Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a1fe26c2
Opublikowano

Ja siałem w zeszłym roku Bingo pierwszy raz i jestem z niego zadowolony. Zarowno wysokość plonu jak i jakość ziarna były takie, jakich oczekiwałem. Co do pylenia i małego udziału łuski to zgodzę się z przedmówcami - po zapakowaniu plonu dmuchawą na strych sporo ziaren jest pozbawionych łuski, a sypanie ziarna do worków łączy się z silnym zapyleniem. Jeden z kupujących dopytywał się, czy to czasem nie jest odmiana bezłuskowa? :) Wcześniej uprawiałem owies Sławko, ale porównać tych odmian nie da się, bo były siane na róznych polach i w latach uprawy warunki pogodowe były zupełnie inne.

 

Gość a1fe26c2
Opublikowano

Temat o odmianach, więc przyda się lista zalecanych odmian owsa, w której są wymienione nazwy tychże odmian. :) Proszę, oto 13 odmian oplewionych i 4 nieoplewione. Lista zalecanych odmian owsa 2015. Ciekawe jest to, że dla województwa Lubelskiego nie była polecana żadna odmiana.

Opublikowano (edytowane)

XTRO, owsa Tobie nie wysuszyło w tym roku?

Edytowane przez a1fe26c2
Opublikowano (edytowane)

XTRO, owsa Tobie nie wysuszyło w tym roku?

wysuszyć nie wysuszyło, ale plon był słaby.

Chociaż były takie place w tym roku, gdzie owies był spalony

 

Tomaszeek- ja bym wylał jakieś 150l/ha

Edytowane przez XTRO
Opublikowano (edytowane)

Mi się owies wyłoży tam, gdzie sypnąłem trochę więcej białoruskiego NPK, aż się sam zdziwiłem. Fakt, że przez 2-3 dni mocno wiało, ale reszta roślin nie ucierpiała bardzo. Mnie owies trochę przysuszyło, jest go ok. 10% mniej niż się spodziewałem (z całości). Gdzie ziemia słabsza, to różnica w plonie założonym i zebranym jest większa.

Edytowane przez a1fe26c2
Opublikowano

polecam bingo odmiana dobrze plonująca  odporna na wyleganie tylko problem z mieleniem tego gatunku zboża bo się wsyp do młynka często gęsto zapycha bo długie ziarna :D

Opublikowano

Bingo dużo pustego ma, ja osobiscie Krezusa polece tyle lat sieje, i w tym roku miałem kawałek Posydon z Saaten Union super owies. Na kwasie specjalnie posielismy zobaczyc co wyjdzie myśle ze na taki rok jak ten wysiewając 30kg zbierając 1200kg dało super plon,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v