mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

krilan06    2430

Nie pytałem, zawsze byłem zadowolony z materiału siewnego z rolnasu także zamówiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
27 minut temu, krilan06 napisał:

Nie pytałem, zawsze byłem zadowolony z materiału siewnego z rolnasu także zamówiłem 

Rolnas ma dobre nasiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Akurat mi moim przypadku świadomie wziąłem droższe nasiona które w rzeczywistości okazały się tańsze jak nasiona z milde 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jeszcze z dwie korekty na skupie i 3t owsa braknie na tonę kwalifikatu. Bardzo ciekawe czasy. 

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726

Wg mnie nie warto 

Przy parametrach jakie podałem wyjdzie mnie lekko poniżej 420/ha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, czesio200 napisał:

Jeszcze z dwie korekty na skupie i 3t owsa braknie na tonę kwalifikatu. Bardzo ciekawe czasy. 

U nas u lokalnych sprzedawców zawsze tak było. Jak owies krecil się w okolicy 500-700na skupie, to kwalifikatu taniej jak 1500 nie kupiłeś. A normalnie to pod 2k podchodził. Pszenżyto jak było ~800, go z centrali 2200-2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak wam owies na 5-6 klasie plonuje piach bez obornika tylko nawozy sztuczne?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki rok tak zaplonuje. Czasami może być dużo ale w worek wejdzie max 35 kg tego towaru.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Ja zamówiłem POKER w tym roku do czystego siewu i do mieszanki z grochem, ciekawe czy będzie lepszy niż bingo, który rośnie po klatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
8 godzin temu, hubertuss napisał:

Jaki rok tak zaplonuje. Czasami może być dużo ale w worek wejdzie max 35 kg tego towaru.

raz miałem taki towar, że w worek ledwo 35kg wchodziło. Zdawałoby się, że same plewy, sprzedałem wtedy za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas3512    48

Jest ktoś z LUB kto posiada owies Lion, Breton lub Poker pierwszy rok po centrali? Oczywiście bez głuchego. Chętnie kupię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja miałem owies komfort co po 50 kg do worka wchodziło i po 40kg bingo i ledwo się wiązało. 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Jeszcze zależy jaki worek.Pamietam nawigator c1 też ciężki był, ale później to różnie bywało.W tym roku może posieje troche Pablo bo kupiłem w tamtym roku C1 i trochę romulusa ale ten już z 4 rok.Bingo to zawsze piękny duży i nie kładł się ale ja nie miałem w nim gęstości max 43-44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Ktoś siał REFLEKS? Jest do kupienia w okolicznym sklepie, zaprawiony po 310 zł, mtz 34,8 88%. Zastanawiam się nad nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.01.2023 o 16:35, tytanowyJanusz napisał:

U mnie Bingo zawsze wchodziło  50kg do worka. Pamiętam pierwszego roku zbierając plon z C1 to dopiero było ziarno 💪

U mnie też 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
16 minut temu, margoo78 napisał:

Ktoś siał REFLEKS? Jest do kupienia w okolicznym sklepie, zaprawiony po 310 zł, mtz 34,8 88%. Zastanawiam się nad nim.

Jeszcze nie siałem, ale będę siał tę odmianę w tym roku

13 minut temu, Agrest napisał:

O matko. To pod 600zł hektar dochodzi. Niech się gonią

Cena materiału jak w życie hybrydowym 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Ale mtn wysokie a kiełkowanie tragedia przy tej cenie.

28g i 98% byłoby bajka

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj