mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7324

Spokojnie to tylko śmiechy. 

Też zawsze podaję dużo więcej 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Podpowie może ktos czy do golda mozna dodac adiuwant olejowy Trend od granstaru ultra? Nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Adiuwant nigdy nie zaszkodzi raczej nawet niektórzy mówią że dodając adiuwant można jeść z dawką oprysku jak się nie mylę że nawet o 20% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

 Ten trend ma w składzie etoksylowany alkohol izodecylowy - 90%. I ogolnie jest wypisane do jakich środków dodawac i wszystkie sa w formulacj WG LUB SX.  A gold do ktorego myślę dodac to formulacja EC. Niezalwazy sie lub niepopali roslin? Czy przesadzam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Jak masz się zastanawiać i myśleć to po prostu go nie dodaj i po problemie, Gold to dobry środek nie potrzebuje wspomagaczy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835

Ja bym nie dodawał. Każdy rodzaj adiuwanta jest przypisany do formulacji.

W wypadku grzybòwki może bym się nie zastanawiał ale herbicyd może być problematyczny jeśli producent go nieprzewidział.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Ile dni po mustangu mogę skrócić? I ile dać windstar? Nigdy owsa nie skracalem😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835

Oficjalnie ogłaszam suszę. Szoku doznałem wczoraj. Górki rozłożone plackiem a najbliższe tygodnie bez deszczu.

Pojechałem ze skracaniem i popsuł się przepływomierz. Popierdolone pryskanie na całego. Miejscami poszło pewno I po 350l cieczy, miejscami po 150. Górki wyłączane, jedna działka nie pryskana. Dane 0,22 moddusa na 200l wody.

 

Pierwszy i chyba ostatni rok z jarym zbożem. To na dzisiejszy klimat nie ma racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    522

Panowie czy chwastox zwalczy wykę ptasią?

 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3595
Napisano (edytowany)

Tak.

Przynajmniej chwastox turbo zwalcza.

Edytowano przez 12Pafnucy
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    88
52 minuty temu, Agrest napisał:

Oficjalnie ogłaszam suszę. Szoku doznałem wczoraj. Górki rozłożone plackiem a najbliższe tygodnie bez deszczu.

Pojechałem ze skracaniem i popsuł się przepływomierz. Popierdolone pryskanie na całego. Miejscami poszło pewno I po 350l cieczy, miejscami po 150. Górki wyłączane, jedna działka nie pryskana. Dane 0,22 moddusa na 200l wody.

 

Pierwszy i chyba ostatni rok z jarym zbożem. To na dzisiejszy klimat nie ma racji bytu.

Chłopie u nas jeszcze pełno pól do pisania jarym bo za mokro nie idzie wjechać a ty oficjalnie susze ogłaszasz 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835

Oddaj mi tą całą wodę. Będziemy obaj zadowoleni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

U mnie też robi się już bardzo sucho, codziennie wieje. Trawę jak koszę na podwórku to jakby koniec sierpnia już był, taka wiotka i bez soku, a zazwyczaj w tym czasie to się z kosiarki lało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2371
Agrest napisał:

Oficjalnie ogłaszam suszę. Szoku doznałem wczoraj. Górki rozłożone plackiem a najbliższe tygodnie bez deszczu.

Pojechałem ze skracaniem i popsuł się przepływomierz. Popierdolone pryskanie na całego. Miejscami poszło pewno I po 350l cieczy, miejscami po 150. Górki wyłączane, jedna działka nie pryskana. Dane 0,22 moddusa na 200l wody.

 

Pierwszy i chyba ostatni rok z jarym zbożem. To na dzisiejszy klimat nie ma racji bytu.

głupotę zrobiłeś ze skracaniem, przestałem używać regulatorów na kl wyższych niż 3 bo to tylko pogarsza sytuację, pszenica 8 t stoi pszeżyto 7 t stoi zyto 6 t stoi jeczmien 6 t stoi to po co pchać się w koszty


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    352

ja wiem czy głupotę, 0.2 nie zaszkodzi za mocno a usztywni roślinę, zniwa pokażą czy zrobił dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835

Dobrze nie, ale i tragedii by nie było bo dołki na razie mocne. Tylkk ta awaria. Pole znam bardzo dobrze i z 8,3ha opryskałem około 6,5ha.

Największa szkoda to międzyplon ozimy. Śniegu nie zatrzymał więcej niż gołe pole, a całą zimę transpirował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    352

owies na szczęście ma długie korzenie i z dwojga złego lepiej że teraz jest sucho to roślina puści głębszy korzeń i jest szansa że jak będzie już wiecha to trochę wody będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465
2 godziny temu, Agrest napisał:

Oficjalnie ogłaszam suszę. Szoku doznałem wczoraj. Górki rozłożone plackiem a najbliższe tygodnie bez deszczu.

Pojechałem ze skracaniem i popsuł się przepływomierz. Popierdolone pryskanie na całego. Miejscami poszło pewno I po 350l cieczy, miejscami po 150. Górki wyłączane, jedna działka nie pryskana. Dane 0,22 moddusa na 200l wody.

 

Pierwszy i chyba ostatni rok z jarym zbożem. To na dzisiejszy klimat nie ma racji bytu.

U mnie jeszcze wielu rolników sieje non stop zboże ozime/ zboże jare i tak rok po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3689
3 godziny temu, Agrest napisał:

Pierwszy i chyba ostatni rok z jarym zbożem. To na dzisiejszy klimat nie ma racji bytu.

Ameryki nie odkryłeś 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835

Ale nadzieję miałem, zwłaszcza że wydawało się iż zima i wiosna mokre były. A tu zonk. Może i wody było więcej ale temperatury słońce wiatr i po wodzie pozostało wspomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    352

w piątek pryskalem mustangiem owies a dziś już chwasty sie kulą 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3595
2 godziny temu, Agrest napisał:

Ale nadzieję miałem, zwłaszcza że wydawało się iż zima i wiosna mokre były. A tu zonk. Może i wody było więcej ale temperatury słońce wiatr i po wodzie pozostało wspomnienie

Tak zmarniał ?

Jutro cykne fotkę mojego.

Miesiąc później ściany niż Twój.

Mały, ale taki z wigorem póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25835
Napisano (edytowany)

Po 2h się kulą bo tam jest 2,4D który momentalnie kręci wierzchołek wzrostu

5 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Tak zmarniał ?

Jutro cykne fotkę mojego.

Miesiąc później ściany niż Twój.

Mały, ale taki z wigorem póki co.

Zawsze autem staję na dołku. Tam rewelacyjnie wygląda, ale po górkach zwiędnięte place 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3595

No trochę sucho się robi, ale jeszcze bez tragedii.

Może za dużo oczekujesz od tego owsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj