mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Axd529    117

Podjąłem decyzję że jutro siew na najsuchszych kawałkach.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Nie nadają jutro deszczu w waszych okolicach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja już rozsialem dziś wszystkie nawozy pod owies, jutro uprawa najgorszych piachów, żeby jak najszybciej je obsiać chociaż ciekawe czy zdążę przed mrozem, bo jutro ma być na plusie a potem mróz. Żałuję że nie udało mi się ze trzy tygodnie temu zasiać, to już byłoby pokiełkowany a teraz to chyba równie dobrze można przeczekać tą falę mrozu i dopiero siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Ja miałem siać wczoraj albo dzis ale dałem sobie spokój. Jutro mają być deszcze chyba u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Nie czekaj. Przez ten czas odtworzy się podsiąk  i jakieś 2-3 mm opadu prognozują.

Po mrozach ruszysz ziemię przesuszysz, a np u mnie do połowy kwietnia żadnego znaczącego opadu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
mf362 napisał:

Ja miałem siać wczoraj albo dzis ale dałem sobie spokój. Jutro mają być deszcze chyba u nas. 

Patrzę teraz to każda pogoda co innego pokazuje. Jedna że po 16 deszcz lub śnieg inna że w południe deszcz.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak patrze na prognozy, to chyba owies po Józwie zasieję. za zimno jest. wątpię by coś dał siew teraz... no jedynie radocha dla wron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Wrony to istotny problem.

Ale ziarno leży w ziemi, buduje potężny system korzeniowy a na wierzch wychodzi jak uzna za stosowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

W niedalekiej miejscowości jak gość rozsiał zatrute ziarno to wozem musiał zbierać z pola wrony . Roboty w uj . Dziś to byłby problem można by iść siedzieć. Ochrona środowiska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Dziś kupowałem owies to sprzedający mi mówił żeby owies w lutym siać bo on tak robi i niczym się nie martwić bo owsu nic nie będzie.

  • Like 1

Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, mf362 napisał:

Ja miałem siać wczoraj albo dzis ale dałem sobie spokój. Jutro mają być deszcze chyba u nas. 

Panie tak prędko 🙆Ja myślę za miesiąc no może pod koniec marca nie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie wiem czy jutro zdążę, sprzęt jest jaki jest, pewnie zanim uprawie to zejdzie mi cały dzień i na dodatek (tfu tfu) coś sie rozpier... przy okazji, jakaś nakretka sie poluzuje i znowu traktor cały będę musiał rozbierać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119

Słuchawki na uszy i ogień. Co mam się urwać to się urwie . Zblednie nie ma co rozkręcać. Naprawy w ostrożności. Trzeba być dobrej myśli 

Przed chwilą, szwagier24 napisał:

Czemu tak późno? 

Czeka na traktor aż kupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
25 minut temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Panie tak prędko 🙆Ja myślę za miesiąc no może pod koniec marca nie wcześniej

Czemu tak późno? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

jak patrze na prognozy, to chyba owies po Józwie zasieję. za zimno jest. wątpię by coś dał siew teraz... no jedynie radocha dla wron...

Powałowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wrony? mogą ucieknąć... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Nie czekaj. Przez ten czas odtworzy się podsiąk  i jakieś 2-3 mm opadu prognozują.

Po mrozach ruszysz ziemię przesuszysz, a np u mnie do połowy kwietnia żadnego znaczącego opadu

Wierzysz w prognozy 40-dniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zazwyczaj jak zapowiadają suszę to się sprawdza, a jak zapowiadają deszcz to to też będzie sucho 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25578

Wiem gdzie mieszkam i jak jest z opadami.

Z prognoz 20mm spada 2, więc jak jest kilka dni po 1mm to dobrze nie wróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
friz    3

Z nawozów azotowych pod owies mam do dyspozycji tylko saletrę, 200kg/ha lepiej będzie dać część z niej pod korzeń a część pogłównie czy jednak wyszystko pogłównie z racji tego, że saletra niezbyt nadaje się do nawożenia pod korzeń? Siać będę pod koniec przyszłego tygodnia oprócz tego będzie szło 200kg polifoski i około 100kg kizerytu co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Wyjechałem z rana i mogę już wracać do łóżka, ziemia zmarznięta że tylko bryły się odrywają 😁

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Mi się udało zasiać na całym. Nie obyło się bez problemów, nie mogłem ustawić siewnika. Owies odmiana bingo max ustawiłem 130kg. Musiałem dwa razy siać po sobie. Rok temu miałem komfort i normalnie siałem 200kg. Może dlatego że owies po pektusie bardzo gruby.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj