mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

20CBR12    209
Napisano (edytowany)

Zakończyłem nawożenie N

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Siany 23 marca ,połowie kwietnie pożółkł z dwa tyg temu dostał odżywki dolistnie ,i co dziennie place żółte giną i pole już dość ciemno zielone ,pozostały małe placyki pożółkłe ,czekać jeszcze czy lecieć już chwastox turbo bo chwasty już ostro rosną ,czy czekać aż te place zazielenią się

Pryskaj bo jak będziesz czekał to albo zaraz pogoda znów się zepsuje, albo znów co innego wyskoczy...

U mnie też jeszcze w pełni się nie zregenerował i są żółte miejsca ale wczoraj pryskałem Linturem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Napisano (edytowany)

Zakończyłem nawożenie N

Czym i w jakiej ilości nawoziłeś ? ja uż posiałem 125kg/ha seltrzaku węgierskiego i jutro

rano 120 kg mocznika :)

Edytowano przez AgroSzymi99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Czym i w jakiej ilości nawoziłeś ? ja uż posiałem 125kg/ha seltrzaku węgierskiego i jutro

rano 120 kg mocznika :)

150saletry przedsiewnie i 150 saletry koniec krzewienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

można mustangiem
skracał już ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

czy owies można pryskac Mustangiem forte?

można na stronie producenta jest opis że można, na zakupionym w tym roku tylko wpisy do pszenicy ozimej,

oszczędzają na rejestracji i robi się problem potem w ewidencji

 

jeśli masz w owsie rzodkiew świrzepa to lepiej dołóż jakiś chwastox bo mustang jakoś kiepsko na nią działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

można na stronie producenta jest opis że można, na zakupionym w tym roku tylko wpisy do pszenicy ozimej,

oszczędzają na rejestracji i robi się problem potem w ewidencji

 

jeśli masz w owsie rzodkiew świrzepa to lepiej dołóż jakiś chwastox bo mustang jakoś kiepsko na nią działa

W moim odczuciu mustang W ogóle kiepsko wypada na tle chwastoxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Ja pryskałem wczoraj Granstarem, Chwastox Trio jakoś mnie nie przekonuje, przynajmniej wizualnie efekty na chwastach nie są tak spektakularne jak po Granstarze.

 

U mnie już Bingo pokrzewione ładnie, czekam tylko na zapowiedź jakiegoś deszczu i dopiero sypne drugą dawkę azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

to może być teraz tak że cały deszcz spadł w kwietniu i początkiem maja a teraz do żniw tylko tyle co z rosy

oby nie, też czekam na jakiś opad aby sypnąc drugą dawkę, na piachu za duże ryzyko bo już ziemia coraz głębiej przesycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Jak nie bedzie padal deszcz to pewnie odpuszcze druga dawke, na pierwsza poszlo 200kg saletry i jak do tej pory nie wyglada aby mialo niedobor, owies jest ciemnozielony, nawet te zolte pasy juz sie zazielenily, jedynie na szczycie piaszczystej gorki nadal jest zolty. Niektorzy mowia ze stosuja jeden rzut saletry przedsiewnie i tez zbieraja kolo 4 ton wiec moze i u mnie sie sprawdzi.

Tak jak mowisz, na piachu nie ma co sie bawic w nawozy bez deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aszbor    0

to teraz takie pytanie amatora:) mój owies ma średnio 3-4 rozkrzewienia, na jednym mamy już pierwsze kolanko Ok 1cm. to jest rozumiem faza BBCH 31 a nie jak dopiero wszystkie pędy będą miały po kolanku? wiadomo- pytam odnośnie zabiegu CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19760

można mustangiem

skracał już ktoś?

W sobotę jadę ze skracaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Jak myślicie dawać jakieś zasilenie dolistne pod korzeń 180-200 polifoski 6 i na początku tego tygodnia 125 salmagu (węgierskiego) i 120kg mocznika.Może jakimś siarczanem?Miejscami są żółte place.Z góry dziękuje za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

Soltys bedziesz skracał rano czy wieczorem? wg meteogramow ma być 25°
planuję dodać mikro i 5% mocznika. Nie zaszkodzi roślinom jeśli dostaną oprysk rano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19760

skracam zazwyczaj wieczorem i teraz też nie będę odstępował od tej reguły u mnie do tego pójdzie oczywiście mikro/makro w postaci kristlonu+siarczan MG+mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39

a czym skracasz? planuje dać samo ccc ale nie wiem czy wystarczy ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8
Napisano (edytowany)

w owsie wystarczy, chyba że dużo dałeś azotu to wtedy musisz jeszcze dorzucić modusa

Edytowano przez pszycha1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasjonata    5

Wczoraj zakończyłem nawożenie w owsie podałem jeszcze 60kg N na hektar łącznie otrzymał ok 115kg N okaże się co z tego będzie. Opryskałem też dolistnie mocznikiem 8% siarczanem magnezu 5% i foliq n uniwersalny 5l mam nadzieję że żółte place znikną i łan się wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

skracam zazwyczaj wieczorem i teraz też nie będę odstępował od tej reguły u mnie do tego pójdzie oczywiście mikro/makro w postaci kristlonu+siarczan MG+mocznik

Nie szkoda Ci kasy na makro? Jak Cię znam to pod agregat dawales PK i siarkę, to po co te odżywki, no chyba że masz jakieś niedobory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Odzywki az tak drogo nie wychodza i warto zastosowac dolistne makro w sytuacjach stresowych. Mysle ze nikt rozsadny nie uwzglednia dozywiania PK w podstawowym planie nawozenia a tylko interwencyjnie i mysle, ze tak tez robi soltys. Ja rowniez mam zamiar dzis wieczorem psiknac Plonvitem PHOSPHO, bo owies tej wiosny nie mial lekkiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19760

a czym skracasz? planuje dać samo ccc ale nie wiem czy wystarczy ._.

 

ccc

Nie szkoda Ci kasy na makro? Jak Cię znam to pod agregat dawales PK i siarkę, to po co te odżywki, no chyba że masz jakieś niedobory?

Mam spory zapas https://www.duengerexperte.de/kristalon-grun-calcium-14-14-14-345.html zaczyna się brylić więc szkoda mi go zmarnować ;)

A poza tym to tak jak napisał @KlimekPL jare nie mają lekko tej wiosny i te 3 czy 4 kg mnie nie zrujnuje a może pomoże ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

ja jutro jade ostro z chwastoxem turbo na chwasty. A z nawozami musze poczekać bo ani widu ani słychu o deszczu w tamtym roku nietrafiłem na deszcz mimo zapowiedzi liczyłem na rose też niebyło i niestety narobiło się troche strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Dzisiaj owies Harnaś opryskany Chwastoxem Trio. Po zabiegu rozszalał się wiatr i nie udało mi się opryskać pszenicy. Nadal wieje. Ale jutro ma być pogoda, więc zamierzam rzucić trochę saletry na owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj