Polecane posty

kubek123    0

Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzsieci    0

Pytanie raczej do wróżki. Warzywa i zioła dają relatywnie dobry zarobek ale trzeba ponieść duże koszta na rozpoczęcie działania w tym kierunku. Ale przy tych klasach gleby tylko uprawa standardowa wchodzi w grę więc głównie zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Kartofle zasiej najlepiej KOSEM. przy 60 ha próbuj kilku roślin. Może jakaś gryka, groch polny albo coś na kiszonki w bale. Jak tobie braknie to zawsze będzie z czego krowy nakarmić a resztę sprzedać bo jak sam zauważyłeś jest bardziej sucho niż mokro co rok to i z pasza coraz większe problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Nikt Tobie nie powie, co się najlepiej i najdrożej sprzedaje w Twojej okolicy. Co i na jakiej glebie posiać lub posadzić, to powinni wiedzieć wszyscy rolnicy.

Przy tak dużym areale możesz się zastanowić nad posadzeniem lasu - będziesz miał pewny dochód przez wiele lat. Czy wystarczający, to już odpowiedz sobie sam.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego zasiej maryśke powiem ci że biznes pewny przecież jest susza konkurencja ma mniejsze areały więc będziesz liczącym sie graczem na tym rynku i będziesz dyktował cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

A co kolega do tej pory robił na tych 60 ha.? No chyba ze dopiero teraz doszedl ten areał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol123456    0

zgadza sie jesli bendzie susza to pasze objetosciowe dla kruw sie chyba oplacsc bendzie bo ceny juz sa chore za chociazby zwykla bele siana mleko tanieje I bendzie taniec a ludzie itak powiekszaja stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez mirek65
      Dzień dorby,
      czy pszenżyto ozime w fazie skłosowania(ok. 59 w skali BBCH) można jeszcze pryskać Mustangiem Forte i czego można się po takim oprysku spodziewać?
      pozdrawiam,
      Mirek
    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj