mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Tomek90    2263

Trudno powiedzieć, na etykiecie takie cos jest bo dzis pryskalem kantorem forte to czytałem. 

Screenshot_20210429_194710_com.google.android.apps.docs.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damii1    62
6 minut temu, tlewandowski napisał:

coś dla fanów wczesnych siewów owsa, bingo siane 30.03

IMG_20210429_204013_7.jpg

Nic mu nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
14 minut temu, tlewandowski napisał:

coś dla fanów wczesnych siewów owsa, bingo siane 30.03

IMG_20210429_204013_7.jpg

Ile bylo przymrozku i przez ile nocy byl przymrozek ?

 

 

 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
9 godzin temu, tlewandowski napisał:

coś dla fanów wczesnych siewów owsa, bingo siane 30.03

IMG_20210429_204013_7.jpg

Aventis po kilku dniach w okolicach -4, siany tydzień przed świętami. Obok jest bingo i też nic mu się nie stało. 2stopnie taka różnice zrobiły? Też się trochę o swój bałem, jak pokazywali pogodę, ale na strachu się skończyło.

IMG_20210428_101304252_HDR~5_copy_871x1249.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian19321    10

Witam,

Mam zasiany owies i chciał bym go trochę  wspomóc ale nie za bardzo się znam na tym , na wiosnę dałem około 30t/ha obornika końskiego i teraz chciał bym go zasilić dolistnie siarczanem magnezu i mocznikiem tylko nie wiem w jakiej dawce to stosować i kiedy ? i czy coś jeszcze mu podać ?

Edytowano przez damian19321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Jak jest wilgoć to sypnij nawozu choć troche to lepiej go to wspomoże niż dolistnie a dolistnie siarczan magnezu to jak bedzie ciut większy i po zwalczeniu chwastów na razie nie sądzę żeby miał tak dużą  powierzchnie liści żeby w pełni pobrał ten zabieg dolistny połowa oprysku bedzie na ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
Dnia 29.04.2021 o 21:08, tlewandowski napisał:

coś dla fanów wczesnych siewów owsa, bingo siane 30.03

IMG_20210429_204013_7.jpg

To mój jęczmieńz po 4 nocach z przymrozkami lepiej wyglada niż ten owies 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

W jakiej fazie najlepiej wysiać saletrzak pogłównie na owies i mieszankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Mocznik też w fazie krzewienia dawać czy wcześniej?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

mocznik to jak najszybciej, owies lubi azot wcześnie żeby pęd główny miał przewagę nad rozkrzewieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czego tu brakuje owies bingo siew 30 marca przeszedł 2 dni przymrozków po minus 4 nowa działka 6 klasa przed siewnie poszla polifoska 6 250kg i sa;trosan 26 270 kg    

IMG_20210501_193154_8.jpg

IMG_20210501_193322_3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

To mój jęczmieńz po 4 nocach z przymrozkami lepiej wyglada niż ten owies 🤔 

Dzisiaj jeszcze się przeszedłem po polu i nie widać żeby mrozy jakies szkody zrobiły.

W ogóle czy mi się wydaje, czy ja przypie***em mijaka w każdym przejedzie? 🧐🤦

IMG_20210501_181925924_HDR~3_copy_1293x1040.jpg

IMG_20210501_182232252~2_copy_899x1252~2.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jakas masakra. Ja tu myślałem, że nakładki wyjdą, a tu takie coś. Będę musiał opryskiwacz poszerzyć 😅 Ehh..ale zawsze w takich wypadkach pocieszam się historia kolegi, który opowiadał, jak sterownik od ścieżek mu się przycial i posiał 20ha rzepaku ze ścieżką w każdym przejeździe 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Mi i  bez komputra zapomnialo się  zamknąć i 4 przejazdy ze ścieżki zrobiłem 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja mam własny komputer - w słoneczko wsunięty mam kawałek kartonu i każdy przejazd zaznaczam, także tylko kilka razy się zastanawiałem czy już zaznaczyłem czy jeszcze nie dany przejazd. Więc co najwyżej o jeden mogą mi się ścieżki rozjechać. 

W pszenżycie takie mijaki mi nie wyszły, ale chyba jednak opryskiwacz, już tak bez smieszkowania, będę musiał poszerzyć o jedną dyszke z każdej strony. Niby jak mierzyłem, to jest ~12m, ale w kilku miejscach ewidentnie mijaki pomiedzy przejazdami mi wyszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj