mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

trivian    11

Zapomniałem o dawce wapna napisać. Wyszło ok 3.3 t/ha. No ale średnia PH tych dzialek to 4.5 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ja co roku rozsiewacz wapnowanie na słomę do przyorania i sieje owies więc żaden problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Ja na najsłabszych żyto przeplatam żytem i póki co jest ok. 

@soltys48 zdążyłeś przed tymi mrozami posiać owies? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
54 minuty temu, misio3p napisał:

Ja na najsłabszych żyto przeplatam żytem i póki co jest ok. 

@soltys48 zdążyłeś przed tymi mrozami posiać owies? 

Nie i prawdopodobnie nie bede siał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

W ogóle nie będziesz siał czy rezygnujesz z "Winterhafer"?

Mi ciągle po glowie chodzi ale boje się sparzyć tak jak w jednym roku gdy zebralem 500kg z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Wcale. Zamówiłem nasiona kukurydzy na cały areał żeby dostać spory rabat. Nie powiem, chodzi mi mocno po głowie żeby teraz na ociepleniu jednak wsiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168
59 minut temu, KlimekPL napisał:

W ogóle nie będziesz siał czy rezygnujesz z "Winterhafer"?

Mi ciągle po glowie chodzi ale boje się sparzyć tak jak w jednym roku gdy zebralem 500kg z hektara.

Zawsze można na wiosnę wjechać zestawem i przesiać

 

 

 

A inne odmiany na słabe gleby miał ktoś np Pablo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Szkoda że mamy taki klimat tak to Sołtys by dwa razy w roku zbierał kukurydzę z działek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Wcale. Zamówiłem nasiona kukurydzy na cały areał żeby dostać spory rabat. Nie powiem, chodzi mi mocno po głowie żeby teraz na ociepleniu jednak wsiać

To Figaro czy flamingsgold na piochy? I jak myślisz bezpieczniejszy będzie owies czy pszenżyto jare? Na pszenżyto będzie lepsza cena i moim zdaniem plon stabilniejszy, no i mniej metrów sześciennych do przewalenia. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724

Kwestia co chcesz osiągnąć tzn gdzie to później będziesz sprzedawał bo to dwie zupełnie inne odmiany 

Jare pszenżyto to wg mnie totalna porażka 

2 godziny temu, mf362 napisał:

Szkoda że mamy taki klimat tak to Sołtys by dwa razy w roku zbierał kukurydzę z działek ;)

Nie nie, jeszcze nie ten czas😜

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Znajomy miał jare pszenżyto już 3 rok i sprawdza mu się tylko na 1 kawałku gdzie wszystko co zimowe zawsze wygnilo bo zbyt mokro jare owies wcześnie siany też place gole były a pszenżyto mówił że sieje jakoś później i mu pasuje ta mokra ziemia tam 

Ale plon gorszy niż zimowe podobne nawożenie i jare pomad 1.5 tony mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

On owies jak sieje to zawsze bardzo wcześnie jak u nas czyli początek marca pszenżyto sieje sam koniec marca lub początek kwietnia w tym roku siał 29-30 marca

A i tak lekko wygnilo no zaraz zaczęło padać i woda stanęła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Raz siałem jare pszenżyto, nie pamiętam terminu dokładnego, ale właśnie przełom marca/kwietnia to był i normalnie po oziminach w sierpniu kosilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

A na temar ozimego owsa ktoś coś powie, bardzo chciałem zasiać kawałek na próbę, ale nie udało się zdobyć nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
3 godziny temu, margoo78 napisał:

A na temar ozimego owsa ktoś coś powie, bardzo chciałem zasiać kawałek na próbę, ale nie udało się zdobyć nasion.

Wg mnie TRADYCYJNE odmiany można siać jako przewódki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj