Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,

Gość a1fe26c2
Opublikowano (edytowane)

SU też nie wykazuje posiadania takiej odmiany. Mają odmianę Poseidon. Pisanie na forum wymaga pewnego wysiłku - to nie jest twój notatnik i każdy ma wgląd w wypowiedzi. Pisanie z błędami na forum publicznym nie uchodzi...

Ciekawostka, bo COBORU w LZO nie proponuje żadnego owsa dla woj. Lubelskiego.

Edytowane przez a1fe26c2
Gość a1fe26c2
Opublikowano

Ciekawy jest też fakt, że odmiany Saaten Union sieje się w małych ilościach. Przykładowo dostępne informacje na stronach ODR wskazują na konieczność siewu owsa w ilości 500 - 600 ziaren na m2, zaś na stronie SU (Saaten Union) proponowana obsada to 300 - 400 ziaren na m2.

Opublikowano

To wszystko zależy od nawożenia i warunków glebowych proste, u mnie np. Bingo sie nie sprawdza, Krezus od 2008 rządzi, w tamtym roku dostąłem próbke 30kg Poseydonu i teraz tylko nim bede siał, chociaż Aro nie ma go pokazanego do siewu na podlasiu,

 

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

 

Opublikowano

nie o to chodziło. pisałem o tym że w lubelskim nikt go nie rozprowadza i podałem link do strony SU

 

 

Dzwon do przedstawiciela SU i łaski Ci nie zrobi jak przyjedzie i przyjmie zamówienie.

Opublikowano

Ale czytałem trochę charakterystykę i piszą że wychodzi lepiej  na gorszych glebach. Ale chciałbym żeby ktos się wypowiedział kto już go miał i czy faktycznie tak jest.

Owies brałbym z centrali nasiennej i zastanawiam się czy warto zaryzykować.

Opublikowano

Zastanawia mnie na jaki system zmienili? Możesz uściślić? U mnie 40 lat gęsi są hodowane i chyba coś o tym wiem i nie wyobrażam sobie hodowli tego gatunku bez owsa, ale może czegoś się nauczę. Sama nazwa wskazuje czym się je karmi (Gęś owsiana).  

Opublikowano

To nie temat o gęsi ale dla mnie takie działanie to pomyłka może i gęsi wyrosną po 7 z dużym hakiem ale tuszka nie będzie taka jak po owsie. i jednak cena pszenicy i jęczmienia w normalnym roku jest trochę wyższa od ceny owsa.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v