karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

pioter777    0
Dnia 19.02.2023 o 11:16, darek16 napisał:

Freetaxi takiego burdelu mi narobił ze mało zwrotu premii nie miałem, krętacz jakich mało a wydawał się naprawdę konkretnym gościem a zostawił mnie na lodzie, kobietki z agencji dzwonią żeby się dogadać żeby wniosek puścić ten mówi że z nimi gadał dzwonię do nich to potwierdzić i słyszę ze nikt nie dzwonił.. To tylko jedna sytuacja, miał ktoś jeszcze z nim przeboje? 

Potwierdzam identyczną sytuacje miałem z gościem i szczerze nie polecam tysiące nieodebranych telefonów (wymówki a to choroba a to problemy z systemem) jakieś historie z kosmosu o dostępnych niewykorzystanych środkach tylko trzeba dać 20 tyś łapówki, męczyłem się z nim ponad rok aż w końcu sam poprawiłem sobie wniosek jednym słowem takiego krętacza oszusta kłamcy i złodzieja jak Mariusz czy tam freetaxi to w życiu nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    690

Nie wiem, oni z robertem moze mieli jakis "nalot" na chate? W tym samym terminie takie cyrki i w sumie porównywalna śpiewka... 🤔

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    690

Nie wiem gdybam dlaczego nagle obaj sie zawineli. Moze robili jakies szacher machery

Juz poprawilem poprzedni post bo faktycznie zle go napisalem :)

 🤷‍♂️

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_461    0

Pisał ktoś wniosek o przedłużenie terminu płatności 2 rat o 1 rok? Jest jakiś wzór takiego wniosku czy trzeba napisać samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    341
Dnia 4.06.2023 o 15:28, masa24 napisał:

Wydawał się spoko gościem 

Ja już pisałem kiedyś tu. Nie wyobrażam sobie robić taki wniosek z gościem poznanym online na jakimś forum. Jak macie za dużo hajsu i chceta się podzielić, zapraszam do mnie na konsultacje (płatne) ✌️✌️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9115
Dnia 4.06.2023 o 18:32, masa24 napisał:

jaki nalot?

Pewnie miał na myśli skarbówkę, jak nie mieli działalności to ktoś niezadowolony mógł donieść.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    168

Grzes1545, Ty chyba byłeś z pierwszego naboru? Mam do Was pytanie, I rata luty 2018, koniec programu luty 2023. Wypłata przed 15 maja czyli ostatni rok będzie rozliczany z upraw z 2022roku, tak? A jeśli jesienią zasiana była pszenica na dzierżawie uczestniczącej w programie to czy obecnie tę działkę może zgłosić do dopłat właściciel??? Obsiana była przeze mnie jeszcze w trakcie trwania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qamil    0

Jak wpisać do biznesplanu mieszankę roślin miododajnych? , czy jako roślinę której jest najwięcej w mieszance będzie to akceptowalne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    220

Czy kontrolę RMG na miejscu ma każdy ? czy tylko losowo? 

Czy kontrolerzy to pracownicy ARiMR czy firmy wynajetej? 

I czy jak przychodzą na kontrolę to okazują jakieś legitymacje służbowe i pismo o zleconej kontroli?

Pytam z ciekawości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    752

Ja kasę dostałem w czerwcu 2021, biznesplan 2 razy zmieniany. Kontroli do tej pory nie miałem. Kontrole są losowe, gdyby mieli sprawdzać tylko RMR to agencja nie dałaby rady kontrolować nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Agencja podczas kontroli sprawdza czy słonecznik na polu jest obecny czy też jak jest zadbany? Jak chwasty będą większe niż słonecznik podczas kontroli to będzie ok czy nie? Zna ktoś przepisy w  tym zakresie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Przepisów nie znam. Pamiętam że kiedyś ktoś wpadł tu na forum z pytaniem co robić jak przy kontroli stwierdzili że słonecznik nie jest w kulturze rolnej i nie został uznany. 

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

znam tabele ale jak to było w praktyce dla 12 ha (pola na onw 8, pochyłości, zakamienienie) czy staranie o cieągnik 90km jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    168

Panowie, niby głupie pytanie, ale nie ma jakiegoś haczyka? Pytałem wyżej, skoro 5 lat od pierwszej raty minęło w lutym tego roku, to program skończony. W takim razie dzierżawa obsiana jesienią przeze mnie może być zgłoszona do dopłat przez właściciela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bortys2001 napisał:

znam tabele ale jak to było w praktyce dla 12 ha (pola na onw 8, pochyłości, zakamienienie) czy staranie o cieągnik 90km jest możliwe

Przecież według tabel wychodzi Ci właśnie około 90 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
55 minut temu, sobczakkatarzyna napisał:

Przecież według tabel wychodzi Ci właśnie około 90 KM

muszę jeszcze raz zerknąć, bo coś było 5km na ha,

tak 5kw,

Edytowano przez bortys2001
z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osek121    0

Czy w trakcie trwania programu moge przejść na ekologię? Biznesplan jeszcze nie rozliczony. Pytam ponieważ chciałbym wziąć udział w nowym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690
Dnia 13.06.2023 o 19:05, solek01 napisał:

Czy kontrolę RMG na miejscu ma każdy ? czy tylko losowo? 

Czy kontrolerzy to pracownicy ARiMR czy firmy wynajetej? 

I czy jak przychodzą na kontrolę to okazują jakieś legitymacje służbowe i pismo o zleconej kontroli?

Pytam z ciekawości 

losowo, ja np. nie miałem żadnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bortys2001 napisał:

muszę jeszcze raz zerknąć, bo coś było 5km na ha,

tak 5kw,

Tu sobie popatrz, masz tabelkę z rozpiską ilości hektarów i mocą ciągnika. 5 kW na hektar? To tacy, co mają hektar czy dwa, mogliby sobie co najwyżej kosiarkę kupić ;) 

https://www.gov.pl/web/arimr/vii-narzedzia-pomocnicze

Edytowano przez sobczakkatarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1342

Na Farmer jest artykuł że krótkie łańcuchy dostaw dla 120 tys. ale i dla 100 tys . Co to takiego te łańcuchy ? ja sprzedaje płody na skup to się nie załapie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Ktoś podpowie, kiedy można likwidować słonecznik na kwiat? Widziałem opinie do końca lipca, ale też 15.09.gdzie znajdę jakis regulamin? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9115

Widzę że nie milknie problem z osobą z AF  która robiła wnioski ludziom, wstawiam link i opinie aby ktoś się zainteresował. Dodam tyle że jeśli ktoś został ofiarą takiego oszustwa,  to chyba czas zgłaszać do odpowiednich organów bo to nie są żarty, gość  jak się dowiedziałem brał gruba kasę i kontak się urywa po napisaniu biznesplanu .

Nie bójcie się tu pisać o tym bo to może spotkać każdego z nas.

 

https://www.ktoto.info/numer/511293290/

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4397
4 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Widzę że nie milknie problem z osobą z AF  która robiła wnioski ludziom, wstawiam link i opinie aby ktoś się zainteresował. Dodam tyle że jeśli ktoś został ofiarą takiego oszustwa,  to chyba czas zgłaszać do odpowiednich organów bo to nie są żarty, gość  jak się dowiedziałem brał gruba kasę i kontak się urywa po napisaniu biznesplanu .

Nie bójcie się tu pisać o tym bo to może spotkać każdego z nas.

 

https://www.ktoto.info/numer/511293290/

Osoba z AF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj