mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

iwanek7    6

Witam

Mam takie pytanie ponieważ drugi rok będę siał owies, w pierwszym roku podziałem 100kg superfosfat i 100kg saletrzak pod korzeń i wyszło 4,5t z ha, dużo zostało w polu jeszcze bo większość owsa leżała, zastanawiam się w tym roku jaki nawóz dać pod korzeń, mam polifoskę 8 i 6 i z azotu co można dołączyć pod korzeń?? Czy saletra też się nadaje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
32 minuty temu, iwanek7 napisał:

Czy saletra też się nadaje??

Nadaje się


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Zanim owies bedie potrzebował azotu to tego z saletry już niewiele zostanie. Zawsze przed siewnie sypałem mocznik pod wszystkie jare, w tym roku nie wiem co będę dawał i czy w ogóle. Raczej nic przedsiewnie z azotu nie pójdzie. Ewentualnie jak się zazieleni to dostanie coś saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

Planuję wylewać na orkę gnojowicę świńską pod owies. Ziemia IVb-V, trochę VI. Na części na jesień był obornik. Dawka 30 tys. litrów na hektar będzie ok? Nie chciałbym przesadzić z dawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

szukam odmiany rambo najlepiej we wschodniej Wielkopolsce (Słupca, Konin, Września)  lub za rozsądne pieniądze wysyłka ( tylko 150-180kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46
17 godzin temu, albert1991 napisał:

I dzisiaj zasiallem owies okolo 410 roslin na m2 .odmiana figaro i romulus .juz ktos tez ruszył?

Dwa tygodnie owies w ziemi, wcześniej nadawali raczej ciepło i bez deszczu, zrobiło się bez deszczu i zimno. 6klasa więc ryzyko podjęte-zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25
albert1991 napisał:

I dzisiaj zasiallem owies okolo 410 roslin na m2 .odmiana figaro i romulus .juz ktos tez ruszył?

Jaki region? Ja jutro sieje dolnyśląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578
5 minut temu, Jacolino napisał:

Dwa tygodnie owies w ziemi, wcześniej nadawali raczej ciepło i bez deszczu, zrobiło się bez deszczu i zimno. 6klasa więc ryzyko podjęte-zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Tylko na plus mu wyjdzie. Ukorzeni się w wilgotnej glebie gdy inni w popiół będą siać. Może wyjdą w tym samym czasie ale twój bogatszy będzie w rozbudowany system korzeniowy i większe zapasy wody  

Siałem pszenicę 19 lutego. Już puściła korzonki po mimo że codziennie ziemia się zmarza.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agrest prędki jesteś 🤷 , u mnie jeszcze nic nie odwiane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Czasem warto. Teraz codziennie ziemia kilka cm zmarznięta i najbliższy tydzień się nie wjedzie a wziąłem hektar od szwagra. Miałem siać facelię ale zrezygnowałem na rzecz pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacolino    46

Teorię wczesnego siewu znam. Tylko ja jestem nad samą wschodnią granicą, jak na nasze warunki to bardzo wcześnie. Zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

w środę dostaw owsa rambo i w czwartek sieje, na wschodzie w nocy przymrozki ale z każdym dniem robi się coraz bardziej sucho, nie ma na co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Koledzy ile kilogramów siejecie owsa Bingo? Wiem, wiem że wszystko można na stronie znaleźć i jest 400-450 sztuk tylko, że wyliczając z mtz i sile kiełkowania wychodzi 125-140 kg, trochę mało bo myślałem 150-160 kg czyli wychodzi ok 500 sztuk. Jak u was się to najlepiej się sprawdza? Jutro planuje siać, północne Mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, EmilPlayP napisał:

Koledzy ile kilogramów siejecie owsa Bingo?

mtz nie liczyłem. wysiałem w zeszłym roku tak pod 180 na ha. dla mnie plon bardzo zadowalający był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie. Mam nową dzierżawę. Po zniwach została wykonana podorywka, kultywatorowanie i bronowanie. I tak to stoi do teraz,  myślę siać owies i czy można tego nie orać tylko mam agregat z siewnikiem (kultywator+wał i siewnik) i przejechać samym kultywatorem i potem drugi raz już z siewnikiem, ziemia V klasa. Byłoby tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Może być, będziesz widział jak to będzie uprawione po samym kultywatorze,zeby później z siewnikiem nie zapychało. Ja poplony będę oral płytko tylko u mnie 4 klasa. I dosyp nawozu pod kultywator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj