Skocz do zawartości

Daro44

Members
 • Zawartość

  250
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

2 obserwujących

O Daro44

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zachodniopomorskie
 1. Ziemniak przemysłowy

  Tam gdzie Ty. Ja mam dzisiaj koniec. Najlepsze pole dzis kopałem na koniec Kuras 60 t/ha. Sprzedaje sadzeniaka. Jak coś to priv.
 2. Ziemniak przemysłowy

  I to i to. Zuzanna dużo wiążę dużo azotu potrzebuje. Bardzo fajnie sie przechowuje tylko uwaga na polu bo podatna na zaraze. Skrobie trzyma ładnie. Dobrze reaguje na nawożenie dolistne. Słyszałem o przypadkach 23 %. U mnie było max 20,5 %. Jasi tez za bardzo nie polecam. U mnie przy intesnsywnej ochronie jakieś zgniłki sie trafiają, a w innych odmianach nic. Ze skrobią nie wiem bo tylko nasienna mam w tym roku.
 3. Ziemniak przemysłowy

  Jak tam sytuacja u skrobiarzy ? U mnie Kuras 53 t/ha skrobia 22. Koncze kopać ale do wywiezienia jeszcze 1500 ton...
 4. Ziemniaki po ziemniakach

  Tak. Odradzam ;)
 5. Ochrona ziemniaka

  Jadac tym waszym za***istym afalonem  w nastepnym pieknie widać w nastepnym roku gdzie się nałożył srodek. Metryzbuzyna jest nawet w pewnym srodku dozwolona  w zbożach - Expert Met wiec nie wiem co za teorie tworzysz.   Tak jak napisałem podałem tylko przykłąd czym mozna zastapić linuron nie karze nikomu pryskać Arcade tylko podaje przykład -?  Rozumiecie?   Buractwo ludzkie jak widać nie zna granic.     Tak piotruś wszystko jest do d*py, najlepiej nie robić nic, w sumie wszystko jest toksyczne i rakotwórcze, tak tak,     Linuron: Podejrzewa się, że powoduje raka. H360Df – Może działać szkodliwie na dziecko w łonie matki. Podejrzewa się, że działa szkodliwie na płodność. H373 – Może spowodować uszkodzenie narządów w następstwie długotrwałego lub powtarzanego narażenia. H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki.     Metrybuzyna+prosulfokarb:   H410 – Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. EUH 401 W celu uniknięcia zagrożeń dla zdrowia ludzi i środowiska, należy postępować zgodnie z instrukcją użycia. EUH208 – zawiera prosulfokarb, może powodować wystąpienie reakcji alergicznej. P201 – Przed użyciem zapoznać się ze specjalnymi środkami ostrożności. P280 – Stosować rękawice ochronne/ odzież ochronną/ ochronę oczu/ ochronę twarzy. P391 – Zebrać wyciek.   NASTĘPSTWO ROŚLIN W tym samym roku, po upływie co najmniej 16 tygodni od zabiegu wykonanego w warunkach dobrej wilgotności i przy optymalnych temperaturach, można uprawiać wszystkie zboża. Po zbiorze wczesnych odmian ziemniaka, po wykonaniu tradycyjnej orki, można uprawiać marchew i groch. Jak widać prawie nie ma róznicy!   Racja, to wszystko  jest szkodliwe ale nikt tak z dupy tego na etykiecie nie napisał.   Tak wiem na etykiecie piszą głupoty to wszystko lobby koncernów ;)  
 6. Ochrona ziemniaka

  Linuron z chlomazonem jak najbardziej ale w pełnej dawce nie zamknie sie w 100. 3 l/ha arcade to 135 - 140 zł i ma tą zalete że można po pierwszych wschodach polecieć.   Linuron jest bardziej toksyczny nie ma o czym gadać. Wycofają go i gówno mamy do gadania.     Podałem tylko przykład czym można zastąpić linuron i co u mnie sie sprawdza.   
 7. Ochrona ziemniaka

  Metrybuzyna doglebowo stosowana wogóle nie ma wpływu na nic nawet na odmianach super wrażliwych. Sprawdzone.   A powschodowo jak coś wyskoczy to lepiej z dwojga złego popiepszyć liście metrybuzyną niz linuronem.   Linuron to toksyczne gówno, zalega w glebie dlatego bedzie wycofane.   Finansowo  wychodzi nie wiele drożej a zero poprawek po tym. Nie puszcza chwastnicy a jak jest jakiś perz to go troche popierdzieli i przyhamuje na jakiś czas. Rdesty , komosa ani śladu.   To czy czysto zależy też od domiany. Odmiany odporne szybko rośnace o dużych krzakach  to można śmiało obniżać dawke herbicydu. Ja dawałem na jednym takim polu linuron 1l/ha + 2 l glifosatu przedwschodowo - puściło chwastnice troche, gdzie niegdzie rdesty.  Arcade 2 l/ha krótko po wschodach - czysto    
 8. Ziemniak przemysłowy

  Niby sie powinno dawać mocznik przed sadzeniem. Ale mnie to nie przekonuje.    Ja daje canwil przed sadzeniem 250 kg + przed wiązaniem 150 kg zaksan i na skrobie nie narzekam. Mocznik dolistnie 2 x  7% w 200 litrach wody na ha.   Teraz na kurasie sie pokazuje 22,6 %.
 9. Ziemniak przemysłowy

  Na piachach potasu nigdy nie jest a dużo.  Chlorki przy takim roku jak ten to u mnie sie juz przed sadzeniem wypłukały.   Nie tylko potas na wpływ na skrobie. Odpowiednia dawka azotu.
 10. Ziemniak przemysłowy

      W jaki sposób niby, wytłumacz. W naszych glebach nie ma za wiele potasu i do tego dochodzi wymywanie jak w tym roku więc potasu za dużo nie jest nigdy.     U mnie kuras tez dalej zielony i eurogrande tez.
 11. Ochrona ziemniaka

  Od linuronów lepsze jest Arcade. Można tez stosować krótko po wschodach na odmianach odporniejszych na metrybuzyne. 3,5 l /ha i czyściutko do końca.
 12. Ziemniak przemysłowy

  W tym roku 50 ton Kurasa z ha to normalny plon. Na lepszych kawałkach ziemii pod 60 ton nawet.   Obok siebie na jednym polu, jednakowa gleba IVb nawożenie i zasobność , kuras dał 50t/ha - 20,5 % , Jubilat 37 - 21 %, eurogrande 39 - 22,5 % .  Z tym że Kuras sadzony z grubego a tamte z drobnych 28-35 mm.  
 13. Ziemniak przemysłowy

  To pewnie akurat znajomych.   Ja przy krajówkach nie sadze :P   Kuras na najlepszym polu 51 t/ha 21,5 % skrobia. 7 % redukcji, troche kamienia poszło.
 14. Ziemniak przemysłowy

  Dziś sie kurzyło z razu :D Ropa Keiler II.
 15. Ziemniak przemysłowy

  Ja woże od 2,5 do 4 %. Prosto z Kombajnu. Dziś nakopałem 220 ton troche za szybko jezdziłem kamien poszedł to 6 %. 
×