mlodyrolnik3

Owies jak uprawiać?

Polecane posty

Gardner    0

Czy można jakoś "sensownie" pomieszać Dicoherb 750 SL z Chwastoxem turbo 340 SL w oprysku owsa? Chodzi mi o to, że mam stary Chwastox i chciałbym go zużyć. Czy możliwa jest mieszanka Dicoherb 0,75 l/ha + Chwastox Turbo 1l/ha ?? Z góry dziękuję za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3189

Półtora tygodnia jak posiałem na jednej działce owies i jak wczoraj byłem to już takki duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Czy można łączyć mustang forte z Moddusem w owsie ? Na etykiecie jest tylko mieszanina w pszenicy ... jeśli lepiej nie to ile odczekać po odchwaszczaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Jak jest czas, to im większa przerwa tym lepiej. Jak goniły terminy, to zabiegi dzień po dniu i nie było też problemu. Herbicydu z niczym nie mieszam nigdy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
Napisano (edytowany)

Z insektycydem mieszam

Edytowano przez Taurus83
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

A używał ktoś w owsie zamiennika Moddusa czyli Moddan w owsie ? Pierwszy raz skracam owies i trochę się dygam jaka dawkę dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

3 roz z rzędu będę dawał na skracanie owsa CCC w dawce 1.5l/ ha I problemu z susza nie ma, jeśli nawet korzeń skróci to owies ma na tyle rozbudowany system że nie odczowa tego. A różnica w cenie zabiegu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

No u mnie suszy nie widać dzieki Bogu ale jakoś ccc się obawiam 🙁. Mówicie ze Moddan nie zaszkodzi mimo ze nie ma rejestracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
soltys48 napisał:

Widać nie miałeś dobrej suszy

fakt nie odczolem jeszcze dużej suszy ale 3 lata temu zrobiłem połowę pola CCC a połowę moddusem i różnicy wizualnej na polu i w zbiorniku nie widziałem. Od tamtej pory jade z CCC bez strachu. oczywiście nie mówię tu o piachach gdzie skracanie wogole jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
1 godzinę temu, dzarjan8111 napisał:

No u mnie suszy nie widać dzieki Bogu ale jakoś ccc się obawiam 🙁. Mówicie ze Moddan nie zaszkodzi mimo ze nie ma rejestracji?

Nie zaszkodzi.

@Piffpaffmy zmagamy się praktycznie co rok z szusza i CCC absolutnie na nic nikt nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Waszym zdaniem 3 dni odstępu pomiędzy odchwaszczaniem, a podaniem mikro i jakiegoś potasu będzie ok? Owies na V klasie, sucho jak diabli i chce go jakoś podratować, na weekend nadają "jakiś" opad. Owies na oborniku, 200kg npk i 100N, w pon pryskalem goldem + cyperkill bo robala od groma. 

20220516_173920.jpg

20220516_175029_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Tez myślę przed deszczami prysnac jutro granstarem tylko nie wiem czy lepiej pod wieczor czy z rana? O której w te słoneczne dni pryskales? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Ja pryskalem o 17 aby było tylko poniżej 20 stopni żeby i robale wzięło. Teraz nadają dwa dni jeszcze cieplejsze to można i 19-20 lecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Albo rano pryskać po 8 około 9 też nie jest jeszcze ciepło byle nie w południe i nie w pełnym słońcu jak niektórzy przy 30stopniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

Panowie co roku zmagam się z chorobami grzybowymi w owsie. Zawsze gdy już kłos wychodzi na liściach pojawiają się rdzawe plamki. Mał osie czyta o chorobach w owsie ale chce temu przeciwdziałać. Teraz gdy owies kończy krzewienie też widać po nim że jakiś taki nie wyraźny lekko żółknie, wodę ma azot też. Znajomy w tamtym roku 60ha owsa ekologicznego ratował bo jakiś grzyb wziął, poszedł jako nieekologiczny. Też chcę w tym roku temu zapobiec. Co polecacie? Znajomy pryskal Aspikiem 250 ja też bym tym leciał do tego azoksystrobina. Jak myślicie ma to sens nie przypale go?  Jest wgl sens takiego zabiegu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Myślę ze na owies tebu wystarczy. Tez ostatnie lata była rdza w owsie ale nie pryskałem. W tym roku jak sie pojawi to pszed wiechą pójdzie 0.5l ambrossio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Czy do antywylegacza można dodać z 10-15 L RSMu na ha czy ktoś tak próbował mieszać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Fajnie ja po pryskalem od ziela i po 4 dniach dałem siarczan z odżywką 19,20,20 mikro jutro jeszcze jedna działka od ziela opryskać ale pszenżyta trochę podeschlo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj