Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Regulacja zrobiona, 100g trinepsapaku i tak profilaktycznie 200g azoksy. Następny wjazd dopiero jak będzie kwitnął. 

Prawie dwa tygodnie od zabiegu na wykę i ładnie przetrzymał, dostał 130g DFF, jakby tej suszy nie było to pewnie i 150g przetrzymał. 

IMG_20260522_185611_292.jpg

IMG_20260522_185632_834.jpg

17 godzin temu, galan99 napisał(a):

Nadal mało .

Tak zwany socjal do płatowy na lody .

Wszystko zależy jaką strategię przyjmniesz przy uprawie, czy walczysz o plon aby był jak największy czy skupiasz się na tym aby jak najwięcej z dopłat wyciągnąć. U mnie jest prosta zasada, możliwie jak najniższe koszty generować a skupić się na tym żeby wyciągnąć jak najwięcej z dopłat. Nawożenie symboliczne, odchwaszczanie, regulacja i robal. Plon od 1-2 ton w zależności od roku i więcej mi nie potrzeba. Co się zbierze wykorzysta na siew poplonów zimowych razem z łubinem. Ewentualne nadwyżki sprzeda na poplony. Dopłata do strączkowych, eko schematy- uprawa uproszczona, zroznicowana, poplony zimowe i całkiem nieźle się wtedy na tym wychodzi.

  • Like 1
Opublikowano

Jaką strategię polecacie na odchwaszczenie grochu? Dwa lata używałem Corum i nie byłem z niego za specjalnie zadowolony bo przepuszczał, np przytulię lub jakieś dwuliścienne. Dobrze sobie radził z jednoliściennymi bo z tym problemu nie miałem. Dodać jeszcze do niego bentazonu, aby lepiej wyczyścił dwuliścienne?

Opublikowano (edytowane)

Robiłem poprawkę po corumie na komose  

Butaxone 3l + sklejacz 

Groch spory i wąsy pomdlaly ale efekt po dwóch dniach....

IMG20260523132443.jpg

Edytowane przez Baks00
Opublikowano
26 minut temu, Lukasz21_Lubelskie napisał(a):

Jaką strategię polecacie na odchwaszczenie grochu? Dwa lata używałem Corum i nie byłem z niego za specjalnie zadowolony bo przepuszczał, np przytulię lub jakieś dwuliścienne. Dobrze sobie radził z jednoliściennymi bo z tym problemu nie miałem. Dodać jeszcze do niego bentazonu, aby lepiej wyczyścił dwuliścienne?

Tak. Conajmniej tak do 1.5l bentazonu

4 minuty temu, Baks00 napisał(a):

Robiłem poprawkę po corumie na komose  

Bentazon 3l + sklejacz 

Groch spory i wąsy pomdlaly ale efekt po dwóch dniach....

IMG20260523132443.jpg

Nie chce cie straszyc ale zapewne ona odbije. Bylo dac 1.5l butoxone i by bylo pewne, ze ja wezmie. 

Opublikowano (edytowane)
23 minuty temu, kamil800 napisał(a):

Tak. Conajmniej tak do 1.5l bentazonu

A chcą taniej zrobić inaczej jednoliścienne? Zamiast imazamoksu co dać? Coś polecasz? czy nie warto się aż tak bawić? Do Coruma co roku dawałem też MCPA 0,3l 

Edytowane przez Lukasz21_Lubelskie
Opublikowano (edytowane)
29 minut temu, kamil800 napisał(a):

Tak. Conajmniej tak do 1.5l bentazonu

Nie chce cie straszyc ale zapewne ona odbije. Bylo dac 1.5l butoxone i by bylo pewne, ze ja wezmie. 

Butaxone 3 l a nie bentazon 

Przepraszam za pomyłkę 

 

Edytowane przez Baks00
Opublikowano
8 minut temu, Baks00 napisał(a):

Butaxone 3 l a nie bentazon 

Przepraszam za pomyłkę 

 

O panie to zmiecie ją z powierzchni ziemi. 1.5l juz taka kladzie 😂

16 minut temu, Lukasz21_Lubelskie napisał(a):

A chcą taniej zrobić inaczej jednoliścienne? Zamiast imazamoksu co dać? Coś polecasz? czy nie warto się aż tak bawić? Do Coruma co roku dawałem też MCPA 0,3l 

Agil

Opublikowano
3 minuty temu, kamil800 napisał(a):

O panie to zmiecie ją z powierzchni ziemi. 1.5l juz taka kladzie 😂

Agil

Taki był plan.

Na okolicy dużo poprawki,łomacz na horyzoncie 

Opublikowano
4 godziny temu, Baks00 napisał(a):

Taki był plan.

Na okolicy dużo poprawki,łomacz na horyzoncie 

Prysnęłem fusilade forte 1.5 ltr.dość duże fito jak w grochu tak i w łubinie i gorczycy,co może być przyczyną,bo norma do 1.7

Opublikowano (edytowane)

Kiedy jest optymalny termin ochrony fungicydowej dla grochu? Kwitnienie? 
Groch przedsiewnie zaprawiany ale to chyba aż takiego znaczenia na choroby w późniejszym okresie wegetacji już nie ma. 
 

Edytowane przez tobago
Opublikowano
W dniu 25.05.2026 o 10:28, tobago napisał(a):

Kiedy jest optymalny termin ochrony fungicydowej dla grochu? Kwitnienie? 
Groch przedsiewnie zaprawiany ale to chyba aż takiego znaczenia na choroby w późniejszym okresie wegetacji już nie ma. 
 

Jak nie widzisz oznak chorób to daj sobie spokój. Sieję 12 lat i tylko w ubiegłym roku musiałem interwencyjnie z fungi pojechać.

  • Like 1
Opublikowano

jary to wiem, sieje od lat i nieraz to w październiku był po pas i nie raz korciło go skosić na nasiona ale ciekawi mnie jak z ozimym czy w miarę jakoś wystartuje, a w tym roku mam tylko ozimy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v