pstaszek ja w zeszłym roku stosowałem plateen i pole było czyściutkie, siałem wieczorem a oprysk wcześnie rano z rosą, siew płytszy jak w tym roku ale podobnie maj przyniósł znaczne ulewy i soja(1/4 działki 1ha) stała pod wodą około tygodnia poniżej zdjęcie z tamtego roku co ciekawe nie zaszkodziło jej to praktycznie w ogóle, ani nie zauważyłem aby oprysk coś jej zaszkodził wtedy dawka 2kg/ha . A w tym roku jest podobnie tylko mniej zalane i dużo wcześniej(soja siana na sąsiedniej działce). Zastanawiam się jednak nad zmniejszeniem dawki do 1,5 kg, największy problem to skorupa po tym ulewnym deszczu ale tu już pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie przypali za bardzo słońce, prognozy przewidują "przekropny" maj więc może soja się przebiję.