Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kubek123    0

Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim

mistrzsieci    0

Pytanie raczej do wróżki. Warzywa i zioła dają relatywnie dobry zarobek ale trzeba ponieść duże koszta na rozpoczęcie działania w tym kierunku. Ale przy tych klasach gleby tylko uprawa standardowa wchodzi w grę więc głównie zboża.

Wiadomość z agroFakt.pl

peny259    11

Kartofle zasiej najlepiej KOSEM. przy 60 ha próbuj kilku roślin. Może jakaś gryka, groch polny albo coś na kiszonki w bale. Jak tobie braknie to zawsze będzie z czego krowy nakarmić a resztę sprzedać bo jak sam zauważyłeś jest bardziej sucho niż mokro co rok to i z pasza coraz większe problemy.

a1fe26c2    36

Nikt Tobie nie powie, co się najlepiej i najdrożej sprzedaje w Twojej okolicy. Co i na jakiej glebie posiać lub posadzić, to powinni wiedzieć wszyscy rolnicy.

Przy tak dużym areale możesz się zastanowić nad posadzeniem lasu - będziesz miał pewny dochód przez wiele lat. Czy wystarczający, to już odpowiedz sobie sam.

Edytowano przez a1fe26c2

kolego zasiej maryśke powiem ci że biznes pewny przecież jest susza konkurencja ma mniejsze areały więc będziesz liczącym sie graczem na tym rynku i będziesz dyktował cenę 

agroyoko    29

A co kolega do tej pory robił na tych 60 ha.? No chyba ze dopiero teraz doszedl ten areał...

pol123456    0

zgadza sie jesli bendzie susza to pasze objetosciowe dla kruw sie chyba oplacsc bendzie bo ceny juz sa chore za chociazby zwykla bele siana mleko tanieje I bendzie taniec a ludzie itak powiekszaja stada

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez Agro_Durdy
      Na owsie dokładnie to na liściu flagowym pojawiły się białe plamy owies był pryskany dwa dni temu mocznikiem, siarczanem magnezu siedmiowodnym,oraz plonvitem z góry mówię że dawkowałem tak jak na opakowaniach było nic "na oko"
      Prosił bym o rady czy pryskać jakimś fungicydem co robić ?
    • Przez maciekmgg
      Witam ,czy jest jakaś szansa na zwalczenie miotły zbożowej w tym okresie? Niestety pierwszy oprysk nie zadziałał bo 3 h po okropieniu zaczął padać deszcz,stosowałem Lancet Plus.Pozdrawiam
    • Przez xXPioner1999Xx
      witam,mam pytanie odnośnie uprawiania pszenicy na 4 klasie ziemi jaką odmianę wybrać?,jakie środki ochrony stosować,czym i kiedy nawozić,do tej pory u mnie siane bylo tylko proso,gryka i groch dlatego o uprawie pszenicy nie mam zielonego pojęcia,dodam jeszcze że ziemie u mnie to głównie kompleks żytni,ziemia lekka(piaski)