cotamjaktam

Members
 • Ilość treści

  431
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

49 Excellent

3 obserwujących

O cotamjaktam

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, przez brak pogody prawdopodobnie będę musiał opryskać kukurydzę na 7 liść, część będzie pryskana majstrem pełna dawka, a część tezosar extra box 1+1+1. Środki zarejestrowane są do 6 liści, pryskał ktoś kiedyś tak, będą jakieś szkody, czy spokojnie można spać? Oprysk wykonany będzie tak późno ponieważ przez suszę mało chwastów wzeszło i nie ma właściwie czego pryskać prócz perzu, aktualnie qq ma 5 liść i czekam na deszcz aby doglebowo lepiej podziałało i jeszcze trochę chwastów wzeszło. Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 2. Deszczowa sobota na 6 klasie
 3. Nie powiem, ale słyszałem że u niektórych jest dużo wody w rowach i na luzie starcza.
 4. ja w tym roku ekonomicznie nawożenie 800 zl chwasty goldem 60-70 zł i skrzypionki cyperkill z 10 zł, lepiej kasę na odżywki, grzybówki itp przeznaczyć na nawadnianie które da realny efekt.
 5. I nawadniamy 6 klasa, owies siany 2 marca 270 szt m/2 trochę za gęsto, jakby był rzadszy lepiej by znosił suszę, pod korzeń pomiot 6 ton + 100 kg saletry. Podlałem 20 l/m2 około 35 ar, koszt około 3-4 litry benzyny + 3 godziny. IMG_9739.MOV
 6. Odpowiedź dotyczy też odżywki i siarczanu?
 7. Można t2 w pszenżycie jak kłos wychodzi lub od razu po tym jak cały wyszedł? Siarczan magnezu i mikro odpuścić czy można dodać?
 8. Lecieć dziś samym cerone? A jutro/poniedziałek fungi+mikro+siarczan Czy już za późno na cerone? Bo nie wiem czy uprawiać pod qq czy jeszcze prysnąć jęczmień
 9. A niedziela wieczór? Poniedziałek? Zaraz ości wychodzą, a zależy mi żeby dać etefon bo gęsty jęczmień i dobra ziemia
 10. Dziś w nocy było -1/-2 jutro ma być 20 stopni i chce jechać etefon+triazol+strobiluryna+mikro+siarczan magnezu, za wcześnie po przymrozku czy bez obaw można polecieć?
 11. Nie wiem, nie będę składał mikro z pojedynczych składników na moje parę hektarów, daje dr green gotowa kompozycja i mam nadzieję, że coś tam podbije plon. A jak nie on na flagowy to jakie polecasz mieszaniny na t2 bo jeszcze nie kupiłem mikro akurat.
 12. Dr green zboża 30 zł z wysyłka za 1 kg, grzybówki też lepiej działają podobno z mikro, na t1 1 kg i na t2 1 kg wychodzi 60 zł na hektar, a dostarczymy chociaż część podstawowych mikro.
 13. Tadeus poszło t1+r1+mikro a po tygodniu poprawka na dwuliścienne Granstar ultra pełna dawka. Trochę zbledło i pożółkło od mrozów, ale przy tych cenach nie warto ratować asahi itp według mnie, pójdzie jeszcze tylko t2 100 g revysol+ 150 g krezoksym metylowy+ mikro i do żniw
 14. Jęczmień Jakubus dostał tylko t1+r1 flagówka zniekształcona to od przymrozków? 2 dni po -2 było, jak będzie ciepło to wróci do normy?
 15. Pole z możliwością nawadniania hehe, ale zejdę chyba z azoksy do 150 g i zostawię na groch.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj