Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a1fe26c2
Opublikowano (edytowane)

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

 

Sławko dość dobrze sobie radzi na zakwaszonej glebie. Przy pH ok. 4,5 nie licz jednak na plony dużo wyższe niż 1-2 t/ha.

Ahten, gdzie tak dobrze płacą za owies?

Edytowane przez a1fe26c2
Opublikowano

Panowie na bardzo słabe i zakwaszone stanowiska co się lepiej sprawdzi? bingo czy breton ? Niestety tylko taki wybór u lokalnych sprzedawców.

Breton,  w tym roku mialem zasiany swoj material z zeszlego roku i obok Bingo bo dobre opinie wyczytalem i Breton lepeij wygladal i sypal

Opublikowano

Bingo ma dobrą gęstość ewentualnie jak byś dostał nawigatora, który toleruje słabsze stanowiska i też ma dobrą gęstość.

 

Co do wysokości wszystkie odmiany są zbliżone +/- 5 cm różnicy. A fakt jest taki, że jak będzie przekropny rok to owies tak czy inaczej bardzo wyrośnie. 

 

Taki przykład bingo niby podają 100-105 cm a w 2013 kiedy było sporo wilgoci łan po wyrzuceniu wiech sięgał mi spokojnie do klatki piersiowej a mam 186 cm wzrostu... 

Opublikowano

Breton,  w tym roku mialem zasiany swoj material z zeszlego roku i obok Bingo bo dobre opinie wyczytalem i Breton lepeij wygladal i sypal

Ale to miałeś ważone czy na oko? Bo owies ciężko się szacuje. 

Parę lat temu kupowałem owies miało być 20 t po załadowaniu i wizycie na wadze okazało się że jest go 10 taki wiór.  

Opublikowano

Tak, w zeszłym roku chciałem go nabyć i dzwoniłem nawet do strzelec odpowiedzieli, że w tym roku będą go dopiero namnażali i za rok będzie w szerszej sprzedaży. Czyli według tego na rynku wtórnym tej odmiany nie powinno być no chyba że ktoś miał jakieś kontakty...

Opublikowano

Właśnie nie powinno być-koło mnie jest spółdzielnia w której produkują właśnie owies na centralę zawsze był bingo a w zeszłym roku doszedł nawigator i mam już w domu po 70,-/q bez zaprawy.....

Opublikowano

Jak spółdzielnia która zajmuję się produkcją materiału dostała elitę do namnożenia to spoko mi bardziej chodzi o to że nie dostanie się go od chłopa na rynku albo gdzieś po sąsiedzku. 

 

Mówisz stawiasz na nawigatora w tym roku? Ja chyba zrezygnuję z bingo na rzecz komforta. 

Opublikowano

Miałem 2 lata temu i 3 lata temu. Odmiana dość wczesna . Siew pomiedzy 180 a 200 kg zastosowalem. Nawożenie ok 100 kg N z nawozów sztucznych plus obornik. Brak ochrony fungicydowej. Chwasty pryskane raz chwastoksem a w roku nastepnym czymś na "m" nie pamiętam dokladnie. Ziemia 4b 5 i 6 klasa. 3 lata temu plon około 5 ton. 2 lata temu przypaliło mi go, potem odbił i na koniec wielkie g..no dało.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
    • Przez koval103
      Witam!!!
      Jako że nie mogłem znaleźć potrzebnych mi informacji o cenach zbóż, postanowiłem zwrócić się o zapytanie na tym forum. Otóż szukam w jakich cenach mogła by chodzić mieszanka zbożowa : ( owies i jęczmień sześciorzędowy). Województwo Łódzkie  .
      Pozdrawiam !!!
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez Rolnikt25
      Witam ma problem w owsie pojawiło się dużo gorczycy polnej którym chwastoxem to prysną turbo, extra, trio owies ma 3liście to chyba jeszcze zawcześnie na oprysk a czy moge do chwastoxu dodać odżywke typu plonvit z, insol, ekolist nigdy tego nie robiłem więc pytam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v