Skocz do zawartości

Grzesiu90209

Members
  • Postów

    1831
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grzesiu90209

  1. Niektórzy po prostu mają szczęście i kupują 20 letni kombajn z zachodu, kosza po 400 czy 600 ha rocznie przez 10 lat i nic w niego nie wkładają🤣 mam takiego jednego w okolicy...
  2. Dokładnie. Tego zajadę i następnego raczej nie kupię bo na dzisiaj po 400 by do mnie przyjechali kosić. Tak jak z siewem st, moim sąsiadom ktoś sieje po 450, a mój siewnik w tym czasie robi 50 czy 100 km od domu po 550 plus dojazd... Dużo zależy od lokalizacji.
  3. Mam kombajn od nowości i wg instrukcji będzie nadawał się na złom wtedy kiedy skosi taka ilość ha, że amortyzacja do każdego to 300 zł. PS wiadomo, że te maszyny dłużej pochodzą, ale daje to trochę do myślenia. Znajomy sprzedał mege która miała 12,5 tys godzin.
  4. To już z tym różnie bywa. Nie każdy zaczynał 30 lat temu od 40 ha.
  5. Tylko jak ktoś wziął na wyrost i mu coś klęknie w drogiej maszynie to bardzo to odczuje. Właśnie, pakują w gospodarstwo. Zysk to to co ci zostaje po tym co wpakowałes w gospodarstwo i możesz wydać na życie. Pracować tylko na to żeby mieć czym pracować to tak sobie to wygląda.
  6. Zależy jak ta maszyna jest wykorzystana. Jak masz ciągnik 200 koni na 250 ha to inaczej ta amortyzacja wygląda niż jak masz taki na 50 ha.
  7. Ja dbając o budżet państwa ubezpieczam tylko w latach wyborczych 🤣
  8. Już raczej niczym. Karencja. Za miesiąc to on będzie zebrany.
  9. Po coś się otwiera te ubezpieczalnie...
  10. 4 z przodu jak pogoda dopisze 👍
  11. Jednak ilość papu w ziarniaku na znaczenie na start.
  12. To na nasze musi być minus 20 groszy na żywo...
  13. U mnie wszystko w benzynie. Teraz lekkie autko 150 koni 5 litrów benzyny pali to nie ma co kombinować.
  14. Ło Panie, przyznałes się, że lejesz rolnicze do auta 🤣
  15. Może na wiosnę. 🐞 Taka je najwięcej mszyc.
  16. No nie wiem😂 mi tam zyski spadły i mogę po 600 za jęczmień dać🤣
  17. Po 20 maja, większość wyszła zaraz po siewie, ale miejscami ziarno za Plytko poszło i dopiero wyszła, a chwasty nie czekają i wiem, że jeszcze będą wychodzić bo w końcu deszcz przyszedł.
  18. Mam zamiar dać dzisiaj pół dawki forum i 0,1 tiff. Po tygodniu drugie pół dawki forum bo soja w fazie końca wschodów do pojawiającego się drugiego trojlistka.
  19. Jaka ma teraz cenę? Ile dają na kontrakcie?
  20. Z tym interesem społecznym to pojechałeś 😂 państwo jest po to żeby prole pracowały i broniły interesów bogatych przed bogatymi z innych państw. Te całe bajki o państwowości to mrzonka z 19 wieku. Ktoś ludziom kitu naciskał żeby chcieli ginąć za cudzy interes. Zobacz, że ja czy ty jako Polak jesteś w Polsce człowiekiem 3 kategorii po żydach i ukrach.
  21. U nas teraz będzie Hiszpania. Bardzo mi przykro bo nowa tyczenie nie dawno po budowałem iglupio to teraz na nioski przerabiać... Ziemię się wybierało, a teraz zasypać...
  22. Tylko, że cenę gwarantowana podpisują z importerem warchlaków, albo z firmą paszowa. Z rolnikiem raczej nie chcą. Tamci rzucą chłopi 50 zł za sztukę i 100 mają dla siebie.
  23. Zależy jaką glebą. Mam rzepak na 4 i ładny, a na 6 miałem ładny na jesień 😂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v