Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Głównie chodzi o domieszkę do pszenżyta dla opasów, miałem wcześniej bingo i nawet nie tak źle plonował i teraz się zastanawiam czy brać go znowu czy coś zmienić. Miałem też nawigatora ale nie powalił wydajnością. 

Opublikowano
255Ferdek255 napisał:

Jaką odmianę polecacie na 6 klasę ( totalny piach ) ? Bo już od kilku lat się przymierzam, a zbytnio nie wiem która odmiana sprawdzi się na tą glebę.

Jak wody nie będzie to jaka by odmiana nie była to plonu nie będzie. Co do odmiany to u siebie na piachu sieje Bingo. W zeszłym roku plon 3 tony z ha ale cały maj był przelany.

Opublikowano

Ja będę siał navigatora. Według mnie jakiej byś odmiany nie posiał to wszystko zależy od pogody bo wystarczy 2 tyg suszy na piachu i owies spalony. Jak chcesz to zobacz u mnie w galerii zeszłoroczny owies jak go w czerwcu przypaliło.

Opublikowano
Dnia 14.02.2017 o 18:10, Niki20 napisał:

Kilka lat temu siałem Nagusa, jakoś mi nie spasowała ta odmiana, mało plenna była... 

ja na wiosnę 22 r szykuje sie na owies nagi . mam ekologie . nie daje nawozów tylko wapno . owies zwyczajny za mało ( dla mnie ) .....płaci - stad pomysł aby zamienić go na nagi- bezłuskowy . ze względu na mój region = warm - maz spojrzałem na PDO i wyszło że badali tylko HAREM ( nagi ) w rychlikach/warm-maz  ( mam podobną glebę i stanowisko . zatem idę ( prawdopodobnie ) na harem . u hodowcy odmiany powiedzieli że HAREM to taki lepszy SIWEK .......czy kolega może opisać swoje doświadczenia z SIWKIEM ? jak był zrobiony / jak plonował / jakie ceny / jakie stanowisko - każda informacja sie przyda = dziękuję .....

Opublikowano
255Ferdek255 napisał:

Jaką odmianę polecacie na 6 klasę ( totalny piach ) ? Bo już od kilku lat się przymierzam, a zbytnio nie wiem która odmiana sprawdzi się na tą glebę.

Romulus, Breton

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v