Skocz do zawartości

Jacolino

Members
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

7 obserwujących

O Jacolino

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 08.06.1988

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Włodawa
 • Zainteresowania
  Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne
 1. Oprysk Pszenicy Ozimej

  A taka sytuacja, chlorotoluron jest w Lentipurze i Tolurexie. Na etykiecie Lentipuru napisane jest, żeby stosować od 3 liścia, na tolurex`ie od 2. Z czego wynika ta różnica? Mam kupiony lentipur, czy mogę polecieć jak pszenica ma dwa liście w pełni rozwinięte i "wychodzi" trzeci? Pogoda nie rozpieszcza, z tąd pytanie.
 2. Serwis John Deere

    Jak się jedzie z łęcznej do lublina, przy głównej trasie-tam się dowiedz. Dokładnie miejscowość to Zofiówka.
 3. Serwis John Deere

    Jak się jedzie z łęcznej do lublina, przy głównej trasie-tam się dowiedz. Dokładnie miejscowość to Zofiówka.
 4. John Deere 1470/1570 CWS/WTS

  wał koła?
 5. John Deere 1470/1570 CWS/WTS

  Wartość ciśnienia oleju silnikowego na komputerze jest poprawna, natomiast na słupku zapala się czerwona kontrolka. Dowiedziałem się, że w tym modelu jest dwa czujniki ciśnienia oleju silnikowego, jednak nie mogę ich zlokalizować. Pomoże ktoś?
 6. Ursus C-330M & Strumyk

  Obciążniki z tyłu warto by było zrzucić do tej roboty.
 7. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  Oglądałem kiedyś kilka egzemplarzy z tej serii, to były strasznie zajeżdżone. Finalnie nie kupiłem. Sama konstrukcja moim zdaniem jak najbardziej na plus.
 8. John Deere 1470/1570 CWS/WTS

  A taki temat: Posiada może ktoś instrukcję NAPRAW do JD1470? Da się w jakiś sposób nabyć taką rzecz?
 9. Koniec wcześniejszych emerytur w rolnictwie?

    Czyli niech płacą podatek od zaradności i pracowitości... Cały czas takie same myślenie, skoro ma to niech mu zabiorą. Niech mu zabierają do tąd, aż przestanie mieć więcej niż inny. Socjalizm wiecznie żywy. 
 10. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

  Zastanów się nad wilgotnościomierzem takim jak termos zdecydowanie łatwiej wykonać pomiary w warunkach polowych-tym  też dasz radę, ale na polu jest trudniej. Co do dokładności to może być do 2% odchyłki, ja sobie zawsze przed żniwami sprawdzam z punktem skupu i wiem w którą stronę mi przesuwa wynik- przez zimę może trochę się rozkalibrować.   http://www.draminski.pl/agri/wilgotnosciomierze/draminski-twistgrain/
 11. Pszenica Ozima i jara

    złamane kłosy T2 poszło troszkę za późno, w trakcie kłoszenia(?) i mogą być takie efekty-obniżki plonu raczej nie powoduje. Ja też tak miałem w ubiegłych latach.
 12. Zaraz po zakupie komplet olei i filtrów. Przy zakupie należało by dosyć dokładnie sprawdzić sterowanie wszystkich funkcji.  
 13. Ceny Uslug Rolnych 2016

  Ma niższe koszty bo nie wszystkie liczy do tego zmierzam. Dlaczego nie wszystkie liczy? Bo nie traktuje usług jako źródło utrzymania, wydaje mi się że osoba która powiedziała Ci czterokrotnie większą cenę za usługę też nie nastawia się na uzyskiwanie przychodów z usług, dostałeś cenę na odczepne, jak byś się mocno uparł to wtedy zarobi, w przeciwnym wypadku ma wystarczająco pracy bez zlecenia od Ciebie.
 14. Ceny Uslug Rolnych 2016

  Ten sąsiad ze starszym sprzętem zrobił Ci przysługę, a nie usługę. Do składowych kosztów wykonania usługi zalicza się koszt amortyzacji, koszt paliwa i smarów, tudzież przeglądów, koszty napraw oraz koszt obsługi przez pracownika. Indywidualną sprawą jest czy ktoś uwzględnia wszystkie koszty czy nie.
×