mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

czy na owies który ma 3,4 listki mogę dać 10 kg siarczanu magnezu plus 4 litry wapnowitu turbo z intermagu na hektar bo nowa działka i końcówki liści zólte dalem wapno przedsiewnie ale ph 4,6 klasa ziemi 6 magnez niski czy to cos pomoże czy dac puzniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3214
Napisano (edytowany)

Wstawcie zdjęcia żeby coś pomóc.

Końcówki żółte od mrozku.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
8 godzin temu, damianos95 napisał:

No to powiem Ci ze u mnie sypana kreda granulowana w lutym na polu 5ha 1 kawalek w tamtym roku tez poszla kreda przed siewami pole podzielone bylo 2ha pszenzyta i 3 ha owsa z jeczmieniem teraz na calosci owies z jeczmieniem z tym ze po pszenzycie sloma zebrana a ta czesc 3ha sloma cieta i zotle place na calym polu jak sie pogoda poprawi mysle poleciec siarczanem magmezu i mocznikem a ty co bedziesz robil ? 

Dodam ze u mnie u wszystkich pola żółte ci co dbaja i ci co tylko orza i sieją

Nic nie będę robił. Póki co nie wjadę, ciągle przepaduje. Mam w owsie wsiewkę trawy nasiennej i boje się by jej nie przypalić (dopiero wschodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Nie ma to jak dobry deszczyk,oraz obok jeziorko. Dosiewanie 1 maja z nadzieją ze może nie zgnije 😁. No ale wilgoci chociaż nie brakuje. 

IMG_20210508_185832.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7

Witam mam pytanie odnośnie owsa posiany po łące wyglądał ładnie a teraz takie płace się po robiły jakby wynikł nie wiem czy to od tego zimna czy bardziej pole nie za specjalne pH jest 5 i tak chce dzisiaj opryskać dolistnie mocznik plus mikrokomplex plus plonvit zboża . Może coś doradzicie ? 

957AAF6F-79B6-43C4-849C-A9A4BF549243.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44
Napisano (edytowany)

PH 5 dla owsa nie jest takie złe. Tam gdzie wypadł owies musi być mniejsze dużo pH. Pryskaj, aby więcej takich placków nie było. 

Edytowano przez Mariu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Moga byc szkodniki po lace wyrwij pare roslin i zobacz jakie sa korzenie mi to nie wyglada na Ph bo koncowki nie sa zolte ani na brak magnezu rosliny sa troche fioletowe więc moze to niedobor fosforu albo jego trudne pobieranie przez zimno teraz cieplo wiec patrz co się dzieje na polu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7

Ogólnie wyglada tak ale są takie miejsca ze prawie wynikł przestanie wiać i lecę z odpryskiem 

0CAB07CB-302E-4F63-8B0E-B77A5528AD1D.jpeg

A te takie żółte liście od czego mogą być ? 

72F2D81F-CCC7-4B68-9B19-1DC79F5576E2.jpeg

Jeśli szkodnik to co można z tym zrobić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Napisano (edytowany)

Na 2 foto widac ze albo go przymrozek zlapal albo brak magnezu napewno to nie pH ja mam pH 5.5 i tez takie miejca ale magnez slaby

Dawniej byl dursban a teraz to nwm 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7

Korzenie wyglądają tak pierwsza jest zdrowa reszta jest dramat a może za głęboko posiane 

6E638F75-6D77-4699-8B1E-34CCCB6E2DF0.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Owies siany 29.03. Na teraz ma 3 liście. Dostał azot przy 2 liściach. Jechać jutro z chwastoxem ? Czy za wcześnie. Od środy wieczór nadają u mnie tydzień deszczy więc może uciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
6 minut temu, Morion napisał:

Odchwaszczałeś już ?

Dzisiaj, wcześniej deszczowo było 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Ja myślę pryskać w środę może czwartek czekać juz nie bardzo jest na co, bo przy ciepłych nocach szybko wystrzeli w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

No dokładnie nie ma na co już czekać. Tak patrzę na etykietę dr green zboża i jest tam napisane że można stosować z 2.5% roztworem siarczanu magnezu. Trochę mało, myślicie że jak zrobię taki 5% to będzie jakiś efekt uboczny oprysku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Ja dwa lata jadę z 5% roztworem do tego 2kg Dr Greena czy to zboże czy qq i nic się nie dzieje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kiedy siane owsy ze juz odchwaszczacie ? Ja jeszcze sie chyba wstrzymam bo mokro i chwasty jeszcze pewnie wyjda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79
damianos95 napisał:

Kiedy siane owsy ze juz odchwaszczacie ? Ja jeszcze sie chyba wstrzymam bo mokro i chwasty jeszcze pewnie wyjda 

Koniec marca. Mój ma 3 liście na dzisiaj. Ale od środy wieczora pokazują na ponad tydzień deszcze o w miarę ciepło więc będzie uciekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79
albert1991 napisał:

Mój siany 24.02 dzisiaj pryskalem mustangiem i goldem 

Jak wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja sialem 27 marca mam kupiomy chwastox turbo i myslalem pryskac po 20 maja u mnie juz 1 rozkrzewienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

owies siany 1.04 i ma 3 liście a na etykiecie mustanga forte ze można pryskac od 4 wiec czekam do soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

U mnie trzy pełne i zaczął wyłazić czwarty i pryskałem mustangiem co tam się niby ma stać ziele jest i warunki to trzeba pryskać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj