Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No jest to jakiś punkt odniesienia ale chyba najbardziej wiarygodne są wyniki doświadczeń COBORU wg których owies "czarny" czyli gniady pod względem plonowania uplasował się na pozycji 13 na 15 odmian oplewionych...

Opublikowano

to cena nawet niezła,dzisiaj byłem w centrali bo nie ma mozliwosci kupic Harnasia na którego miałem oko, wymyslałem zakup bezłuskowego odmiana Siwek ale po dotarciu na miejsce oprucz ceny 198zł zaprawiony zniecheciała mnie drobnosc ziarna i sieje tylko Bingo

Opublikowano

A co powiecie o odmianach ARDEN i BRETON bo mam takie do wyboru u siebie w centrali po 157 zł. brutto

Też myślałem o Bingo, ale wszyscy właśnie lecą na tę odmianę więc zdecydowałem się na coś innego i wybrałem Breton. Okaże się jak będzie :)

Opublikowano (edytowane)

siej owies w błoto będziesz miał plon jak złoto. ale z jęczmieniem się wstrzymaj

ja w tym roku sieje czarny owies

w agroloku polski GNIADY 165zł/100kg

francuski GAILLETTE 180zł/100kg

ktoś z was siał te odmiany ile na ha wysiać  jakie nawożenie i ochrona

Edytowane przez denzel
Opublikowano

Wszyscy chwala Bingo ale mi jakos nie przypasowal szybko sie osypuje duzo zielonego i jakos ziarno nie zaspecjalne. W porownaniu z Krezusem to Bingo slabo wyglada. A na polu Krezus wyglada pieknie nie osypuje sie nie ma za duzo zielonego bardziej odporny na wyleganie i MTZ bardzo wysoka dla Gesiarz odpowiada.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v