mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

pedro2    7226

195 kg mieszanki na hektar starczy? Owies Bingo 120kg i jęczmień Skarb 75kg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Po wiosennej orce o ile się nie mylę dwa lata temu na 6klasie miałem lepszy plon owsa jak na 4 klasie, tylko to wtedy rok był mokry. Orka wiosennna nie koniecznie wiąże się ze znacznym spadkiem plonu, wszystko zależy jaki będzie rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Bolsick, masz dość dobrą glebę, więc nie powinno być problemu z brakiem makroelementów. Z nawożeniem azotem to jest tak, że do 60 kg azotu można podać przedsiewnie, wyższe dawki należy dzielić  50% - 60% dawki powinieneś sypnąć przed siewem, resztę w fazie krzewienia owsa.

To wałowanie może ma na celu poprawienie podsiąku, ale jak pole jest przygotowane dobrze to nasiona po siewie powinny leżeć na wilgotnej warstwie gleby.

W Twoim wypadku może zastosowałbym wał Campbella po orce - zagęściłby on glebę pod nasionami i zostawił zruszoną wierzchnią warstwę.

Poplon ozimy najczęściej ma za zadanie zatrzymać do wiosny makroskładniki, głównie azot i potas.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

tylko przedsiewnie nie było nic stosowane;/

ale nikt nie odpowiedział na pytanie czy dobrze dobrałem nawozy ktore mam zamiar zastosowac;(

a czy owies posiany w bardzo wilgotna glebe ktorego sporo jest na wierczhu niezdażyłem pobronowac deszcz pada temperatura 3-4 stopnie nic mu sie niestanie jak polezy 2-3 dni?? bo teraz niewjade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

owsu nigdy nie siałem ale jak za długo poleży to lepiej odpuścić juz bronowanie ,,, popsujesz tylko pokiełkowane rośliny, a jak jest dużo wilgoci to ten na wierzchu też złapię się ziemi- przynajmniej pszenica tak powschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

własnie w poniedziałek posiałem owies i częsc zabronowalem i ladnie zakrylo kawałka niezdązylem i cała noc padal deszcz dopiero dzis skonczylem bronowac i troche owsa zostalo na wierzchu bo mokro ale musialem pobronowac bo ma padac do nastepnego tygodnia to napewno niewjade na pole i pytanie czy ten owies na wierczhu powschodzi jak bedzie duza wilgotnosc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Co do orki wiosennej to zauważyłem, że jeżeli pole jest w dobrej kulturze utrzymane to spadków plonu dużych nie ma. Za to jak zapuszczone chwaściorami, zakwaszone, ubogie w PK i próchnice to plon od razu leci. Od samych wschodów widać różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Sialem owies po pszenicy słoma została i poplonie na zimę bez orki. Problem miotła zbożowa, ostatnio dwa tygodnie po siewie poszedł glifosat 360 2l/ha. W tym roku chyba nie bo pada i ma padać.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

I glifosat wziął tę miotłę?

Bolsick, owies na wierzchu pokiełkuje jeśli będzie mokro i wcześniej go zwierzyna nie zje. Saletrę mógłbyś sypnąć jeszcze teraz przed bronowaniem, powinna dać lepszy efekt niż późniejsza duża dawka w fazie krzewienia, ale nie sprawdzałem tego w praktyce...

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

 

Owies siany 14 i 16 marca nawet nie myśli wyłazić jak byłem wczoraj to ma kiełki tak na 1 - 1,5 cm długości i tak samo z pszenicą  ;)

Ciągle pada jest zimno w dzień 5 stopni w nocy od 0 do -2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

I glifosat wziął tę miotłę?

Jak powschodziła to wziął i nie tylko miotłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. posiałem kilka ha owsa data siewu 30.03 odmiana Bingo kwalifikat w dawce 204kg/ha. pod korzeń nie było nic dawanie ponieważ w większości został posiany ugorach które wziąłem w dzierżawę. klasa 3-4. troszeczkę w temacie poczytałem i teraz moje pytanie. kiedy rozsiewac / opryskiwac poszczególnymi środkami i w jakich kombinacjach. Saletra 200kg/ha siarczan magnezu 15kg/ha dolistnie w 5% roztworze . Mocznik 30kg ha dolistnie. insol 3 1l ha pl 20-30 75 kg ha modus + 675 sl z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

właśnie chce zastosować CCC w owcie i nie wiem w jakiej fazie, na które kolanko najlepiej i jakiej ilości. Dodam, ze bede stosował CCC 720sl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

na owies z własnego doswiadczenia stosuje CCC od 1-2 kolanka w ilosci 2l/ha ale jak wiadomo jest mozliwosc do 4 kolanka ,ale według mnie w tej póżniejszej fazie nie zdaje za bardzo egzaminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

tak właśnie zrobie 2l CCC + odżywki + siarczan  na 1-2 kolanko, w tamtym roku chciałem dać ale właśnie już później na prawie czwarte, ale dobrze, że sie powstrzymałem. Mogłoby być nieciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mustang nie wychodzi jakoś dobrze cenowo wg. mnie w owsie nie ma co się za bardzo ładować w koszty lepszym rozwiązaniem wydaje mi się być granstar, lintur..........

 

Do Mustanga Forte 195 SE w tym roku jest promocja D-Koder :D  . Przy zakupie co najmniej 30 l Mustanga Forte (zboża jare/ozime) w opakowaniach 5 i 20 l promocja daje do każdego litra 7 zł.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Owies głuchy już powschodził. Odmiany użytkowe też się kiełkują w miejscach, gdzie ziarno trochę płycej było posiane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Do dzisiaj to i u mnie reszta wylazła z ziemi poza kawałkiem, który obsiałem wczoraj, a i to nie w całości, bo było za mokro.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj