Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry :)

Edytowane przez damianus2222
Opublikowano

Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry :)

Ja w tamtym roku kupiłem BINGO z centrali,jest to bardzo dobry owies lecz i trzeba mu sypnąć,ja w tym roku spróbuje go skrócić bo jak mu się dosypie to kładzie go mocno.Plonowanie przyzwoite oraz wschody i krzewienie.Ma najmniej procentowego udziału łuski,także na pasze jest najlepszy...

Opublikowano

Ja w zeszłym roku miałem Bingo. Jakoś na kolana mnie nie powalił może dlatego że sporo się wymłodziło i ogólnie sucho bylo. w tym roku mam plan gniadego posiać i troche bingo...

Opublikowano

Bingo trochę późno i nierównomiernie dojrzewa i dziwnie to wygląda na polu trochę dojrzałego a trochę zielonego,choć to może ze względu na nawożenie azotowe .W tym roku znowu posieje tylko bingo i dopilnuje go, zobaczymy co będzie... ;)

Opublikowano

A co powiecie o odmianie Krezus ktoś siał

Ja w tamtym roku siałem Krezusa,i przy średnim nawożeniu nawet ładnie sypnął,choć ,jeżeli ktoś potrzebuje owsa na paszę to tylko i wyłącznie bingo,którego tylko w tym roku będę siał ...

Opublikowano

Bo właśnie mam do wyboru te dwa Bingo i Krezus ;)

Jeżeli wcześnie zasiejesz i go dopilnujesz to będziesz zadowolony z Bingo,ostrożnie z nawożeniem azotem bo później długo dojrzewa.Jak na paszę to chwilowo ten jest najlepszy..

Opublikowano

Pszenżyto jare lepsze skoro ziemia zadbana. Umłócisz więcej i lepsza pasza. Ale jeżeli już musisz owies siać to szakal, zuch i kasztan to dobre odmiany. Siał je kuzyn i znajomy, były dobre ale zrezygnowali na rzecz pszenżyta jarego. Po prostu lepiej umłócić 3t a nawet więcej cennego pszenżyta niż 3t owsa, który ma słabą wartość paszową.

Opublikowano

Wiesz kolego każdy owies przeznaczony jest głównie na gleby lekkie, przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie posieje na III klasę, utrzymana w kulturze owsa. Owies toleruje gleby słabe ale wymaga dużo wilgoci. Mówisz zasobne w próchnice czyli ile? Bo teoretycznie gleba zasobna w próchnice wilgoć utrzyma długo.

Opublikowano (edytowane)

milanreal1 masz racje ale owies to zboże które znosi ziemię o pH5,5 raje żeby nie była zasadowa obojętna jet teraz nowa odmiana owsa co schodzi 7 ton z ha ostatnio mój tata był w centrali i gość mu mówił pytałem się też nauczyciela w szkole i mówił ze jet taki ale odmiany nie pamiętam bo nie kupowałem ale znajdziesz najwięcej informacji tu http://www.ihar.edu....boz.php?str=170 to strona instytutu który zajmuje się tym

 

Ziemia to planeta, to co uprawiasz to gleba.

Edytowane przez milanreal1
Opublikowano

milanreal1 masz racje ale owies to zboże które znosi ziemię o pH5,5 raje żeby nie była zasadowa obojętna jet teraz nowa odmiana owsa co schodzi 7 ton z ha ostatnio mój tata był w centrali i gość mu mówił pytałem się też nauczyciela w szkole i mówił ze jet taki ale odmiany nie pamiętam bo nie kupowałem ale znajdziesz najwięcej informacji tu http://www.ihar.edu....boz.php?str=170 to strona instytutu który zajmuje się tym

 

Ziemia to planeta, to co uprawiasz to gleba.

No 7 ton to aż nie słyszałem o takim potencjale owsa. Ale to że ma taki potencjał to nie znaczy ze nawozu dasz na 4t a sypnie Ci 7. Owies potrzebuje ok 29kgN na wytworzenie 1 tony ziarna, wiec żeby sypnął te 7t to trzeba dać ponad 200kg N i co chwila latać z antywylegaczem bo po takiej dawce to tam leżało będzie jak po walcu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v