Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
12 godzin temu, arnoldino napisał(a):

Tak wygląda efekt zastosowania trinepsapaku w ilości 100g. Mniej idzie w górę a bardziej "ramiona i wąsy" wypuszcza na boki i jeden drugiego podpiera.

IMG_20260527_175358_597.jpg

IMG_20260527_175702_461.jpg

Zrobiłem jak Ty, narazie ładnie sie rozrasta. 

Opublikowano

Do żniw spokojnie ustoi, przy koszeniu zakładam skrócone "dziuby" do dziadziusia, łatwiej wtedy się rozdziela. Fabrycznie miał trochę dłuższe niż te od bizona i był problem z tym że się wszytko na nim zawieszało i wlekło. Montaż tak na sztukę kosy bocznej też nie byłby złym rozwiązaniem. Może w przyszłym roku poszukam gdzieś po taniości jakieś elektrycznej to by się zamontowało do rozdzielania łanu.

  • Like 1
Opublikowano

Na ten rok jak masz równe wschody i w miarę obsadę to już jest dobrze. Mój w zależności od miejsca też ma różnice w ilości roślin na metr. Ale dobre i to patrząc jak wyglądają niektóre pola w okolicy.

Opublikowano

Wschody są całkiem dobre, jest dość równy, ale widzę wyraźną różnicę na uwrociach pola, jest gęściej i rośliny wyższe. 

Wypełniam dziś wniosek o płatność i grochu nie ma na liście do ekoschematu integrowana produkcja...🤦‍♂️

Opublikowano

Jak wieksza konkurencja to też rośliny wyższe. Wczoraj byłem w soi usunąć ręcznie w paru miejscach rumian był już tak duży że żaden oprysk by go nie ruszył to zobaczyłem przy okazji na żyto gdzie jeszcze dwa tygodnie temu wyglądało na max 110 cm a spokojnie dobiło do tych 150cm mimo że skracane i susza. Trafiały się nasiona innych gatunków i taki jęczmień miał taką samą wysokość co żyto gdzie w czystym siewie to co najwyżej do kolan sięga. 

Jak zawiąże odpowiednią ilość strąków to i wysokość roślin nie będzie problemem.

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)
W dniu 27.05.2026 o 12:45, MaXtzTS napisał(a):

jary to wiem, sieje od lat i nieraz to w październiku był po pas i nie raz korciło go skosić na nasiona ale ciekawi mnie jak z ozimym czy w miarę jakoś wystartuje, a w tym roku mam tylko ozimy

Nie ma grochu ozimego, to jest jary zimujacy. Po siejesz go na wiosnę i będzie normalnie rósł.

Edytowane przez Grzesiu90209
  • Like 3
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, yanek_113 napisał(a):

Jakie macie w planie opryski na strakowca? Acetampiryd raz czy dwa razy? 

Minimum 2 razy trzeba zrobić. 1 zabieg to tak jakbyś i nic nie robił...jest tyle robactwa że szok. Znajomy przegapił drugi zabieg to w worach jak stał groch to po otwarciu chmary wylatywały tych strąkowcow.

Edytowane przez GRZES1545
Opublikowano (edytowane)

Cyperkill jest zabroniony podczas kwitnienia w grochu

Z etykiety groch

"Termin stosowania: zabieg wykonać po wystąpieniu licznych kolonii mszyc, od fazy 9 liści do fazy, gdy 
widoczne są pierwsze, ale nadal zamknięte pąki kwiatowe (BBCH 19-55)" 

Edytowane przez kamil800
Opublikowano (edytowane)

Po rzepaku bez problemu tylko czym odchwaszczany byl rzepak?

9 minut temu, MaXtzTS napisał(a):

siał ktoś groch po grochu, lub groch po rzepaku? mam takie kiepskie pola i pasuje mi tam zróżnicowaną zrobić

 

Edytowane przez kamil800
Opublikowano

kamil800 napisał:

Po rzepaku bez problemu tylko czym odchwaszczany byl rzepak?

la diva 0,25 i metazachlor chyba 1L, ziemia lekka ale i tak będzie orane

Opublikowano

tak jary. Ty masz doświadczenie z grochem, nigdy nie zdarzyło Ci się siać groch po grochu? widziałem że w soi w drugim roku nawet zwyzka plonu

Opublikowano (edytowane)

Grochu nie. Po rzepaku sialem nie raz. Nawet teraz mam.

Fasole po fasoli tylko sialem to tam nie bylo problemu 

Zwyzka wynika z tego, ze zawiazuje wiecej brodawek bo ma bakterii pod dostatkiem

Edytowane przez kamil800
Opublikowano (edytowane)

Mialem chyba 3 razy wczesniej po rzepaku jakis kawalek a teraz jest czwarty. To ogolnie zazwyczaj sypal lepiej niz ten po pszenicy

10 minut temu, MaXtzTS napisał(a):

ciekawe jak z chorobami i strąkowcem. jak to po rzepaku wychodzi?

 

Edytowane przez kamil800
Opublikowano

Gorki zaczynaja usychac. Od dolu juz rudo. No jak praktycznie pierwszy i ostatni deszcz +-15l mialem początkiem maja to sie nie ma co dziwic

Najlepiej po grochu u mnie wychodzi rzepak. 

Normalnie bym nie sial po rzepaku grochu ale sa programy wziete i inne duperele i z przymusu tak trzeba czasem zasiac. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v