Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Bingo, Breton, Nawigator czy Romulus ? Która odmianę wybrać na IVb - V klasę w dosyć dobrej kulturze po ziemniakach ? Co ma dobrą gęstość nasypową ziarną ?

Edytowane przez Daro44
Opublikowano (edytowane)
Dnia 14.02.2018 o 08:55, thor1984 napisał:

Dzwoniłem do pobliskiej centrali i nie mają już bingo. Został tylko Arkan. Miał ktoś tą odmianę?

Gdzie kupujesz owies w jakiej centrali?

Chcesz Bingo rok po centrali to ja mam do handlu.

Arkan kupiony 178 zł

Edytowane przez Piotrek1975
Opublikowano
Dnia 1.03.2018 o 16:43, Szczerbatek902 napisał:

Ja w tym roku stawiam na odmianę Arden i Nawigator ,obie pierwszy raz u mnie ,mógłby ktoś doradzić jak dostosować nawozenie,skracanie do tych odmian.

Nie za gęsty siew po pierwsze, po drugiej ja nigdy nie sieje w błoto jak mówi przysłowie. Nawożenie to zalezy, jaka ziemia i stanowisko myślę że lekko ponad 100N styknie na dobry plon o ile dało się pod korzeń. Ja sprzedaje owies w tym roku bingo i flamingsgolda oba siane w tamtym roku ten pierwszy ok 170kg a drugi mniej jak 165 chyba wyszedł. Skracanie to stabilan sam lub z modusem w mieszance (0.6 stabilan i 0.3l) modusa. Tak skracalem kiedyś 

W mojej galerii jest zdjęcie owsa po 1 dawce N i dokarmianiu dolistnym. 

Opublikowano (edytowane)

mam pytanie odnośnie uprawy owsa bo pierwszy rok będe odżywiał zboże dolistnie 

mam owies pod który było dane przedsiewnie 150kg polifoski 6 i 100kg saletrzaku i teraz w fazie krzewienia chciałbym opryskać go mocznikiem, siarczanem magnezu i odżywką i mam pytanie ile dać mocznika i siarczanu na hektar jeśli daje odżywke agravita aktiv 48 po 0,5kg na hektar? boje się aby go nie przypalić bo nie mam z tym doświadczenia

będzie on skracany stabilan i modus 

z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez maniek14
Opublikowano (edytowane)
11 godzin temu, maniek14 napisał:

mam pytanie odnośnie uprawy owsa bo pierwszy rok będe odżywiał zboże dolistnie 

mam owies pod który było dane przedsiewnie 150kg polifoski 6 i 100kg saletrzaku i teraz w fazie krzewienia chciałbym opryskać go mocznikiem, siarczanem magnezu i odżywką i mam pytanie ile dać mocznika i siarczanu na hektar jeśli daje odżywke agravita aktiv 48 po 0,5kg na hektar? boje się aby go nie przypalić bo nie mam z tym doświadczenia

będzie on skracany stabilan i modus 

z góry dzięki i pozdrawiam

narazie coś mało tego azotu bo raptem 27N z saletrzaku i 9N z poli 6 ile jeszcze chcesz dać N ze chcesz skracac stabilanem i modusem, bo jak bedzie dalej taka susza i nawozenie niezaduze to szkoda skracac , odnosnie mocznika i siarczanu to siarczan siedmiowodny do 5% stężenie a mocznika zależnie od fazy nawet do 20% ja przewaznie daje do nawozenia dolistnego 10-15kg siarczanu i 15-20 kg moczniku na hektar ,ale biorac pod uwage aktualna susze to mozna latwo spalic trzeba poczekac na deszcz chyba ze u ciebie padal to mozesz spokojnie jechac taka mieszanka np  agravita 0,5kg+siarczan 10kg +mocznik 15kg a pozniej jeszcze jak podrosnie to poprawic drugi raz dolistnie.powiedz jeszcze ile chcesz dac w sumei N i jaka ta odmiana bo narazie to ubogo azotu dałeś.

Edytowane przez Szczerbatek902
Opublikowano (edytowane)

chce jeszcze sypnąć 150 saletry amonowej i drugi raz dolistnie 

odnośnie deszczu to 5 dni temu była ostra burza i mocno popadało 

 

Edytowane przez maniek14
Opublikowano
23 godziny temu, maniek14 napisał:

mam pytanie odnośnie uprawy owsa bo pierwszy rok będe odżywiał zboże dolistnie 

mam owies pod który było dane przedsiewnie 150kg polifoski 6 i 100kg saletrzaku i teraz w fazie krzewienia chciałbym opryskać go mocznikiem, siarczanem magnezu i odżywką i mam pytanie ile dać mocznika i siarczanu na hektar jeśli daje odżywke agravita aktiv 48 po 0,5kg na hektar? boje się aby go nie przypalić bo nie mam z tym doświadczenia

będzie on skracany stabilan i modus 

z góry dzięki i pozdrawiam

Ja w tamtym roku robiłem jedno dokarmianie agravita 48activ 0.5 kg /ha, 5 kg mocznika i 5 kg siarczanu. Przedsiewnie dostał 200 kg poli 8, 100kg saletrzaku. Potem 150 kg saletry i 120kg saletry. Z uwagi na to że był po poplonie z gorczycy siany wić dobre stanowisko a ziemia klasy kompleksu żytniego bardzo dobrego. Poniżej załączam zdjecia z oprysku podana mieszanka i następne 5 dni po już wykonywana była regulacja łanu. 

IMG_20170516_134528.jpg

IMG_20170520_150047.jpg

Opublikowano
Dnia 8.05.2018 o 14:27, TheMariko12 napisał:

A jeśli dawałem mocznik przedsiewnie to pryskać jeszcze dolistnie mocznikiem ??

Tak, dlaczego nie? Mocznik pobierany jest wówczas przez liść i mikroelementy które dodasz... Po za tym system korzeniowy pobiera ten co dałeś wcześniej 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v