Polecane posty

Dastan    620

Mi się wydaje, że nie ma gumowych tylko te ala dwumasowe, a tam są sprężyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
Dnia 28.06.2023 o 13:30, materrol napisał:

Badał ktoś swojego MX na hamowni? Interesuje mnie wykres jaki generuje ten ciągnik oraz charakterystyka silnika jak wygląda. 

Jak kupowałem mojego MX 150 to znalazłem wydruk, z Niemiec. W oryginale miał 138 dokręcili mu na 155. 

 Kiedyś też czytałem że gość miał 135 i kupił 150, nie było miedzy nimi różnicy to sprawdził na hamowni, i wyszło że ten 135 miał 155. 

Dnia 29.06.2023 o 11:18, Ziel napisał:

Najekonimiczniej, przy 2tys to już wir w baku.

Na początku jak kupiłem 150 robiłem testy w polu do 1,8 i do 2 tyś. i przy do 2 tyś mniej spalił  w pługu  o 0,5 litra/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Z hamowniami jest ten problem że mierzą na WOM a tam  są duże straty mocy, nawet  załączony i obciążony wentylator plus alternator potrafią odjąć po kilka koni.

Nowy  mx 150 powinien przenieść przez wom 135 HP  (136,3 KM)

 W swoim nigdy nie mierzyłem mocy, nie porównywałem też spalania na różnych obrotach bo się nie da gdy ma sie mozaike glebową i pofalowany teren. Na zużycie paliwa nie patrzę, dla mnie liczy się efektywność pracy  a jak spali 2 litry więcej czy mniej to nie ma to dla mnie żadnego znaczenia bo co to jest kilkanaście zł w skali hektara, różnice są o wiele większe w odniesieniu do cen nawozów czy śor, a o różnicy w cenach sprzedaży zboża w danej chwili nie wspomnę.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Nie wiem jak cumins ale beta power w mc cormicku jest bardzo oszczędny. Jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem jak na ciągnik 150 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    165

Panowie, CASE MX 135, oś Carraro, na przodzie opony 480/70R28. Czy na tył założyć 580/70R38? Jak to wygląda u Was? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Fabryczny rozmiar to 520/70R38

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na tyle 650/65r38 przód 540/65r28  przy jeździe po drodze powyżej 20km/h dość mocno słychać skrzynie z tyłu jakby naped był włączony Zdjąłem zatem wał i jak mam wyłączony naped to ręką można obrócić końcówkę od skrzyni tylko ze bardzo ciężko

Czyżby tarcze się kleily a może jest za duża różnica w średnicach koł

Jak jest u was z końcówka może jest ktoś kto zdejmnie wał i sprawdzi czy ma się obracać bez oporów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Koledzy case mx120 orka pługiem 4 skibowym obrotowym huard 4x40 na zewnątrz ponad 30 stopni po 5 godzinach orki temp jak na zdjęciu jest ok? 2 min postoju i spada na polowe

IMG_20230817_102314_229.jpg


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Lukas miałbym kilka pytań do Ciebie o Mx'a, szukam też instrukcji obsługi, chciałem wysłać wiadomość do Ciebie,ale chyba masz pełną skrzynkę.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
22 godziny temu, Lukas85 napisał:

Koledzy case mx120 orka pługiem 4 skibowym obrotowym huard 4x40 na zewnątrz ponad 30 stopni po 5 godzinach orki temp jak na zdjęciu jest ok? 2 min postoju i spada na polowe

IMG_20230817_102314_229.jpg

Przeczytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Cześć

Mam mx 135 i mam wrażenie że coś nie ma tych 135km. 

Z gruberem 3m na 15-17cm ledwo co idzie z prędkością 7km/h na biegu 2/3.

 

Co może być przyczyną?? Wtryski, pompa czy coś innego. 

Odpala bardzo dobrze, pracuje równo

Pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
20 godzin temu, karol2306 napisał:

Cześć

Mam mx 135 i mam wrażenie że coś nie ma tych 135km. 

Z gruberem 3m na 15-17cm ledwo co idzie z prędkością 7km/h na biegu 2/3.

 

Co może być przyczyną?? Wtryski, pompa czy coś innego. 

Odpala bardzo dobrze, pracuje równo

Pozdro 

A na co ty liczyłeś że 12 bedzie jechał. Mój 170 ma  na ponad 20 to 6-7 km/h z  Crosem 3 metry. 

Jak chcesz wiecej to odkręć dekielek na pompie i wkręć śrubkę  z  1 -1,5 obrotu, bedziesz miał  z 150 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podnośnikiem. Podczas opuszczania do połowy zakresu opuszcza na pełnej szybkości, aż trzesie ciagnikiem. Dopiero później zwalnia. Krecenie potencjometrem od szybkości opuszczania nie pomaga. A czasami jest odwrotnie bo po wscinieciu przycisku podnośnik zaczyna opuszczać po jakich 2 sekundach i wtedy jest powoli. Jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
koledzy powiedzcie jak u was działa zmiana kierunku jazdy z dźwigni rewersu ( bez sprzęgła). W moim mx120 zdarza się że podczas ruszania ciągnik szarpnie, najbardziej np zawracając się z pługiem lub inną maszyna gdy stoję nierówno przodem niżej przy między. jak to powinno być? druga sprawa czasami ruszając że sprzęgła nożnego słychać jakby tarcie/ szorowanie ale tylko przez chwilę. mało kiedy to się zdarza ale jednak czasem tak

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Jak slychac taki dzwiek to moga byc podjechane tarczki. Dodawałem kiedyś filmik na yt jak powinien reagować rewers w tych ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan napisał:

Jak slychac taki dzwiek to moga byc podjechane tarczki. Dodawałem kiedyś filmik na yt jak powinien reagować rewers w tych ciągnikach.

@Rowan Podpowiesz coś z podnośnikiem? Gfzie jest elektrozawor od podnośnika?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Generalnie rozdzielacz jest po prawej stronie za kołem. Taki z dwiema dużymi cewkami. Może coś wpadło w zawór, trzeba spróbowac go wykręcić i wydmuchać. Możesz spróbować je też miejscami zamienić. Jak ta operacja nie pomoże, to myśle, że problemu trzeba szukać w sterowniku. One rzadko sie uszkadzają, ale jednak czasem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi po wymianie uszczelniaczy  zaczoł pulsować podnośnik. Serwis  wymienił potencjometr na pokrętle  i dalej to samo, inni z serwisu powiedzieli  że coś w  tum rozdzielaczu siedzi. 

 Wieczorem ściągłem i rozebrałem. Znalazłem kawałek gumki wbitej  w  tłok rozdzielacza, w otworek może 1 mm, ledwo bo  wyrwałem i teraz jest ok. 

 Ale ma też pytanie.

Jak opuszczam tylnego tuza  to muszę tym dużym kółkiem  dać mocniej w dół,  a  potem na żądaną pozycje  żeby  był tak jak powinien. Po prostu najpierw mocniej w dół potem pozycja bo  zawsze wyżej mi  stanie niż powinien. Teraz zaczyna sie coraz gorzej robić.

 Podejrzewam tej potencjometr na ramionach.   Gdzie można go kupić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
10 godzin temu, Rowan napisał:

Jak slychac taki dzwiek to moga byc podjechane tarczki. Dodawałem kiedyś filmik na yt jak powinien reagować rewers w tych ciągnikach.

U mnie też tak czasem wyje na noznym sprzęgle i z tego co czytam objaw dośc popularny. Owszem pierwsze co nasuwa się zużycie tarczek, tylko dziwne, że jednocześnie padły by tarczki na przodzie i tyle. Szczególnie dziwne, że tył by się wykonczył tak samo szybko jak przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
1 godzinę temu, tomek73 napisał:

 

 Podejrzewam tej potencjometr na ramionach.   Gdzie można go kupić . 

 Przejrzyj ogłoszenia na necie, parę lat temu mogłem go kupić za nieco ponad 500 zł ale zdecydowałem sie  na kupno z serwisu za 686 netto ale w sumie absolutnie niczym nie różnił sie od tych w ogłoszeń, no poza ceną 😁

Przykłady  aktualnych ogłoszeń

 https://agristar.pl/ciagniki/czesci-case/elektryka/czujniki/7833-potencjometr-podnosnika-ramion.html 

https://agromarr.pl/pl/p/Potencjometr-podnosnika-Case-IH/50613

Co do rewersu to u mnie nie było i  ma żadnych zgrzytów czy szarpnięć bez względu czy z obciążeniem czy na pusto.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj