mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

karolr2    767

Mój już się zwija miejscami gdzie słabsza gleba.Kolorek ma fajny ale co z tego jak max 30 cm słomy nie będzie a jak nie popada na dniach to i ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Nawożenie 200kg polifoski 6 około 85-90kg/N stanowisko po łubinie.Jak oceniacie?

post-215474-0-83420900-1497043580_thumb.jpg

post-215474-0-26624400-1497043591_thumb.jpg

Edytowano przez AgroSzymi99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

u mnie łan nierówny w odcieniach zieleni. tam gdzie siany w błoto to najsłabszy albo w ogóle nie wylazł a tam gdzie było ok to i owies ładny kawałek bez drenacji dodam. skróciłem ccc siarczanem dwa razy potraktowany i mikro z plonvitu trochę się poprawił. z saletry to już rezygnuje aby zbiór  był terminowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pół godzinki temu pojechałem zobaczyć do swojego owsa (dawno go nie widziałem) , no i powiem że pokazują się wiechy . Pamiętam że Twój wcześniej siany . Deszczu tylko by się mu przydało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Siany wcześnie w zimno mokrą glebę ,czy siane w kwietniu w suchą ciepłą glebę kiepsko w tym roku wyglądają ,miejsca super zielone miejsca blade, mozajka polowa ,nikt mnie nie powie że brak tego czy owego ze składników ,może jakiś mądry agronom wytłumaczy czemu w tym roku wiosenne zasiewy nie rosną ,to samo dotyczy kukurydzy co widzę i rozmawiam z innymi jak na połowę czerwca kuku bardzo słabe wlkp, a inne rejony kraju też tak macie ,oziminy bardzo ładne wyrosły ,teraz zaczynają liście przysychać grzyb i lekka susza ale do żniw już nie daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Ja na wygląd owsa na razie narzekać nie mogę , no chyba że nadal nie popada , to wtedy już tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

byłem na polu chyba we wtorek albo środę i też już było widać wiechę na wierzchu - siany 18.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazurq    1

Moj też już ładnie wiechuje skracany plus mikro i mam nadzieje że nie wylegnie siany 1.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Siany 29.03. zaczyna wiechować. Oprócz mocznika pod korzeń nie dostał żadnego innego sypkiego nawozu. Dokarmiany dolistnie dwa razy. Nie skracany.

post-149284-0-65810900-1497264481_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak zrobię 5 % roztwór mocznika na owies a nie ma deszczu jest ok 25 stopni to nie przypali go? Bo musze na skrzypionka opryskac a owies jest blady to przy okazji poszedłbym mocznik tylko jak jest sucho nic mu nie będzie? Gleba piaszczysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie w tym roku wszystkie owsy sianie bardzo wcześnie- po za tym że nie są wyrośnięte mocno co akurat dlaa mnie jest zaletą, bo nie zależy mi na slomie- to na ta chwilę zapowiadają się rekordowe wyniki jak dla mnie,też już mi wiechuje ale do żniw jeszcze trochę, tak że jeśli nie przyjdzie jakaś animalia pogodowa powinno być super...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Na moich mozaikach na lepszych kawałkach to owies pokazowy na gorszych jak zwykle juz go przypaliło słoneczko ale średnia nie bedzie najgorsza tylko jęczmień jary spieprzyłem bo a rzadki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Jak zrobię 5 % roztwór mocznika na owies a nie ma deszczu jest ok 25 stopni to nie przypali go? Bo musze na skrzypionka opryskac a owies jest blady to przy okazji poszedłbym mocznik tylko jak jest sucho nic mu nie będzie? Gleba piaszczysta.

 

Myślę że możesz spokojnie pryskać tylko wieczorem koło 19-20. Ja w tamtym roku jęczmien pryskalem a też było okropnie sucho i było ok. Z doświadczenia wiem że jeżeli masz możliwość to rozpuść wcześniej mocznik żeby złapał on wyższą temperaturę lub dodaj też siarczanu mg wtedy istnieje mniejsze ryzyko popażenia roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

 

 

Siany 29.03. zaczyna wiechować. Oprócz mocznika pod korzeń nie dostał żadnego innego sypkiego nawozu. Dokarmiany dolistnie dwa razy. Nie skracany.

 

Wydaje mi się że bez nawozu NPK nie osiągniesz wielkich plonów.Potas i fosfor jest efektywny w owsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Siany 29.03. zaczyna wiechować. Oprócz mocznika pod korzeń nie dostał żadnego innego sypkiego nawozu. Dokarmiany dolistnie dwa razy. Nie skracany.

 

Wydaje mi się że bez nawozu NPK nie osiągniesz wielkich plonów.Potas i fosfor jest efektywny w owsie :)

 

Nigdy pod owies nie dawałem NPK. W zeszłym roku Bingo dostał mocznik pod korzeń (100kg) i 200 saletrzaku na wierzch i plon miałem 5,5t z ha i połowę pola wyłożyło równo jak stół ;/. Więc w wym roku dałem tylko mocznik przed siewem i później tylko dwa razy dokarmianie dolistne mocznik+siarczan+odżywka. Już wiechuje, jest w miarę niski więc nie powinno go wyłożyć, a co do plonu to napiszę po żniwach ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Nigdy pod owies nie dawałem NPK. W zeszłym roku Bingo dostał mocznik pod korzeń (100kg) i 200 saletrzaku na wierzch i plon miałem 5,5t z ha i połowę pola wyłożyło równo jak stół ;/. Więc w wym roku dałem tylko mocznik przed siewem i później tylko dwa razy dokarmianie dolistne mocznik+siarczan+odżywka. Już wiechuje, jest w miarę niski więc nie powinno go wyłożyć, a co do plonu to napiszę po żniwach ;]

. Najwidoczniej masz zasobne gleby w te składniki u mnie tam gdzie nie dałem NPK gołym okiem widać różnicę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

U mnie na jednym polu, gdzie prawie co roku szedł obornik(teraz nie) , pod korzen 200poli 6 i 150mocznika+raz siarczan, mocznik, odzywki, stabilan i w tamtym tygodniu niecale 100kg saletry, jest bardzo przyzwoity, kolor sie wyrównał, podobna wysokość, geste. Na innym kawalku, gdzie obornik nie szedł chyba nigdy, pod korzeń 150poli 6+150kg mocznika, raz mocznik, siarczan, stabilan i resztka saletry pogłównie - bardzo nierówne. Kolor sie troszkę poprawił, ale i tak jest miejscami czarny pod kolano, a zaraz obok żółtawy i nawet do połowy łydki nie sięga. No i juz zaczynają wiechy wychodzić. Pierwszy siany 01.04, a drug 10.04

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj