Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 23.02.2018 o 07:44, Piotrek1975 napisał:

Thor@ ja wczoraj byłem właśnie w tej centrali to mieli jeszcze owies Berdysz ja wybralem Arkana. Za tydzień mają mieć Harnasia.

Jak Ci wypadł ten Arkan? Bo mi słabiutko. 

Opublikowano

thor1984 napisał: Dnia 23.02.2018 o 07:44, Piotrek1975 napisał: Thor@ ja wczoraj byłem właśnie w tej centrali to mieli jeszcze owies Berdysz ja wybralem Arkana. Za tydzień mają mieć Harnasia. Jak Ci wypadł ten Arkan? Bo mi słabiutko.  Mi też cienko ale jeszcze spróbuję z 1 ha zasiać. Za to bingo nie zawiódł mam ochotę kupić szakala podobno dobry na słabsze kawałki lub Harnaś. Zaznaczę jeszcze że pod arkana miałem 4 kl ziemi i nawożenie nie małe ale coś poszło nie tak jakiś niski mi wyrósł.

Opublikowano
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Dziś zamówiony Nawigator centrala nasienna Kozienice

Jaka cena? Byłem dziś i Kozienicach i miałem zajechać ale coś innego wypadło. Orientujesz się jakie jeszcze będą mieli odmiany?

Opublikowano

Jaką odmianę byście polecili na III-IV klasę, ziemie ciężkie, gliniaste, ilaste. Miałem bingo, średnio się sprawdzał, Harnasia mam, jest trochę lepszy. Zależy mi na ilości, nie na jakości bo i tak leci jako paszówka i tak.

Opublikowano
28 minut temu, krzysztofsb napisał:

Jak ze wszystkim mozesz zebrac 1tone ale jak dobry rok z opadami to i 5ton bedzie cena aktuala w okolicach 55-60zl

Ale to cena rynkowa czy na skupie , trzeba kontraktować by sprzedać , ten owies to bez łuskowy mam rozumieć .

Opublikowano

Owies Kozak ktoś miał stosował u siebie >? Nowa odmiana chyba się skuszę ma bardzo dużą MTZ ponad 39,5 Namawia mnie znajomy sprzedawca Cena 1950 chyba się skuszę 

Opublikowano

Bingo nie jest zły ale jego waga często rozczarowywuje. posiałem w tym sezonie 3ha nawigatowa gęstość na poziomie 53


a bingo wspomniany u mnie co zasiałem to gęstość 39, więc sama wagą sporo naleci, zobaczymy w żniwa tóra odmiana wygra.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v