Lukasz21_Lubelskie

Members
 • Ilość treści

  203
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Lukasz21_Lubelskie

 1. Pamiętaj, że 4 klasa 4 klasie nie równa. U nas pszenżyta już się zwijają. Jęczmień na 4 klasie już zasycha.
 2. Też się wahałem ale póki co u mnie opadów nie nadają. Także T2 póki co odpuszczam. Deszczu jak pisałem wcześniej od połowy kwietnia praktycznie nie było... Bez sensu dawać tą chemię i jeszcze bardziej stresować rośliny.
 3. Właśnie o to chodzi że póki co wszystko jest czyste, a nie chcę tego spieprz.... Strobiluryna fajnie zadziała by zapobiegawczo. No ale nie było warunków. Zostało mi Priaxiora z tamtego roku na mniejsze kawałki także go zużyję
 4. Panowie, z racji braku deszczu, przymrozków opóźniam zabieg T2. Jak wiadomo wegetacja nie stoi. Środki kupione, ma iść po 150g azoksy i protio. Mówicie o tym że azoksy na kłos się nie powinno dawać i zastanawiam się co robić. Deszczu nie było u nas od połowy kwietnia, a dopiero teraz mija około miesiąc od T1 (duet w dawce 120%). W prognozie jakieś burze pod koniec tygodnia, a dziś teoretycznie ostatnia noc z przymrozkiem. Miałem zamiar poczekać do jakiegokolwiek opadu. Ale pszenżyto będzie już całkowicie wykłoszone. Wtedy chyba już za późno na azoksy? Czy może mimo suszy jechać teraz jak będę warunki, ale nie sądzę aby to była dobra opcja - dodatkowy stres dla roślin w postaci chemii.
 5. Obecnie najekonomiczniejszy zabieg i po prostu dobry
 6. Azoksystrobina + priotiokonazol po 150g i masz zabieg do 100zł
 7. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
 8. Gdzie takie ceny. Bo najtańszy jaki widziałem to około 470 zł "250" za 5L
 9. Dobrze by było ale non stop pada a nie zapowiada się na lepszą pogodę...
 10. A Jęczmień idzie w górę jak głupi.
 11. A medax? Zadziała podobnie? Mam w planach dać jęczmieniowi 0,5kg ale nie ma w ogóle warunków. Dopiero po niedzieli będą okienka pogodowe.
 12. Jest do wyrwania spokojnie poniżej 580zł/5L. 150g protio wychodzi 58zł. Cena jak najbardziej ma sens
 13. Można wiedzieć w jakiej literaturze jestem w stanie znaleźć takie ciekawe tabelki odnośnie różnych substancji aktywnych? Bo sam jestem takich rzeczy mega ciekawy w bym korzystał.
 14. U mnie dużo zależy od wody, bo ziemie w większości podłoże mają przepuszczalne. W tamtym roku udało się 7,5 tony osiągnąć a był potencjał na więcej. Ale okreslam się tak w granicy 6,5 - 7,5 tony. Ogólnie chciałem się właśnie zmieścić do tych około 160 zł. Mniej więcej. Duetu z paku mi nie starczy więc i tak będzie porównanie z innym środkiem. Delaro (jak masz kupione po starych cenach to żal nie korzystać) zwykłe teraz kosztuje ponad 200 zł za litr także odpada.
 15. Akurat ta azoksystrobina pasuje na T2 a nie na T1. Ja pytanko mam do reszty. Jak podchodzicie do ochrony w tym roku? Bo szczerze powiedziawszy głowię się i nie wiem jak do tego podejść. Pszenżyto w monokulturze. Około 130kg N. Do T1 planuje dodać 0.4 trineksapaku etylu.
 16. Wychodzi drogo, ale ja jestem zadowolony z efektu. W tym roku też go będę stosował
 17. Na przykład na #RGZ - Rolnicza Grupa Zakupowa
 18. A ja w pole wjechać nie mogę aby posiać owies...
 19. Myślę że i na rzepak już można spokojnie sypać, także i saletrę. Wegetacja ruszyła i nie ma co się oszukiwać, a rośliny głodują
 20. Inna granula, jak dla mnie lepsza bo większa. Plus u mnie salmag wychodzi taniej w przeliczeniu na kg N.
 21. Jak rozkrzewiona to saletra nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie myślałeś nad połączeniem kizeryt + salmag? Wyjdzie podobnie cenowo a masz Mg, S, N w dobrych ilościach.
 22. Nawożenie porządne, nie ma co na ten temat dyskutować. Ale koszty na ha wychodzą też spore
 23. Oprócz soli i kizerytu jakie nawożenie?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj