Skocz do zawartości
the1mati1

poplon z owsa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    49

Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?

Thesnopek84    4

Moim zdaniem można zrobić z tego paszę to nic nie przeszkadza że zmroziło.Ile masz pola zasiane tym???Bo jak trochę to w pryzmę się nie opłaca ;)

the1mati1    49

Dałem sobie spokój z tym i wszystko przyorałem, nie było dużo nie całe 3 ha, ale też nie był duży ten poplon jakieś 25cm wysokości. Coś tam zawsze by paszy uleciało, ale lepszy bedzie pożytek z tego po przyoraniu i na wiosnę qq.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MARTINUS
      Jakie macie poplony? Siejecie rośliny motylkowe? Co najczęściej, oprócz gorczycy? Moim zdaniem poplony, pomijając nawet kwestię programu rolno środowiskowego, mają same zalety! 
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, znowu ja Tym razem, problem - a może bardziej pytanie związane z kiszonką. Kiedy owijam balot owijarką w folie (75 cm), to po wykonanym owinięciu, zauważam, że na balocie są miejsca wypukłe, w których ZAPEWNE zgromadziło się powietrze i sprawia to efekt taki, że w niektórych miejscach robią się takie balony wypukłe. Po prostu folia, w niektórych miejscach się nie docisnęła tak mocno do beli. Co może być przyczyną? Zły naciąg folii? Będzie miało to wpływ na fermentację? Czy po prostu to powietrze zniknie i balony zginą?

Czekam i pozdrawiam
    • Przez norbi9032
      Witam, mam zamiar zasiać poplon na kiszonkę do opasów.. 
      Jakie rośliny polecacie aby w paszy było dużo białka.?