Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
18 minut temu, yanek_113 napisał(a):

Dlaczego?

Zobaczysz 😂 ten groch bedzie leżałna ziemi poskręcany bardziej niz chwasty

Edytowane przez kamil800
Opublikowano (edytowane)

Chwastox Turbo czy można stosować w grochu? Chwastox extra wiem że na pewno. Zostało mi trochę rzepaku i rdestu plamistego 

Edytowane przez Camry
Opublikowano
Godzinę temu, Sim95 napisał(a):

A na dwuliścienne co można dodać?

Masz imazamoks, bentazon, MPCB takie mają rejestrację w grochu. Pytanie tylko jakiej wielkości są chwasty 

  • Thanks 1
Opublikowano

Czym mogę poprawić chwasty w grochu gdzie jest gorczyca polna ? Groch 6 wąsów . do jakiej fazy grochu mogę pryskać corum powschodowo ? Zawsze robiłem doglebowke ale dziki zryły pole i popryskałem tylko tam gdzie nie ryły a i tak  tam wyszła gorczyca polna głównie. Co polecacie na poprawkę i co jest dobrego na zabieg powschodowy w tym grochu który był przesiewany ? 

Opublikowano
1 godzinę temu, kamil800 napisał(a):

Rzepak bez problemu bierze butoxone 1.5l. Kwitnacy. Wiec i gorczyce powinnien brać 🤔

 

Dexter dostal wody i sie ruszyl

 

IMG_20260521_161108.jpg

 

IMG_20260521_161122.jpg

Jakiego Plonu spodziewasz się ?.

Jakiej ceny ? 

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, galan99 napisał(a):

Jakiego Plonu spodziewasz się ?.

Jakiej ceny ? 

Mam tez jary i bede porównywał. No musi przebic jarego aby byl jakis sens. Ponad 4 musi dac bo tyle to nie raz bez wiekszego problemu z jarego mam. A cene to sobie mozna zgadywac

Edytowane przez kamil800
Opublikowano

Życzenie że musi na pewno lepiej da jak jary  niech 4  tony jak na ten rok tylko gdzie sprzedajesz na jakiś skup ?. Tam gdzie wody nie braknie to jary coś da jak go słońce nie upali . Groch Dexter  siałeś w  październiku ?. 

Ile na 1 ha wysiane ?. 

 

Opublikowano

Wlasnie zawsze najwieksze redukcje w grochu jarym byly w czerwcu jak kwitl i wiazal. Wtedy dowali 30 w cieniu i kwiat opada mimo, ze jest woda.  Zimujacy na takie cos raczej nie trafi dlatego mysle, ze powinien byc ok. No i bardzo niski jest. Ten jary jest tej samej wysokosci a moze nawet wyzszy, a bedzie kwitl dopiero za jakies 2 tyg. 

A skupy z grochem to u mnie nie problem. W odleglosci 5km mam dwa i jeszcze jeden 10km 

Cos kolo 20 pazdziernika sialem. 300kg/ha

  • Like 1
Opublikowano

Jeszcze dopytam czy dosuszasz groch - na pewno trafiać będą się zielone strągi gdzieś u dołu . W jarym też się trafiają zielone groszki .  300 kg tak jak jary .

Opublikowano

Nie. Z 10 lat juz nie dosuszam. Zalezy od roku. Czasem sie trafiaja zielone ziarka a czasem nie ma ani jednego. 

Tak. Rok wczesniej posialem 250, dowalilo -18 bez sniegu z lekkim wiatrem i były braki w obsadzie.

Opublikowano
13 godzin temu, Grzesiu90209 napisał(a):

800.

Cienko płaca licząc 3 tony grochu x 800 = 2400 plus dopłata ile tam 800 zł = 3200 zł za 1 ha .

W tym roku za jarego może będą zbierać od 1 tony do 2 ton .

Jeśli uprawiają grochy nie utrzymują się z gospodarstwa .

Opublikowano

W tym roku chyba już tego różnicowania nie ma. Jakie masz koszty bezpośrednie w grochu? Nasiona 250, dobre herbicydy 350, Robak 100, ewentualną grzybowka i odżywka 100. Reszta to samo co zboże. Policz sobie pszenżyto. Nic lepiej nie wyjdzie, a groch robi robotę w polu. Mam jęczmień po rzepaku i po grochu to po grochu ładniejszy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v