kingway

Co lepiej zasiać na 5 klasie łubin facelia owies ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kingway    9

Witam , mam pole 5 klasy i teraz zastanawiam się co zasiać ? Ziemia słaba raczej myślę nad łubinem , facelią i owsem . Łubin miałem kilka razy , ale szału nie było , owies od kilku lat nie siałem bo się odmładzał .... a z facelią nigdy nie miałem styczności . Co byście poradzili ? Jeśli facelia to ile się sieje na ha ?  I jak to wygląda z opryskami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Facelia problem ze sprzedażą chyba że zakontraktujesz problem z czyszczeniem sam młynek to malo problem z opryskami trzeba mocno kombinować oraz z koszeniem też bywa różnie....chyba że sam kosisz.

Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Facelii  niby 15 kg. na ha. ale jest nasion  niesprzedanych z poprzedniego sezonu  tak że ze zbytem będzie problem.   Dopłaty dodatkowej też nie ma -  lepiej coś  pod dopłaty....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
1 minutę temu, MarcinKa napisał:

Facelia problem ze sprzedażą chyba że zakontraktujesz problem z czyszczeniem sam młynek to malo problem z opryskami trzeba mocno kombinować oraz z koszeniem też bywa różnie....chyba że sam kosisz.

Nie polecam.

Faktycznie odrazu trzeba na wialnie po kombajnie a potem też trzeba czyścić , koszenie to mam swój kombajn , nawet kosiliśmy znajomym .

1 minutę temu, Szymi40 napisał:

Facelii  niby 15 kg. na ha. ale jest nasion  niesprzedanych z poprzedniego sezonu  tak że ze zbytem będzie problem.   Dopłaty dodatkowej też nie ma -  lepiej coś  pod dopłaty....

 

Za facelię nie ma dopłat dodatkowych jak za łubin lub saladerkę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75
Napisano (edytowany)

Jak masz pszczoły to siej facellie:) tak jak pisali wcześniej problem ze sprzedaża i czyszczeniem daje radę petkusem ale też jest zabawy. Do łubinu dostaniesz większe dopłaty może załapiesz się na zróżnicywaną uprawę i 3 pkt zgarniesz za ha. Ja już siałem i grykę , łubin , wyke, nostrzyk,gorczycę,groch i na razie zostaje przy wyce.ta piąta klasa to w papierach czy rzeczywiście?

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Żyto ale to jesienią ozime. Owies u mnie się odmładza ale to na takim najgorszym piachu, 6z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9
21 minut temu, raven18 napisał:

Żyto ale to jesienią ozime. Owies u mnie się odmładza ale to na takim najgorszym piachu, 6z

No u mnie to takie niby 5 ale podchodzi po 6 :/ Ziemniak miałem tam bardzo ładny i po tym żyto też ok , ale teraz trochę chciałbym zmienić :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153
3 godziny temu, przybyslawice5211 napisał:

To może zasiej na dopłaty do roślin miododajnych 

Chyba najlepsze wyjście patrząc na ceny obecnie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luqasz17    61

jak słucham to niektórzy myślą nad owsem argumentują że najwyżej pójdzie na cele opalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Owies zasiejesz i zbierzesz. Facelię, to trzeba się trochę poduczyć. Można zaryzykować , poczytać itd. ale może być ciężko to zebrać Gryka również rośnie jak chwast, ale się równie dziwnie zbiera. Można się trochę n tym przejechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
6 godzin temu, luqasz17 napisał:

jak słucham to niektórzy myślą nad owsem argumentują że najwyżej pójdzie na cele opalowe

Ile tego owsa zbierzesz na 6 klasie. Policz siew nawozy oprysk zbiór to może na zero wyjdziesz. A może i nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309
Napisano (edytowany)

GRYKA , talerzówka  i  żęby powschodziła jeszcze raz ...okrywa na zime,  dopłaty, i znaleźć sobie zajecie pomocnicze z ktorego bedzie kwit

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj