mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Jeśli obeschnie to tak, mieszanka pójdzie do ziemi, tylko nie wiem jeszcze ile wysiać. Ale raczej w tym tygodniu się nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

U mnie raczej sucho, tylko wieje mocno i na dwa tygodnie do przodu ciągle małe przymrozki, niby owies tak od razu nie wyjdzie, zwłaszcza że przez to ziemia będzie cały czas zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zeszłym roku jęczmień 16 marca posiałem. Przez pierwsze 2 tygodnie od siewu non stop przymrozki były, czasem i -6 bywało i nic mu nie było. Teraz mam dylemat ile tej mieszanki zasiać, tu z obliczeń wychodzi 130-140kg a większość mówi żeby było choć 180-200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

może nie 200 ale te 160 bym posiał, taki kompromis żeby nie przedobrzyć w żadną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba tak zrobię, powinno być optymalnie. Będzie za rzadko to się saletry sypnie pogłównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja bede siał owies własny wyszła troche hybryda bo tam bingo ,harnaś i inne odmiany. w ilości 200-230kg/ha I mam w tym roku na próbę odmianę Contender to bede miał porównanie.  głębokość siewu minimum 4cm. NPK nie daje pod owies, tylko w odżywkach. Przedsiewnie 150l RSM32 po wschodach 100l RSM, na chwasty Mustang ,  skracanie i odżywki i to wsztystko.

  

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Udało się rozsiać npk i mocznik  na 5ha może to leżeć z tydzień czy trzeba potalerzować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja już dwa tygodnie temu rozsiałem nawozy i nic nie robiłem. Niedługo po siewie popadał deszcz i śnieg to wsiąknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus1986    6
52 minuty temu, karolr2 napisał:

Udało się rozsiać npk i mocznik  na 5ha może to leżeć z tydzień czy trzeba potalerzować. 

No chyba mocznik Ci się ulotni w sporej części jak padać nie będzie. Lepiej potalerzować moim zdaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, karolr2 napisał:

Wsiąkło czy spłynęło 

Wsiąknęło, w sumie popadało w kilku podejściach niecałe 10mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
9 minut temu, karolr2 napisał:

Ok dzięki jak nie będzie padać to jutro może zasieje 

Sam owies czy jakas mieszanke tez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Tak patrzę na pogodę to na najbliższe 10 dni pokazuje bez deszczu wiec po weekendowych przymrozkach jak pogoda się utrzyma to sprobuje zasiac owies. A jak u was z planami siewu na ścianie wschodniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Świętokrzyskie, ja mam już uprawione pod owies nawóz rozsiany, plan jest żeby w środę posiać.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plan na mieszankę w przyszłym tygodniu. Może we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie to jeszcze woda błyszczy i miękko, więc nie ma mowy o sianiu a za ciepło nie będzie w tygodniu koniec marca będzie siew. W tamtym roku siałem pierwszy tydzień marca. LBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Wschód podlasia.BSK. Miejscami w zacienionych miejscach nawet śnieg leży no i miejscami woda stoi w bruzdach także siew pewnie będzie w kwietniu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
5 godzin temu, damianos95 napisał:

Sam owies czy jakas mieszanke tez ?

Sam owies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Lubelskie nawozy rozsiane i pobronowane, za tydzień po przymrozkach bede sial 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

Ja dziś sieję. W tamtym roku chyba tydzień po siewie było -8 i jakoś nic mu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj