mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolr2    767
29 minut temu, soltys48 napisał:

 

 

Bogate chłopy

Rozwiń bo nie mogę załapać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Nigdy nie kupiłem nawet 1kg Teraz chce pierwszy raz spróbować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys to co Ty dajesz oprócz obornika do oporu zapewne? Jak mi Rysiu napisał co on daje pod owies i porównałem z tym co chcę dać na mieszankę to włos dęba na głowie mi stanął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Po prostu saletrę zamiast saletrzaku, ten drugi zwyczajnie drozej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to jak tylko o koszty chodzi to dla mnie to najmniej istotna kwestia. Ja myślę dać saletrzak przedsiewnie i potem już pogłównie zero azotu bo i tak będzie pewnie leżało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

jak kupił na jesieni saletrzak to mu dużo taniej wyjdzie niż by teraz saletrę kupił a nawet mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

a jakby na jesień kupił saletrę albo mocznik??

Takie gdybanie, należy porównywac ceny w tym samym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemysławie, Ty siałeś może, lub ktoś z Twoich znajomych bezłuskowy owies? Bo się na to nakręciłem i kupił trochę do siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

siałem raz i wiecej tego nie chce

NIe widzę sensu jego uprawy, plon słaby

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No mi też gościu co od niego kupiłem mówił, że szału nie ma z plonem ale jakoś chętniej zwierzyna go pobiera niż zwykły. Zwykły miałem raz jak jeszcze królików miałem dużo to wszystkie łuski potem musiałem wyrzucać z korytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
3 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

No mi też gościu co od niego kupiłem mówił, że szału nie ma z plonem ale jakoś chętniej zwierzyna go pobiera niż zwykły. Zwykły miałem raz jak jeszcze królików miałem dużo to wszystkie łuski potem musiałem wyrzucać z korytek.

widać miałeś kieską odmianę, moje żarły bez problemu zwykły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczerze to nawet nie wiem jaka odmiana to była. Spróbować można, jak będzie dziadostwo to więcej tego się nie posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

zamiast tego gooowna posiej se jęczmienia, wymagania podobne a jęczmień odda wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893

Bezłuskowy jest do d... U mnie najlepiej plonuje gniady ale nikt nie chce kupić bo się zwierzęta potrują 🤦 Jęczmień jest b. wrażliwy na odczyn gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

dwa lata siałem zorro, plon fajny i ludzie sie już do niego przekonali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3893
slay6 napisał:

Też polecam nawigator. Chodź sieje pół na pół z bingo. 

Kontrakt podpisany na nawe zbiory po 650 zł. 

Siejesz taką mieszanke tych odmian czy chodziło Ci że na różnych polach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
36 minut temu, soltys48 napisał:

zamiast tego gooowna posiej se jęczmienia, wymagania podobne a jęczmień odda wiecej

Kurom lepszy bezłuskowy owies niż jęczmień. Posieję ten owies w mieszance z jęczmieniem ale więcej owsa. Jęczmień mi nigdy nie sypnął więcej niż 4,5 tony a jak taka mieszanka mi da z 3 to też będę zadowolony, ja cudów nie wymagam przy mojej agrotechnice.

Edytowano przez Rolnik200598

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780

kto Ci tego nagadał??

Dziwne Masz podejście , lepsze 3t niż 4,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewien użytkownik z forum, który hoduje nioski w tysiącach sztuk. Przeciętnie na jęczmień cudów też nie daję i te 4-4,5 tony to też w porywach, w 2019 to miałem z 3,5 tony, w 2020 jeden kawałek 4,5, drugi 3 z hakiem. Ja ekstensywnie raczej robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16
1 godzinę temu, Krzysztof81 napisał:

Siejesz taką mieszanke tych odmian czy chodziło Ci że na różnych polach?

Sieje osobno a nawet staram się aby dwie odmiany były na jednym polu wtedy jest bardziej wiarygodne porównanie. Robię też tak z innymi zbożami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie czy azot pod korzeń to najlepiej żeby był saletrzak czy moze to bujda powtarzana przez większość? Bo kurcze czym sie tak naprawde saletra rozni od saletrzaku oprocz domieszki wapnia? Bo nie wiem czy saletrzak dokupic pod korzeń czy dac saletre i już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj