mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jajonasz    1370

Trzy lata z rzędu pryskałem owies Goldem w fazie trzech liści i dawce 1l na ha i zawsze do żniw było czyściutko, także polecam, tylko trzeba się przygotować na niezły smród xD w tym roku dla odmiany kupiłem Mustang Forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Tez kilka lat stosowałem chwastox ale tak jak ktos jjuuz pisal że chwasty kręciło i pozniej znow rosly, wiec w tym roku pierwszy raz bede stosowal mustang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Bylem dzisiaj zobaczyc jak wyglada owies siany rowno 4 tygodnie temu

 

20220420_143544.jpg

Edytowano przez Belaruss820
Edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555
25 minut temu, soltys48 napisał:

Ile,? Co to za odmiana?

Toz to historia znana jak.swiat. tutaj tak sieją🙉. A odmiany nie znam bo to.wzieta od kuzyna żony bo czysty. Na bingo nie wygladal. Te 200kg to za malo wg starego

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

owies sialem 3 tygodnie temu i jeszcze tam nie zaglądałem, może w weekend się wybiorę na wycieczkę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Dnia 20.04.2022 o 20:53, Belaruss820 napisał:

Toz to historia znana jak.swiat. tutaj tak sieją🙉. A odmiany nie znam bo to.wzieta od kuzyna żony bo czysty. Na bingo nie wygladal. Te 200kg to za malo wg starego

 

IMG_20220422_154953.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Ja mam kawałek gdzie juz brakowalo troche w siewniku i teraz widze ze trzeba bylo dosypać😀 ale jakies tam pojedyncze rosliny sie pokazują,dobrze ze łubin chociaz tam wylazil to nie bedzie goło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

czy stosuje ktos saletrosan w uprawiw owsa? lepiej podać do przedsiewnie czy na pierwszy liść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

@soltys48 tak wyglada ten owies teraz(te dwa jasniejsze przejazdy to 200kg/ha). Okazuje sie ze agromasz to tylko 2 lata wytrzymuje. U znajomego posypala sie skrzynia, u mnie slyszalem tez jakies przeskoki i moze dlatego nie dalo sie ustawic tyle.ile.chcialem. wczoraj ten znajomy pokleil talerzyki na osce i sial sobie to mi dwa przejazdy dosial ale kolo domu, tego nawet nie myslalem zaczepiac. Zobacze jak bedzie łan na zniwa wygladal

20220425_172408.jpg

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
Dnia 23.04.2022 o 20:37, Belaruss820 napisał:

Ja mam kawałek gdzie juz brakowalo troche w siewniku i teraz widze ze trzeba bylo dosypać😀 ale jakies tam pojedyncze rosliny sie pokazują,dobrze ze łubin chociaz tam wylazil to nie bedzie goło

Znajony opowiadał jak robił u jakiegoś obszarnika i jeden z pracowników, który sial, opierniczal na lewo kwalifikat. No i co zrobić jak musisz wysiać mniej niż masz? Zmniejszenie dawki byłoby zbyt oczywistym rozwiązaniem (albo z trudnym dla tego typka), więc robił co?

...............

.............

........

......

Co jakiś czas podnosił siewnik do góry, no bo wiadomo - podniesiony, to nie wysiewa. No i tak dziesiątki hektarow posial. Pole nadziane dziurami, jak dobra kasza skwarkami było 😅 oczywiście zaraz po wschodach zakończył swoją karierę zawodową u tego pracodawcy. Czasem jednak niełatwo być prywaciarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
33 minuty temu, FarmerDyzio napisał:

widzisz po co się było tak spieszyc. a tak na poważnie to co to za robal?

Prawdopodobnie łokaś choć żadnego szkodnika nie mogłem namierzyć. Na 65ar ok 10 ar w połowie zjedzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, soltys48 napisał:

A miało być tak pięknie

IMG_20220425_163135.jpg

IMG_20220425_163310.jpg

Jakoś tak od drzew większych. Ja bym obwiniał czynniki pogodowe. Moze śnieg w cieniu zalegał? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj