MalyRolnik18

Members
  • Ilość treści

    811
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

76 Excellent

O MalyRolnik18

  • Ranga
    Zaawansowany
  • Urodziny 08/15/1995

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Podkarpacie
  • Zainteresowania
    Produkcja roślinna i hodowla trzody chlewnej! ;)

Ostatnio na profilu byli

4637 wyświetleń profilu
  1. Mogę zrobić taki myk że po pryskam zaraz po siewie pszenżyto chlorotoluronem doglebowo a później gdzieś koło 3 liści przejadę cezaro, będzie dobrze? Działka dziwna z tomką i innymi różnymi chwastami.
  2. Eee to u mnie jeden gość lepszy, od 20 sierpnia do 10 września max na jęczmień! 😂 A kolega mówi że zawsze sieje w pierwszym tygodniu września i plony ma, na jesień zero kłopotu z mszycą i chorobami, a u tego gościa co sieje w sierpniu masakra i kosi po 2t/ha, sam w tym roku czekam na początek października, w zeszłym roku siałem po 20 września i też mszyce i choroby trzeba było pilnować...
  3. Mam pytanie dotyczące siewu właśnie od 1 do 5 października, tak mi wypada obornik z kurnika, czy to nie będzie za późno?? Południe polski.
  4. Zależy jak zakwaszona ziemia. Kup sobie zestaw do badania pH z płynem heliga, na szybko sprawdzisz, jeżeli ziemia będzie mieć czerwony kolor to odpuść od razu jęczmień, musi być minimum kolor żółty a najlepiej zielony. Ja na jednym polu mam kawałeczek po łące 10a i tam jest zakwaszone (kolor czerwony) ale zasiałem jęczmień po całości, dałem wapno pod siew i po wierzchu, jęczmień zeszedł ładnie, na wiosnę też był ładny a potem całkowicie usech jakby go spalił
  5. Temat stygnie, czy są tu jeszcze hodowcy trzody chlewnej?? Jakie koncentraty stosujecie u siebie? Na których świnie rosną najlepiej? Jakie dawki stosujecie?
  6. Miałem w tamtym roku p7515 na ziemi IVb, wyszła średnio 12.5t/ha, ogólnie wszystkie pioneery mają małe kolby, u mnie były małe i po dwie na roślinie, ogólnie średnia odmiana ale drugi raz bym jej nie zasiał bo mi się nie podobała dużo lepiej wypadł p8307 choć też były małe kolby i po dwie ale na V i VI klasie 14.5t/ha opdów było ile chciała bo był mokry rok. Ziemie zadbane i nawożone kurzakiem rok w rok. W tym roku mam Mas 30m, jest susza i totalna porażka, nie chce go już widzieć na polu. DKC i Impulse dużżżo lepiej sobie radzi... Sąsiedzi mają Pioneera 8834 i 9241 bodajże to pięknie się trzymają odporne na susze ale kolby po 10cm mają nie więcej.
  7. Bardzo był potrzebny taki temat, sam jestem ciekawy jak to wygląda i niech się wypowiedzą wszyscy jak to robicie? Ile właśnie może leżeć od zaprawienia do siewu?
  8. Koledzy co byście radzili wybrać pod pszenżyto, amofoska 4-16-18 czy plonvit 6-20-30?? I myślę dać wapno po orce siewnej, jaki muszę zrobić odstęp żeby wysiać nawóz?
  9. Może byś doradził co zrobić żeby nie używać glifo. Pole po pszenżycie, ściernisko ztalerzowane, część samosiewów już powschodziła, co zrobić aby tego nie było w jeczmieniu? Może z tydzień przed orką przejechać agregatem uprawowym? Nie chce tego mieć w jeczmieniu a muszę zasiać po pszenżycie... Dajesz tak po pszenżycie jak ma być jęczmień ozimy? I spali te samosiewy? Po jakim czasie można orać po oprysku?
  10. Panowie, chce siać jęczmień ozimy po pszenżycie i pytanie czy roundup flex 480 w dawce 2l zwalczy mi samosiewy pszenżyta??
  11. Możesz mi coś więcej o nim powiedzieć? W jakiej fazie zboża? Jakie chwasty zwalcza?
  12. Panowie wybiło mi miejscami w jeczmieniu miotły i pytanie, jęczmień za jakie dwa tygodnie będzie do koszenia a miotła jest mocno zielona i czy ona dojdzie czy kosić taką ?? Pierwszy raz mam jęczmień i taką sytuację więc jak ktoś miał taki przypadek to może doradzić bo mnie trochę nerwy biorą.
  13. Możecie koledzy polecić jakieś mocne środki na odchwaszczanie jesienne?? Do tej pory stosowałem Lentipur, snajper itp. Chciałbym coś zmienić bo w tym roku już miejscami wybiła miotła ale może też dlatego że było mardzo mokro na jesień, chociaż na górkach również rośnie także jeżeli może ktoś polecić jakieś mocne, dobre środki to bym był wdzięczny. (główny problem to miotła, chaber, rzodkiew świrzepa, rumianowate, fiołki, ziemie słabe piaszczyste).
  14. Zasilanie pompy jak najbardziej ok. Filtra nie sprawdzałem właśnie a może to być on?
  15. Może ktoś powiedziecco mogło się stać z cyklopem na jeden raz. Pompa dobra, oleju stan, rozdzielacze po regeneracji, siłowniki ok. Wszystko ładnie pięknie chodziło i na jeden raz pochodził 10min i stanęło wszystko nie reaguje na wajchy, zostawiłem go na polu postał pół dnia i ledwo poniósł ramię na całym gazie i zjechałem do domu. Mogło się co przytkac czy jak? Już nie wiem co się mogło stać... Jak ktoś wie to może doradzic...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj