mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

PRIMO    8060

Miałem podobnie tylko w pasach po całości a okazało się że pług na jednej skibie za głeboko orał i martwicę wyorał i taki tego efekt. 

5-6 klasa ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Na chwasty w owsie dokładnie poziewnik szorstki, fiołek polny, wszelakie rumianowate, placami przytulie i chabry da radę granstar ultra? Czy lepiej golda? Chyba że coś lepszego mi doradzicie? Mustanga forte nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie, owies siany 01.04 na dniach wyjdzie z ziemi a zapowiadaja ciepło wiec ruszy szybko w górę. Pod korzen poszło 100kg mocznik 200kg poli 8 wszystko 2 dni przed siewem. Azot z mocznika powinien już być dostępny wiec kiedy podać druga dawke, planuje 100-150kg saletry w zależności od pogody. 4-5 lisc a może na pierwsze kolanko?


oczywiście planuje skracac 1.5lCCC wlasnie na pierwsze kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
21 minut temu, dzikiWschód napisał:

Panowie, owies siany 01.04 na dniach wyjdzie z ziemi a zapowiadaja ciepło wiec ruszy szybko w górę. Pod korzen poszło 100kg mocznik 200kg poli 8 wszystko 2 dni przed siewem. Azot z mocznika powinien już być dostępny wiec kiedy podać druga dawke, planuje 100-150kg saletry w zależności od pogody. 4-5 lisc a może na pierwsze kolanko?

 

oczywiście planuje skracac 1.5lCCC wlasnie na pierwsze kolanko

 

Uważam ze bardziej 3-4liść bo owies wcześniej potrzbuje N niż inne zboza. Sam bede tak robil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 minuty temu, dzikiWschód napisał:

A co dałeś pod korzen i co planujesz teraz dac? będziesz skracał?

Dałem mocznik 100kg na połowie działki a na drugiej polowie nic i caly azot na 3liść dam. Na jedna i druga polowe dam saletre na to z mocznikiem 100kg saletry na to bez niczego pod korzeń oprócz (npk oczywiście)200-250kg saletry. Do tego co najmniej 1 zabieg dolistny mocznik ,siarczan magnezu, dr green, kristolan czerwony i resztki chelatu manganu z zeszlego roku. Nie planuje skracać w zeszlym mokrym roku tylko gdzieniegdzie dolkami troche zagielo w dół ale nie do ziemi wiec bylo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

owies arkan siany 30 marca 5 6 klasa dane pod agregat 200kg polifoski 6 i 250 saltrosanu 26 czy starczy nawozu na 5 ton czy jeszcze za 2 tygodnie ze 150 saletry dac  bo mi jeszcze zostało?

IMG_20210418_140014_5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

A mój leży w workach w garażu. Zaczołem siewy, mały wypadek, nie mogłem nic robić. Może w tym tugodniu się pozbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
14 minut temu, jajonasz napisał:

kurła mój siany 29 i jeszcze siedzi w ziemi :ph34r:

Może głęboko poszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Bingo i aventis siane tydzień przed świętami. Część wałowana, część nie - nie było widać różnicy we wschodach.

Na jesieni obornik i gnojowica na części, wiosna przedsiewnie 250kg canwilu i 250 NPK(8-20-30)

 

IMG_20210419_181758097~2_copy_1311x1410.jpg

IMG_20210419_181555969_HDR~2_copy_1071x1280.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Mój pierwszy owies w życiu. Zasiany 6.03.  Powiedzcie mi jak się za to zabrać?  Ile podać mu azotu, żeby nie przesadzić? Chciałbym zrobić regulację przy bbch 31 i czy opłaca się do tego jakąś grzybówkę wrzucić? Kiedy i czym zabrać się za odchwaszczanie ?

IMG_20210420_165039.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A co poszło przedsiewnie?

Na forum to wiesz, zawsze przyjdzie ktoś, kto powie, że dał przedsiewnie 50kg N i mu 6t sypnął. Grzybowki raczej prawie nikt nie robi, odchwaszczanie to tak jak z każdym zbożem - jak będą chwasty i zboże w odpowiedniej fazie rozwojowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Nic nie dawałem pod korzeń z tego względu, że działkę mam tylko na jedno zasianie praktycznie :P Generalnie to była szybka decyzja i zasiałem owies. Nie chce pompować tutaj kasy, ale też nie chce, żeby całkowicie wyszła kicha z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wygląda ładnie. Ja najczęściej daje łącznie ~100kg N, z tym że część przedsiewnie, część poglownie. Najwięcej do tej pory dałem łącznie ~130kg N i ustal bez problemu na samym CCC. Z tym, że u mnie słabe pH.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie zaorałem 15 letnia łąkę na gruncie od 5 do 3 klasy ..orka wykonana na raz poniżej bronowanie brona aktywna i siew mieszanki 50/50 owies bingo i monsun a jeczmień Tosca później wałowanie.. wyszło bardzo ładnie gdzie nie gdzie trafia się jakaś Kępka trawy.. siew późno bo 10 kwietnia.. na razie jeszcze nic nie kiełkuje.. nie dałem nic pod korzeń ani NPK ani samego N ..ponieważ starszy mówił że po łące ziemia wypoczęta i może położyć..planuje dać całość azotu pogłowie tylko nie wiem ile azotu wysiać na hektar żeby się nie wyłożyło. co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
1 godzinę temu, massa1994 napisał:

panowie zaorałem 15 letnia łąkę na gruncie od 5 do 3 klasy ..orka wykonana na raz poniżej bronowanie brona aktywna i siew mieszanki 50/50 owies bingo i monsun a jeczmień Tosca później wałowanie.. wyszło bardzo ładnie gdzie nie gdzie trafia się jakaś Kępka trawy.. siew późno bo 10 kwietnia.. na razie jeszcze nic nie kiełkuje.. nie dałem nic pod korzeń ani NPK ani samego N ..ponieważ starszy mówił że po łące ziemia wypoczęta i może położyć..planuje dać całość azotu pogłowie tylko nie wiem ile azotu wysiać na hektar żeby się nie wyłożyło. co poradzicie?

Obserwuj i patrz wrazie potrzeby a wydaje mi się na 100% że taka będzie dasz saletre tak jak kolega radzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

To mój sialem ten kawałek 29 marca romulus ale na innych działkach też dopiero wychodzi siany później. Ale żeby nie było tak wesoło to mam jeszcze 5 ar dosiac bo nie mogłem wejść bo woda stoi, będzie siew majowy. Dobrze że to koło takiego bagna i mało. 

IMG_20210422_180434.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj