mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    793

Jak zasiejesz późno, że na zimę ledwie szpilki zostaną to nie powinien wymarznąć. Ja kiedyś zasialem jakoś w pierwszym tygodniu marca, przyszly jeszcze mrozy do -8 bez śniegu i nic mu nie było. Wtedy ładnie mi sypał, ale jak następnego roku sie sparzyłem tak do tej pory owsa się boję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
10 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Bojał bym się wymarznięcia 

Ale u Ciebie to się sprawdza 👍

Nawet u Was przetrwa. Zasiej z ar i się przekonasz

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 20.12.2022 o 21:41, KlimekPL napisał:

Jak zasiejesz późno, że na zimę ledwie szpilki zostaną to nie powinien wymarznąć. Ja kiedyś zasialem jakoś w pierwszym tygodniu marca, przyszly jeszcze mrozy do -8 bez śniegu i nic mu nie było. Wtedy ładnie mi sypał, ale jak następnego roku sie sparzyłem tak do tej pory owsa się boję 

Ale kiedy były te mrozy.Jak zasiałeś początkiem marca,to on wykiełkował pewnie początkiem kwietnia,wiec co mogło mu się stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
34 minuty temu, Piotrek1975 napisał:

Po ile zeta jest owies w centralach?

Ni widu, ni słychu na stacjonarnych sklepach. Dopiero w marcu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Miałem w tym roku ziarno drobniejsze jak bingo ,zamówiłem na ten rok  Rambo jeśli będzie nie bardzo to wracam do bingo bo kilka lat i mnie nie zawiodło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Bardzo fajna wydajna i plenna ta odmiana rambo  ale ostro skracaj jak nie chcesz zdrapywac go hederem z ziemi co mialo miejsce u mnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
5 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Bingo to klasyka 💪

 

Miałem to kiedyś, to nie mogłem wtedy za nic wysiać zalecanej normy wysiewu. To normalne, że on taki lekki czy jakieś dziadostwo się trafiło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
10 minut temu, soltys48 napisał:

Nie porównywał bym tego tak. 

Wg mnie bingo to już przeżytek 

To co lepszego możesz polecić?

 

7 minut temu, Leszy napisał:

Miałem to kiedyś, to nie mogłem wtedy za nic wysiać zalecanej normy wysiewu. To normalne, że on taki lekki czy jakieś dziadostwo się trafiło? 

U mnie nigdy nie zawiódł. Aa o zawieszeniu się nasion Bingo nie pierwszy raz słyszę, ciekawe... U nas nigdy problemów z gęstością nie było, zawsze weszło 50kg do worka i było za co zawiązać, wysiewał się elegancko starym Poznaniakiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W tym roku bingo sypalem do BB po pszenicy nasiennej. Nasypany w opór worek ważył 490-510 kg. Ale wcześniej nie było tak kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

To co lepszego możesz polecić?

 

Brzydal Figaro,piękny żółty flamingsgold, Kozak 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj