mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7226

Dwa tygodnie minęło i jeszcze nie wylazł 😉 ale korzonki to ma fest. I wilgoci opór.

Edit: Kurła w sobotę jeszcze siedział głęboko, a dzisiaj rządki znać, zielono się robi... Dwa dni ciepła i jest 

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Też w tym roku mam zucha pierwszy raz. Dałem mu 150kg soli potasowej i saletrzaku 270kg pod korzeń. Zobaczymy co czas pokaże, trochę drobne ziarno było, ale moze akurat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

od kilku lat stosuje 1l Gold i czyści wszystko. W zeszłym roku pryskalem o 22 jak byla mega rosa gdzie zrobiłem standardowo dawke i tez było czysto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja w tym roku mam w planach zastosować Mustang Forte przez inne lata szedł Gold lub Chwastox Turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Stosował ktoś kiedyś w owsie azoksystrobine albo tebukonazol? Zostało mi trochę po zeszlym roku i chciałbym się dowiedzieć czy jest w owsie to zastosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Romanzio napisał:

Stosował ktoś kiedyś w owsie azoksystrobine albo tebukonazol? Zostało mi trochę po zeszlym roku i chciałbym się dowiedzieć czy jest w owsie to zastosować 

nie ma sensu daj lepiek na inną jarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
1 minutę temu, ZELKOW napisał:

nie ma sensu daj lepiek na inną jarkę

Ale właśnie mam tylko owies w tym roku. Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi co nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Jest sens siać w połowie kwietnia owies jeśli nie było możliwości wjazdu? Mam nową dzierżawe było mokrawo teraz jeszcze dolało i czekam dalej na rozpogodzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20
9 minut temu, patrykb2736 napisał:

Jest sens siać w połowie kwietnia owies jeśli nie było możliwości wjazdu? Mam nową dzierżawe było mokrawo teraz jeszcze dolało i czekam dalej na rozpogodzenie...

Śmiało, ja sam siałem kiedyś początkiem maja i owies był, tylko musi być woda na szybkie wschody, a tej płóki co nie brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Romanzio napisał:

1 minutę temu, ZELKOW napisał:

nie ma sensu daj lepiek na inną jarkę

Ale właśnie mam tylko owies w tym roku. Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi co nie? 

jeśli masz kończy ci się termin przydatkosci albo chcesz się pozbyć żeby nie zalegał w garażu to pewnie możesz zastosować, dodaj do tego coś na mszyce+ siarczan magnezu i masz fajny zabieg

patrykb2736 napisał:

Jest sens siać w połowie kwietnia owies jeśli nie było możliwości wjazdu? Mam nową dzierżawe było mokrawo teraz jeszcze dolało i czekam dalej na rozpogodzenie...

siej śmiało, wody nie brakuje zaraz zrobi się ciepło i po tygodniu owies wyjdzie z ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A jakie wapno i ile.Może w tym miejscu jeszcze kwaśne. Bo nie sądzę że od wapnowania tak reaguje, musiało by być dużo nasypane. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

muszą być bardzo źle warunki dla siewki skoda już pierwszy lisc żolknie a przecież do 3 liścia roslina pobiera z ziarniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Polcalc był dawany regularnie od około 5 lat, dawki nie takie duże ale prawie co roku, tok temu pH około 6 wyszło. Ale właśnie dziwne że tak się dzieje bo jescze roślina nie ma liści. Może od tego że w tym miejscu totalny piach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj