryskać owies tylko jest na pszenżyto pszenice i w tych uprawach niszczy owies głuchy.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1832
13 godzin temu, Michal014d napisał:

ale pytanie bylo czym można zwalczyć owsik a puma jak najbardziej mozna tyle że efekt uboczny będzie ze zwykly owies tez padnie 😜 

Ja tam widziałem pytanie czym można zwalczyć owsik w owsie i padła już odpowiedź że niczym. Bo i temat dotyczy chyba owsa a nie czym zwalczyć w pszenicy że puma czy axial 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    376

Witam. Czy do siewu owsa zmienia się pozycję dźwigni od ustawienia denek? (Amazone D7 Specjal II typ 25) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Owies można zaprawic kinto plus czy szkoda zachodu. Zostało mi trochę a chce dodać dr green prime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    11

Mam taki sam siewnik tylko typ 30 i ja denka mam ustawione na 3 ząbek do owsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Pierwszy raz siałem owies Special II i ustawiłem denka na 4 pozycję od góry, wieszało go pomiędzy kółkiem a denkiem i wypychało mi go górą. Na 3 pozycji od góry było idealnie tylko pamiętać trzeba aby próbę kręconą zrobić. Im bardziej denka otwarte tym więcej sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
57 minut temu, shiftman napisał:

Owies można zaprawic kinto plus czy szkoda zachodu. Zostało mi trochę a chce dodać dr green prime

Jak masz czas i chęci to nawet się nie zastanawiaj, ja bym zaprawiał. W tym roku udało się kupić kwalifikat Bingo trochę taniej i samemu nie zaprawialismy dodatkowo niczym innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    376
7 godzin temu, kaseton napisał:

Mam taki sam siewnik tylko typ 30 i ja denka mam ustawione na 3 ząbek do owsa

 

7 godzin temu, Setik napisał:

Pierwszy raz siałem owies Special II i ustawiłem denka na 4 pozycję od góry, wieszało go pomiędzy kółkiem a denkiem i wypychało mi go górą. Na 3 pozycji od góry było idealnie tylko pamiętać trzeba aby próbę kręconą zrobić. Im bardziej denka otwarte tym więcej sieje.

Dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jest sens siać tak późno owies? Siew był by dopiero w sobotę jak nie później bo mokro. Doszła dzierżawa i myślę o owsie bo mogę potem zamienić za obornik?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2182

Siać, zrobi dobre stanowisko pod ozime.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

Można by rzec normalny termin siewu na Podlasiu. Ja posiałem . Tydzień temu. Ale ta, działka raczej wilgoć ma i suszy się nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4717

To jest loteria. Kiedyś posiałem połowa kwietnia jak nie później. Tym co sieli w marcu w maju susza popaliła. Większe rośliny bardziej się uszkodziły. Mój był jeszcze malutki. Jak przyszły deszcze odbił i lepiej miałem jak ci co wcześnie sieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja zaryzykuje i posieje ziemia 4 klasy Rędzina to może coś z tego będzie.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4283
5 godzin temu, Axd529 napisał:

Jest sens siać tak późno owies? Siew był by dopiero w sobotę jak nie później bo mokro. Doszła dzierżawa i myślę o owsie bo mogę potem zamienić za obornik?

Jeszcze niedawno standard u nas był siew w kwietniu. Najpóźniej za swojej kadencji siałem w okolicach 20 i owies był ok. To i tak wszystko zależy od dalszego przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522
10 godzin temu, Axd529 napisał:

Jest sens siać tak późno owies? Siew był by dopiero w sobotę jak nie później bo mokro. Doszła dzierżawa i myślę o owsie bo mogę potem zamienić za obornik?

Pewnie że siej , u nas na Podlasiu to do 20 kwietnia normalny termin 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co w sytuacji gdy dałem NPK przedsiewnie pod owies a nie dałem azotu ? Aktualnie mam go w fazie szpilkowania i niewiem kiedy dać azot na niego, tak żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja jak nie dawałem pod korzeń azotu to zawsze szła saletra w fazie 3 liści.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, JakubLewandowski napisał:

Panowie a co w sytuacji gdy dałem NPK przedsiewnie pod owies a nie dałem azotu ? Aktualnie mam go w fazie szpilkowania i niewiem kiedy dać azot na niego, tak żeby było dobrze

Jak mocznik to możesz teraz wysiać jak saletrę to w fazie 3-4 liść o ile będzie wilgoć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj